کرف

زندگی کردن من مردن تدریجی بود آن چه جان کند تنم عمر حسابش کردم

+ شنا

عکسهای شنای زنان لبنانی در سواحل مدیترانه

نویسنده : ; ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عبرت

درسی از یک کودک برای همه به همرا تصویر

درسی از یک کودک برای همه به همرا تصویر
پیمانه: تصاویر زیر مربوط به کودکی اردنی به نام علی سرور است . این کودک در یک خانواده مسلمان در شهر امان زندگی می کند. وی از بدو تولد دو بازو نداشته است ولی الان در حال یک زندگی عادی است و تقریبا تمام کارهای خود را خودش انجام می دهد. این کودک مصداق واقعی صرف فعل خواستن است...امروز
http://www.taknaz.ir/ax1/161/1.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/2.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/3.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/4.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/5.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/6.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/7.jpg
http://www.taknaz.ir/ax1/161/8.jpg

نویسنده : ; ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۳۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

نه یادم می کنی نه می روی یاد

به  نیکی باد   یادت    ای پریزاد

عجب  نبود  کنی   فایز فراموش

فراموشی  است  رسم  آدمیزاد

 

به سیر باغ رفتم باختم  من

نظر بر نو گلی  انداختم من

الهی  دیده  فایز شود  کور

که دلبز آمد و نشناختم من

 

 


نویسنده : ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ سوز شروه

را شب سیل آه از دل برآید
که یادم از دو زلف دلبر آید
نشیند چشم در ره ، فایز هر شب
که شاید یارم از سویی در آید

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شروه

غم و غصه تن و جانم گرفته
فراق یا دامانم گرفته
به کشتی اجل فایز سوار است
میان آب ، طوفانم گرفته

به زیر زلف مشکین عارض یار
نمایان چون قمر اندر شب تار
چنان جلوه کند بر چشم ، فایز
که زاغی برگ گل دارد به منقار

مرا شب سیل آه از دل برآید
که یادم از دو زلف دلبر آید
نشیند چشم در ره ، فایز هر شب

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شروه

مرا در پیش راهی پر ز بیم است
از این ره در دلم خوفی عظیم است
برو فایز میندیش از مهابت
که آنجا حکم یا رب رحیم است

صنم تا کی دل ما را کنی آب
دل نازک ندارد اینقدر تاب
اگر تو راست می گویی به فایز
به بیداری بیا پیشم نه در خواب

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شور شروه


نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شور شروه

به هنگام و داع آن لاله رخسار

به مژگان ریخت بر گل ژاله بسیار

به گریه گفت "فایز عهدت این بود

شکستی عهد و پیمانت به یکبار ؟"

 

 

و فایز در فراقش میگوید :

اگر دورم من از تو ای پریزاد

فراموشم مکن زنهار، زنهار!

همان عهدی که با تو بست فایز

وفادارم اگر هستی وفادار

*****************

 بتا ختم رسل پیغمبری شد

به من روشن صفات دلبری شد

دو مثقال دلی که داشت فایز

 به تاراج سر زلف پری شد

 

گروهی دیگر بر آنند که روزی فایز جوان در بیشه زاری ناگهان با پریزادی روبرو می شود و سخت بر او دل میبندد و دنبالش می کند . پریزاد با فاصله ای کم پیشاپیش فایز راه می رود ٬ فایز هر چه شتاب می کند و به سرعت راه میرود نمی تواند به پری دست یابد و پری نیز با فاصله بسیار کمی سرعت و فاصله خود را زیادتر می کند تا از دید فایز دلباخته ناپدید می شود . ولی همین دیدار کم کافی بود که فایز را برای همیشه شیداو عاشق کند .

برگرفته از کتاب ترانه های فایز

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شروه خانه

فایز دشتی - مجتبی سعیدی

 

صنم سر خیل ترسا زادگانی

مهی اما نه اندر آسمانی

مسیحا مردگان را زنده می کرد

تو هم جان میدهی هم جان ستانی

 

و به ناچار آزرده دل و مایوس راه دشتی را پیش می گیرد و پسین گاه به چغادک میرسد ٬ پشیمان از ترک دیار یار به استراحت می پردازد و این دوبیتی را می سراید :

پسین گاهی ز بندر بار کردم

غلط کردم که پشت از یار کردم

رسیدم بر سر بست چغادک

نشستم گریه بسیار کردم

 برگرفته از کتاب ترانه های فایز

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ فایزانه

 

فایز  دشتی - مجتبی سعیدی

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

وقتی شما خودتان را دوست بدارید، بطور خودکار از لحاظ جسمی، ذهنی و عاطفی از خود مراقبت خواهید کرد. مراقبت از خود برای کسب....


 

معنی این عبارت که "خودمان را دوست بداریم" چیست؟

 این جمله به معنی پذیرفتن خود آنگونه که هستیم و سازگاری با جنبه هایی از خود است که نمی‌توانیم تغییرشان بدهیم. دوست داشتن خود به معنی داشتن اتکا به نفس، احترام به ذات و تصویر مثبت از خود است.

واضح است که این به معنی خود بینی، خودپسندی یا باور به اینکه شما بهتر از هر کس دیگری هستید، نمی‌باشد. این به معنی توجه به سلامتی خودتان و ارزشمند بودن شما به عنوان یک وجود انسانی است.

"شما، بیشتر از هر فرد دیگری در تمام جهان سزاوار عشق و مهربانی خودتان هستید" (بودا)

این مهم است که به خودمان یادآوری کنیم که هیچکس کامل نیست همه ما نقاط قوت و ضعف داریم و قطعاً منابعی را در اختیار داریم که روی پیشرفت خودمان کار کنیم.

هر یک از ما بی‌همتا هستیم و استعدادها و توانایی‌های ویژه‌ای برای عرضه کردن داریم. به گفته والت و تیمن" ما همه اینجا هستیم تا همراه با هم بسرائیم".

در واقع برای قدردانی از خودتان لازم است کشف کنید که چه چیزی شما را بی‌همتا می‌سازد و سپس آن توانایی‌ها را رشد دهید. ما مسئولیت داریم که چنین کاری را برای خود انجام دهیم.

شما نمی‌توانید به انتظار تأیید دیگران بنشینید. بر روی پذیرش خود کار کنید. خود تنها چیزی است که شما دارید. بیشترین علاقمندی شما باید آن باشد که بهترینی که می‌توانید باشید.

تا زمانی که شما خودتان را دوست نداشته باشید، قادر نخواهید بود که هیچ فرد دیگری را دوست بدارید. شما صرفاً می‌توانید به دیگری تا آن درجه‌ای که خودتان را دوست دارید، عشق بورزید.

چطور شما خودتان را دوست بدارید؟

دوست داشتن خودتان از طریق سرمایه گذاری و کار بر روی رشد و پیشرفت شخصی شما تحقق می‌پذیرد. تلاش کنید تا بهترین خودتان باشید.

وقتی شما خودتان را دوست بدارید، بطور خودکار از لحاظ جسمی، ذهنی و عاطفی از خود مراقبت خواهید کرد. مراقبت از خود برای کسب احساس بهتر،  از طریق تغذیه جسم، ذهن و روحتان امکان پذیر است.

بالعکس، حتی اگر شما خودتان را به اندازه کافی دوست نداشته باشید، اما شروع به مراقبت از جسم، ذهن و روحتان کنید، نه تنها آگاه‌تر می‌شوید بلکه احساس ارزش و کمال را در خود ایجاد خواهید کرد.

جسم شما

شما از جسمتان با تغذیه خوب، ورزش کردن و استراحت کافی مراقبت می‌کنید.

بسیاری از کتاب‌های شگفت انگیز در دسترس می‌باشند که می‌تواند به شما کمک کند تا بدانید که چه نمونه هایی از غذا و ورزش برای وضعیت خاص بدن شما مناسب است.

ذهن شما

ذهن شما نیز نیاز دارد که تغذیه و ورزش داشته باشد. آن را به خود رها نکنید. ذهن را با یادگرفتن و مطالعه مطالب جدید تحریک کنید. فعال نگاهداشتن ذهن از بروز بیماریهای خاص سالمندی مانند آلزایمر و دمانس پیشگیری می‌کند. اگر ارتباطات عصبی ذهنتان را فعال نگاهدارید، عملکرد حافظه و مغزتان را در سطحی بهینه حفظ می‌کنید.

روح شما

اگر شما از ذهن و جسمتان مراقبت کنید، اما روحتان را نادیده بگیرید، شما فاقد تعادل بوده و احساس می‌کنید که چیزی را در زندگیتان از دست داده اید.

مراقبت از روحتان، به شما شادابی دوباره می‌بخشد و شما را در رویارویی با استرس های روزانه و چالش های هر روزه زندگی کمک می‌کند.

اگر شما خودتان را دوست بدارید، در رشد و پیشرفت شخصی خودتان سرمایه گذاری می‌کنید. شما تلاش می‌کنید تا جایی که می‌توانید بهترین باشید و تلاش می‌کنید که استعدادهایتان را رشد دهید.

 

نویسنده : ; ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ هر لحظه زندگی

تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می کنیم، بجای....

 

زندگی کردن در لحظه یا حال به معنی آن است که با تمام حواس خود، هشیار و آگاه به زمان حال باشیم. این به معنی آن است که به گذشته فکر نکنیم یا در آن ساکن نشویم و نیز مضطرب و نگران آینده نباشیم.

وقتی ما توجه خود را به زمان حاضر یا حال می دهیم، بر روی کاری که در دست داریم تمرکز می کنیم. ما تمام توجه خود را به آنچه که بایستی انجام بدهیم، متمرکز می کنیم و تا رسیدن به نتیجه پیش می رویم.

تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می کنیم، بجای جستجوی کمیت زمان، از هر دقیقه لذت می بریم و آن را مزه مزه می کنیم. کمیت را فدای کیفیت نمی کنیم.

البته، این به معنی آن نیست که برنامه ای نداریم، اهداف خود را مشخص نکرده و یا خود را برای آینده آماده نمی کنیم. ما تمام این امور را می توانیم انجام دهیم و در عین حال از هر لحظه لذت ببریم، درست به همان شکلی که بر ما آشکار می شود.

بطور مثال، اگر هدفمان این باشد که هر روز ورزش کنیم، می توانیم این ورزش را در حالی انجام دهیم که از لحظات تمرین و فرایند واقعی آن لذت ببریم(یا حداقل در آن لحظه حضور داشته باشیم).

 

زمانی که ما خودمان را برای زندگی در لحظه آموزش می دهیم، خود را در آن لحظه فرو می بریم و زیبایی آن را کشف می کنیم. ما یاد می گیریم که روی انرژی خود تمرکز و آن را مدیریت کنیم. ورزشکاران حرفه ای طرز استفاده از این نوع تمرکز را بسیار خوب می دانند. آنها می دانند که کمال و موفقیت، نتیجه مدیریت مهارت و متعادل ساختن انرژی شان است.

برای اینکه هر لحظه را بشماریم، بایستی پذیرای آن باشیم. هرکاری که انجام می دهیم و با هر شخصی که در ارتباط هستیم، تمام توجه خودمان را به آنها اختصاص دهیم. حتی زمانی که استراحت می کنیم، بایستی آن لحظه را مزه مزه کنیم. این به ما فرصتی برای دوباره شارژشدن، دوباره تازه شدن و پیدا کردن شفافیت می دهد.

 در اغلب موارد ما انتظارات بسیار بزرگی از خودمان و زندگیمان داریم. ما جهت انجام این امور هجوم می بریم و با شتاب کاری را انجام می دهیم، واقعاً بدون آنکه از فرایند آن لذت ببریم. این هجوم بردن برای چیست؟ فکر می کنیم به کجا می رویم؟ اگر ما توقف نکنیم و در باره اینکه به کجا می رویم، فکر نکنیم: احتمالاً جهتمان را گم می کنیم. در عوض، وقتی ما قدر هر لحظه را می دانیم و درس های آن را برداشت می کنیم، آگاهانه، هدفمند و مسئولانه زندگی می کنیم.

به علاوه، وقتی در گذشته زندگی می کنیم و اجازه نمی دهیم که تجارب دردناک، اشتباهات پیش آمده یا روزگار سخت، بگذرند، ما خود را به حال و آینده ای مشابه محکوم می کنیم. ما باید بپذیریم که نمی توانیم گذشته را تغییر بدهیم، ما تنها می دانیم که در آن به سر می بریم، سپس به پایان می رسد و به جلو حرکت می کنیم.

زندگی در لحظه به معنی آن است که اجازه بدهیم گذشته عبور کند و به آینده اعتماد کنیم. اگر ما مثبت و به زمان حاضر خوش بین باشیم، آینده ما نیز مثبت و امید بخش خواهد بود. ما این را به خود مدیون هستیم که هر لحظه مان را از همین حالا بشماریم.

  ضربه هایی برای زندگی کردن در لحظه:

*  به ذهنتان آموزش دهید که روی فعالیت حاضر تمرکز کند.

*  درگیر در فعالیت شوید و آنچه را که انجام می دهید حس کنید، از فرایند انجام آن لذت ببرید.

*  روشهای آرام سازی را بیاموزید تا در هر لحظه حضور داشته باشید.

*  به محیط اطرافتان توجه کنید. نورها، اصوات، بوها و جزئیات محیط،

*  با تمرکز، به مکالمات دیگران، موسیقی، حتی سکوت گوش دهید.

* غذا و نوشیدنی را مزه مزه کنید. طعم هر لقمه غذا را بچشید.

 مزایای زندگی کردن در لحظه:

*  شما ارتباط بیشتری با افکار و احساساتتان پیدا می کنید.

با دیگران ارتباط بیشتری پیدا می کنید.

* قدردانی و لذت بخشی زندگی را بیشتر احساس خواهید کرد.

اگر شما در لحظه زندگی کنید، لحظه از کنار شما نمی گذرد.

* احساس تمرکز، صلح و زنده بودن بیشتری می کنید.

* کمتر احساس اضطراب و ترس می کنید.

          

مانند تمام مهارت ها، برای آموزش و لذت بردن از در لحظه زندگی کردن، نیاز به وقت گذاشتن و تمرین است. از همین حالا شروع کنید و زندگی را از منظری تازه و جدید ببینید.

 "اگر شما هنوز در باره آنچه که دیروز انجام دادید، صحبت می کنید، امروز کار زیادی انجام نمی دهید"

"بی نام"

 "ما همیشه آماده می شویم برای زندگی ولی هرگز زندگی نمی کنیم"

 "رالف امرسون"

  

"اگر شما همه زندگیتان را منتظر طوفان بوده اید، هرگز از تابش خورشید لذت نخواهید برد"

 "موریس وست"

 

"کودکان نه گذشته و نه آینده دارند، آنها از زمان حال لذت می‌برند، کاری که تعداد معدودی از ما انجام می دهیم"

"بروئر

نویسنده : ; ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ یک روز خوب

7 قدم برای آغاز یک روز خوب

برای بسیاری از افراد برخاستن از خواب صبحگاهی و شروع یک روز سخت‌ترین زمان در روز است. این 7 عادت به شما کمک می‌کند روز خود را بهتر آغاز کنید.


 

برای بسیاری از افراد برخاستن از خواب صبحگاهی و شروع یک روز سخت‌ترین زمان در روز است. این 7 عادت به شما کمک می‌کند روز خود را بهتر آغاز کنید.


1- بدن‌تان را بکشید
بهترین کار این است که قبل از برخاستن، هر یک از اعضا را برای 15 ثانیه بکشید. مثلا از دستان خود شروع کنید و هر یک از انگشتان را بکشید. بعد می‌توانید پاهای خود را بکشید و درنهایت گردن و کمر را کش و قوسی دهید. این نوع حرکات سبب نرم شدن ماهیچه و مفاصل، جریان بیشتر خون و اکسیژن‌رسانی بالاتر به بافت‌ها می‌شود.
 
2- محبت کنید
از خواب بیدار کردن کودکی که هنوز در خواب ناز است یا نوجوانی که تا دیروقت بیدار بوده و مجبور است صبح زود به مدرسه برود، کار راحت و دلنشینی نیست. صبح‌ها کنار تخت فرزندتان بنشینید و با نوازش کردن سر او سعی کنید آرام او را بلند کنید. نوازش نه تنها از ناراحتی ناشی از برخاستن نابه‌هنگام می‌کاهد، بلکه به خود شما نیز حس خوبی را القا خواهد کرد که تا پایان روز با شما می‌ماند. در ضمن قبل از آنکه برای رفتن به محل کار یا درس از خانه خارج شوید، تمامی افراد داخل خانه که به آنها علاقه دارید را ببوسید. این حرکت محبت‌آمیز، استرس را کاهش داده و سبب می‌شود روزتان را با حس خوبی آغاز کنید.
 
3- تصمیم نگیرید
اگر می‌خواهید با آرامش از خواب بیدار شوید، سعی کنید موقع برخاستن از خواب به چیزی فکر نکنید و تصمیم انجام کاری را نگیرید. اگر می‌خواهید برای روزتان برنامه‌ریزی کنید، شب قبل این کار را انجام دهید. از شب قبل در مورد لباسی که قرار است فردا بپوشید، صبحانه‌ای که بخورید، وسیله‌ای که با آن به محل کارتان بروید و ... فکر کنید.
 
4- وسایل مورد نیازتان را آماده کنید
تمام لباس‌ها و وسایلی که باید صبح همراه خود ببرید، لباس‌هایی که می‌پوشید، کفش و کیف و در صورت نیاز کتاب یا پرونده‌های‌تان را مرتب کنید تا صبح گیج نشوید و مجبور نباشید مدام عجله کنید سعی کنید روی یک تابلو برد یا تقویم دستی کارهایی را که باید در طول روز انجام دهید یادداشت کنید و هر روز صبح قبل از خروج از خانه نگاهی به آن بیندازید. می‌توانید حین نوشیدن چای یا قهوه نگاهی به آن بیندازید و وقت‌تان را تنظیم کنید..
 
5- دندان‌هایتان را مسواک کنید
بهترین راه برای از بین بردن بوی بد دهان و آغاز یک صبح تازه مسواک زدن است. در طول شب باکتری‌های بسیاری در دهان رشد می‌کنند و چند لحظه مسواک زدن سبب از بین رفتن تمامی آنها و برطرف شدن بوی بد ناشی از آنها در دهان می‌شود.
 
6- دوش بگیرید
خود را عادت دهید هر روز صبح برای چند دقیقه‌ای دوش بگیرید. ریختن آب روی بدن سبب کاهش استرس و افزایش آرامش می‌شود.
 
7- عجله نکنید
اگر معمولا صبح‌ها وقت کم می‌آورید و مجبورید کارهای‌تان را با عجله انجام دهید، ساعت زنگ‌دارتان را 15 دقیقه زودتر کوک کنید تا با آرامش بیشتری از خواب برخیزید، به نرمی ورزش کنید، به موزیک گوش دهید و بتوانید برنامه روزانه‌تان را چک کنید.
نویسنده : ; ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ هوای عشقتان را داشته باشید

کارهایی که می‌توان برای همسر انجام داد:
- وقتی بیمار است، او را تیمار کنید.
- از دستاوردها، تلاش‌ها و نقطه‌نظرهایش تعریف نمایید.
- تلاش‌های او را در خانه تحسین کنید و با بیان جمله‌ی «متشکرم»، از او قدردانی کنید.
- گوش دهید، گوش دهید و باز هم گوش دهید.
- خرده‌فرمایشات او را انجام دهید.
- روی میز یا کیفش، یادداشت عاشقانه بگذارید.
- در طول روز، سر کار به او تلفن بزنید یا ایمیلی بفرستید.
- به خانواده و دوستان او، لطفی بکنید.
- هدیه یا کارت‌پستال خنده‌داری برایش بخرید.
- برای شریک زندگی خود شعر یا ترانه‌ای بسرایید، نقاشی‌ بکشید و یا کاردستی بسازید.
- به او گل و بادکنک رنگی بدهید.
- نامه‌ی عاشقانه‌ای برایش بنویسید.
- از خاطرات مهم دوران کودکی‌اش سؤال‌کنید و خوب گوش دهید.
- از ترس‌های او سؤال‌کنید و به جوابش گوش فرادهید.
- از خواسته‌ها، اهداف و پنداره‌های او پرسش‌کنید و خوب گوش دهید.
- در پایان روز، به هم بپیوندید و از این‌که روزتان چگونه گذشته، حرف بزنید.
- با هم، زبانی جدید یاد بگیرید.
- در کارهای تعمیراتی خانه شرکت کنید.
- تلویزیون تماشا‌کنید و با یکدیگر درباره‌ی برنامه‌ی پخش‌شده بحث نمایید.
- عکس‌های خانوادگی بگیرید و آن را نگه‌دارید.
- روزهای مهم را جشن بگیرید (تولدها، سالگردها و فارغ‌التحصیل شدن‌ها).
- برای آینده و خواسته‌های خود برنامه‌ریزی کنید.

نویسنده : ; ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ .......

 

نویسنده : ; ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ جام ...

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

پیکسل‌های تیره

پیکسل‌های تیره

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

اطره یک گل خاطره یک گل

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

...

...

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

I

I

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

t lovers sunset

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

پروانه مسین

پروانه مسین

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

تنها در میان مردگان

تنها در میان مردگان

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

 

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

.. ...

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

ی نام بی نام

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

گریز به سوی ظلمت

گریز به سوی ظلمت

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

rl torkman girl

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

l abyane girl

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

گالری

گالری

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

ون مثل ننه نون مثل ننه

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ..........

برات
برات
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ................

طلوع زرد

طلوع زرد

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ............

برای یک لقمه نان

برای یک لقمه نان

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ درییییییییییییییییییییییاااااااااااااااااااااااااا

ریاب مرا ، دریا دریاب مرا ، دریا

نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ حس

 

حس زیبا.........

شاید حضورش هیچ باشد
نه معنای عشق

نه مفهوم وصل
نه تعهد
نه تعلق
نه حتی تثبیت یک مالکیت قانونی
اما
حضوریست زیبا
به زیایی یادها و خاطره ها
به قشنگی احساس ها
حس عشق و دلدادگی
حس تعلق و وابستگی
حتی حس مالکیت
مالکیت ملکی به وسعت دل
و گستردگی احساس

____

نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ نمیدانم

نمیدانم نمیدانم نمیدانم


نمی دانم نمی دانم
که بعد از من چه خواهد شد
نمی دانم کدامین کودک عاشق
به روی قبر تنهایم
کند لی لی
کند بازی
بچیند تک گل قبرم
دهد هدیه
به مامانش

**********

نمی دانم نمی دانم
نمی دانم نمی دانم

**********

نمی دانم که بعد از من
به روی قبر تنهایم
کسی آید
کسی گرید
کسی نام مرا داند
کسی از عشق من داند
کسی از عشق من پرسد
کسی داند که من آواره و تنها
به زیر خاک ها خفتم
کسی گوید که ای عاشق
دلت بر قبر تو گرید

**********

نمی دانم نمی دانم
نمی د انم نمی دانم

**********

نمی دانم
فروغ قلب بیمارم
کدامین جا به غمازه هست
نمی دانم دلم را من کجا دادم به دامانش
نمی دانم که در افکار زیبایش
هنوز نام مرا داند
هنوز عشق مرا خواند
نمی دانم که او داند
که من حتی در این برزخ
بدادم دل به چشمانش
نمی دانم
نمی دانم
نمی دانم

نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ کاش

 

کاش بودی.............

Image By  Foto.coo.ir

کاش بودی تا دلم تنها نبود

 

تا اسیر غصه فردا نبود ...

 

کاش بودی تا نگاه خسته ی من

 

بی خبر از موج و دریاها نبود...

 

 کاش بودی تا دو دست عاشقم

 

 غافل از لمس گل مینا نبود...

 

 کاش بودی تا زمستان دلم

 

این چنین پر سوز پرسرما نبود...

 

 کاش بودی تا فقط باور کنی

 

بعدتو این زندگی زیبا نبود...

 

نویسنده : ; ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ خواندنی

شکلات چیست؟ [ January 18, 2010 07:27 PM ]
شکلات چیست؟ شکلات شامل ترکیباتی است که بر فیزیک انسان اثر می گذارد و ممکن است باعث آرامش و خواب آلودگی شود. شکلات (بصورت خام یا فرآوری شده)ماده غذایی است از دانه درخت گرمسیری کاکائو به دست می آید. اولین... ادامه ...

راز خواب مورچه ها کشف شد [ January 18, 2010 07:25 PM ]
محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی با بررسی رفتارهای مورچه های کارگر و ملکه دریافتند که مورچه های ملکه در طول روز ساعتهای بیشتری را به خواب اختصاص می دهند. به گزارش خبرگزاری مهر، اولین مطالعات درباره عادات خواب در مورچه ها... ادامه ...

راه های مقابله با خواب بیش از حد [ January 18, 2010 07:13 PM ]
راه های مقابله با خواب بیش از حد چگونه بر خواب بیش از حد غلبه کنیم؟ اگر شما به طور مداوم بیش از حدی که میخواهید و مجازید، میخوابید، بدانید که در دنیا مانند شما کم نیست . من... ادامه ...

۱۰ توصیه برای بهتر خوابیدن کودکان [ January 18, 2010 07:12 PM ]
۱ - نقاشی کردن خواب ها: هرگاه خواب ترسناکی کودک شما را اذیت می کند از او بخواهید آنچه را که در خواب دیده نقاشی کند. سپس بگذارید تمام چیزهایی را که در نقاشی اش کشیده برای شما توضیح دهد.... ادامه ...

جالب: روایتهایی در مورد اقسام زنها [ January 18, 2010 07:08 PM ]
جالب: روایتهایی در مورد اقسام زنها پیامبر (ص ) فرمود: (( زنى را به خاطر زیبایى اش تزویج نکنید، زیرا شاید زیبایى او باعث هلاکت او شود، و به خاطر مالش تزویج نکنید که شاید باعث سرکشى او گردد، بلکه... ادامه ...

2عامل چاقی دختران [ January 18, 2010 07:03 PM ]
مهر: محققان دانشگاه هاروارد اعلام کرده‌اند اینترنت و کم‌خوابی در دختران نهایتا منجر به چاقی می‌شود. تعداد ساعات کار با رایانه و خواب در شبانه روز دختران می‌تواند عاملی تعیین‌کننده در چاقی آنها باشد. در این تحقیقات محققان بیش از... ادامه ...

سریع ترین راه برقراری ارتباط با خدا [ January 18, 2010 07:00 PM ]
سریع ترین راه برقراری ارتباط با خدا روزه سریع ترین راه برقراری ارتباط با خدا و ایجاد سپر علیه شیطان می باشد و یکی از قوی ترین و موثرترین اعمال معنوی در مذاهب مختلف شناخته شده است . به گزارش... ادامه ...

تنها دو روش راه درمان چربی شکم [ January 18, 2010 06:58 PM ]
چربی ذخیره شده در شکم یکی از مقاوم ‌ترین و در عین حال هشدار دهنده ‌ترین نوع چربی هاست. افزایش دور کمر آقایان بیش از 102 سانتی‌متر و در خانم ها بیشتر از 89 سانتی‌متر منجر به افزایش خطر ابتلا... ادامه ...

در دو هفته حافظه خود را بهتر کنید [ January 18, 2010 06:54 PM ]
ایسنا، علوم پزشکی ایران - یک روانشناس استرالیایی معتقد است: با رعایت یک برنامه چهار قسمتی در عرض دو هفته می توان کارایی ذهن را افزایش داد و حافظه را تقویت کرد. دکتر '' میراندا هیتی '' روانشناس در این... ادامه ...

چطور راحت‌تر بخوابیم؟ [ December 26, 2009 08:40 PM ]
چطور راحت‌تر بخوابیم؟ عمومی- ترجمه دکتر آزیتا لسانی*: وقتی خواب هستیم چه اتفاقی می‌افتد؟ کارکرد خواب چیست؟ چگونه راحت‌تر یا بهتر بخوابیم؟ آیا کمتر خوابیدن لازم است و می‌توان این کار را کرد؟ چگونه با بی‌خوابی مبارزه کنیم؟‌ و... ادامه ...

یبوست، بیماری یا بی توجهی؟ [ December 21, 2009 10:16 PM ]
یبوست، بیماری یا بی توجهی؟ یبوست بیشتر مردم دست کم یک بار در زندگی خود یبوست را تجربه کرده اند. یبوست معمولاً مسئله مهمی نیست، اما برای این که از بسیاری از دردسرهای آن رهایی یابیم، بهتر است به... ادامه ...

آخرین جملات شنیدنی اعدامی ها !! [ December 18, 2009 06:28 PM ]
آخرین جملات شنیدنی اعدامی ها !! دوستت دارم آخرین جمله اعدامی‌ها در این تحقیقات مشخص شد لغت دوست داشتن نزدیک به 630 بار از دهان این محکومین به اعدام خارج شده است.محققان متوجه شدند محکومین به اعدام به طور... ادامه ...

زمان مرگ چه حسی به انسان دست می دهد ؟! [ December 18, 2009 06:08 PM ]
زمان مرگ چه حسی به انسان دست می دهد ؟! احتمالاً بسیاری از ما در مورد این که هنگام مرگ با چه احساسی ممکن است روبرو شویم فکر کرده‌ایم. دانشمندان این موضوع را مورد بررسی قرار داده و حقایقی... ادامه ...

جالبه بدانید : بی رحم ترین حشره دنیــا [ December 11, 2009 10:13 PM ]
جالبه بدانید : بی رحم ترین حشره دنیــا آیا میدانستید؟ آیا میدانستید که پل خواجو در زمان سلاطین صفویه در اصفهان ساخته شده است ؟ آیا میدانستید که گوش و بینی در تمام طول عمر انسان در حال رشد میباشد... ادامه ...

مهم‌ترین اصول زیبایی چهره [ December 11, 2009 10:13 PM ]
بسیاری از ستارگان سینمای جهان، چهره‌هایی هستند که در همه دنیا به زیبایی شهرت دارند و خط و خطوط چهره‌ آنها نقش‌هایی از زیبایی را در برابر چشمانی که به پرده نقره‌ای سینما نگاه می‌کنند، به تصویر می‌کشد ولی آیا... ادامه ...

دست های خود را چگونه زیبا نگهدارید [ December 11, 2009 10:13 PM ]
دست های خود را چگونه زیبا نگهدارید پیشنهاد موثر برای داشتن دستان زیبا 1- به کرم شیر «milk cream» چند قطره آبلیمو و گلیسیرین اضافه کنید و شب‌ها به دستان خود بمالید. 2- دستان خود را با مخلوط آبلیمو... ادامه ...

فکر می‌کنید چقدر ظرفیت دارید؟ [ December 11, 2009 10:13 PM ]
براساس تعالیم اسلامی ، فردی از دانش بهره‌مند گردیده است که قدرت ارزیابی ظرفیت خود را داشته باشد. عدم امکان ارزیابی ظرفیت روانی و موفقیت کلی فرد در جهان ، نشانه جهل تلقی شده است . ● مقدمه اصل... ادامه ...

چربی های زائد شکم را چگونه از بین ببریم ؟ [ December 11, 2009 10:11 PM ]
شکم انسان از عضلاتی قوی پوشیده شده که نگهدارنده اماء و احشاء است . ورزش نکردن ، انجام فعالیت های نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز ، موجب تجمع چربی در منطقه شکم می شود ؛ در این صورت... ادامه ...

نویسنده : ; ساعت ۱:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

عروس شیشه‌ای در هم شکست [ June 14, 2010 11:41 AM ]
عروس شیشه‌ای در هم شکست جام جم آنلاین: زن جوانی که در آرزوی لاغری به سر می‌برد، به توصیه زن همسایه به مصرف شیشه پرداخت اما در دام اعتیاد گرفتار شد.خبر نگار جام جم از وضعیت این زن گزارش می... ادامه ...

مرد از اتهام‌قتل همسرش تبرئه شد [ June 14, 2010 11:41 AM ]
مرد از اتهام‌قتل همسرش تبرئه شد جام جم آنلاین: نظریه پزشکی قانونی قتل زن جوان را منتفی اعلام کرد و شوهر وی بعد از 3 سال از اتهام قتل عمد تبرئه شد. به گزارش فارس ، عصر 27 فروردین 86،... ادامه ...

محاکمه مردی که همسرش را در آمریکا کشت [ June 14, 2010 11:41 AM ]
محاکمه مردی که همسرش را در آمریکا کشت جام جم آنلاین: مردی که بعد از قتل همسرش در آمریکا ، به ایران آمده است، صبح فردا در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود. به گزارش فارس ، 4 ژانویه 2007... ادامه ...

کیف‌قاپی از آرایشگاه‌ های زنانه [ June 14, 2010 11:41 AM ]
کیف‌قاپی از آرایشگاه‌ های زنانه جام جم آنلاین: زن و مرد جوان معتاد به کراک که از آرایشگاه‌های زنانه کیف‌قاپی می‌کردند با تلاش مأموران پلیس دستگیر شدند. به گزارش فارس ،‌ عصر 10 خرداد امسال 2 نفر به علت مظنونیت... ادامه ...

18 ایرانی در فیلیپین جان باختند [ June 14, 2010 11:41 AM ]
18 ایرانی در فیلیپین جان باختند جام جم آنلاین: مقامات فیلیپین روز یکشنبه اعلام کردند سقوط یک دستگاه اتوبوس گردشگری حامل اتباع ایرانی به دره ای در جاده ای کوهستانی در مرکز این کشور، به جان باختن دست کم هجده... ادامه ...

پزشک قلابی ، آدم‌ربای تحت تعقیب بود [ June 14, 2010 11:41 AM ]
پزشک قلابی ، آدم‌ربای تحت تعقیب بود جام جم آنلاین: مرد جوانی که با جعل عنوان پزشک یکی از بیمارستان‌های تهران، از دختران پایتخت و مردم 6 شهر سرقت و در قبال تحویل اموالشان از آنها اخاذی می‌کرد ، دستگیر... ادامه ...

مهریه‌های نامتعارف نشانه سبک مغزی است [ June 14, 2010 11:41 AM ]
مهریه‌های نامتعارف نشانه سبک مغزی است خبرگزاری فارس: رئیس بسیج زنان کشور گفت: انتخاب برخی مهریه‌ها آنقدر با عرف جامعه مغایر است که از هنجار‌شکنی نیز فراتر رفته و یک نوع سبک مغزی و بی‌عقلی است. مینو اصلانی در گفت‌و‌گو... ادامه ...

نفس مرد به شماره افتاد، پیرزن از طلاق منصرف شد [ June 14, 2010 11:39 AM ]
نفس مرد به شماره افتاد، پیرزن از طلاق منصرف شد خبرگزاری فارس: گاهی زندگی آنقدر کوتاه است که نمی‌توان برایش معنایی را تفسیر کرد اما 50 سال زندگی و چین و چروک صورت و دستان پینه‌بسته چگونه می‌تواند از نافرجامی... ادامه ...

2 زمین لرزه امروز کرمان را لرزاند [ June 14, 2010 11:39 AM ]
2 زمین لرزه امروز کرمان را لرزاند خبرگزاری فارس: صبح امروز 2 زمین لرزه به بزرگای 4 و 4.3 ریشتر فاریاب کرمان را لرزاند. به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری فارس، در ساعت 8 و43 دقیقه امروز زمین لرزه‌ای به بزرگای... ادامه ...

متأسفانه وعده عدم ثبت مهریه‌های نامتعارف عملی نشده است [ June 14, 2010 11:39 AM ]
متأسفانه وعده عدم ثبت مهریه‌های نامتعارف عملی نشده است خبرگزاری فارس: یک وکیل دادگستری و مشاور حقوقی گفت: چندی پیش مقرر شده بود که مهریه‌های نامتعارف، بیشتر از 200 سکه تعیین نشود ولی این موضوع عملی نشد. مینا علی محمدی... ادامه ...

تعیین مهریه‌های نامتعارف هیچ امتیازی برای زنان ندارد [ June 14, 2010 11:39 AM ]
تعیین مهریه‌های نامتعارف هیچ امتیازی برای زنان ندارد خبرگزاری فارس: یک جامعه شناس گفت: تعیین مهریه‌های نامتعارف هیچ امتیازی برای زنان نداشته و قابل اجرا نیست. سید جواد آرامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان... ادامه ...

مرد زندانی 5 روز بعد از آزادی مرتکب قتل شد [ June 14, 2010 11:39 AM ]
مرد زندانی 5 روز بعد از آزادی مرتکب قتل شد خبرگزاری فارس: مردی که 8 سال به حبس محکوم شده بود، 5 روز بعد از آزادی با اسلحه، دوست خود را به قتل رساند. به گزارش خبرنگار حوادث فارس، شامگاه... ادامه ...

برای شکایت از سارق زورگیر به پلیس آگاهی مراجعه کنید [ June 14, 2010 11:39 AM ]
برای شکایت از سارق زورگیر به پلیس آگاهی مراجعه کنید خبرگزاری فارس: پلیس از شهروندان خواست تا در صورت شکایت از سارق زورگیر دستگیر شده به پلیس آگاهی مراجعه کنند. به گزارش خبرنگار حوادث فارس، ساعت 9 شب 10 خرداد... ادامه ...

شیطنت کودکانه جان مرد جوانی را گرفت [ June 14, 2010 11:39 AM ]
شیطنت کودکانه جان مرد جوانی را گرفت خبرگزاری فارس: بازی یک نوجوان روی پشت‌بام همسایه، منجر به درگیری و در نهایت قتل پسر جوان همسایه شد. به گزارش خبرنگار حوادث فارس، ظهر 6 آذر سال گذشته، مأموران کلانتری 17 مهرویلای... ادامه ...

40 دانش آموز دختر افغان مسموم شدند [ June 14, 2010 11:36 AM ]
40 دانش آموز دختر افغان مسموم شدند خبرگزاری فارس: در ادامه پدیده مسمومیت دختران دانش آموز در افغانستان امروز نیز ده‌ها دانش آموز دختر افغان در مدرسه‌ای در شهر غزنی مرکز این ولایت مسموم شدند. ژنرال "خیال باز شیرزوی "... ادامه ...

زوج جوان از آرایشگاه‌های زنانه کیف‌قاپی می‌کردند [ June 14, 2010 11:35 AM ]
زوج جوان از آرایشگاه‌های زنانه کیف‌قاپی می‌کردند خبرگزاری فارس: زن و مرد جوان معتاد به کراک که از آرایشگاه‌های زنانه کیف‌قاپی می‌کردند با تلاش مأموران پلیس دستگیر شدند. به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ عصر 10 خرداد امسال 2 نفر به... ادامه ...

مرد دندانپزشک از اتهام قتل همسرش تبرئه شد [ June 14, 2010 11:35 AM ]
مرد دندانپزشک از اتهام قتل همسرش تبرئه شد خبرگزاری فارس: نظریه پزشکی قانونی قتل زن جوان را منتفی اعلام کرد و شوهر وی بعد از 3 سال از اتهام قتل عمد تبرئه شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر 27... ادامه ...

نویسنده : ; ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ و

عکس‌های خبری و برگزیده جهان
عکس: ازاین کارها با من ؟؟ خیلی جالب !
عکس: زیبا ترین لبخند دنیا
عکس :دستشویی جالبی در فرودگاه آنتالیا
عکس : مسابقه بهترین تزئین عروس
عکس : مراسم سنتی داماد کشون !
عکس: دیدنی ترین عروس و داماد دنیا
چاقی مفرط در ماه رمضان ( کاریکاتور)
عکس : فوتبال دیدنی رئیس مجلس
عکس : باهوش ترین طوطی دنیا

نویسنده : ; ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ یه سری هم به اینها بزنید


عکس نقاشی های هنرمندانه با فلاپی
عکس های خنده دار و ترکیبی
عکس های ورزشی از المپیک حیوانات
عکس های زیبا مجسمه های کاهی
عکس های جالب کارتون خوابی گربه ها
تصاویر جالب هنرمندانه و فتوشاپی
عکس های هنری و خلاقه ی زیبا
عکس چهره ی وارونه شخصیت های معروف
عکس های بیسکویت با طرح عاشقانه
طبیعت زیبای زمستان
عکس های زیبا و جالب از طبیعت
عکس:شگفتی های اعماق دریا
عکس های دیدنی از غروب های زیبا
مدل های ساعت اسپورت
عکس های دیدنی از نقاشی های فانتزی
قرمز ترین عکسهای دنیا اینجاست!
عکس های چشمان رنگی و زیبا
تصاویری از تمیزترین و زیباترین سواحل دنیا
عکس های هنری و عاشقانه
پوستر های زیبا برای پس زمینه
عکس های فانتزی دیدنی
عکس های هنری از ورزش
عکس های پس زمینه مشکی توپ
عکس های حیوانات کریسمس
عکس هایی از عروسک های جالب
عکس های کاریکاتور افراد مشهور
عکس های عجیب ترین مدل های مو
عکس های جالب از آبشار نیاگارا
عکس های زیبا از کشور فرانسه france
عکس های پرندگان عجیب
تصاویر مدل موی جدید دیوید بکام
عکس های بازیگر زن افغان
عکس از پوستر های بازیگران
عکس از پوستر های بازیگران
تصاویر تاسیسات هسته ای ایران
عروسی و مادر شدن دختر11ساله
عکی های باورنکردنی از یک عروسی
عکسهایی از خانه ای در تهران
تصاویر زنی عاشق رنگ صورتی
عکس های فوق العاده عاشقانه
عکس های عروسی مجتبی جباری
عکس های دختر علی دایی
عکس های هنرمندان در یک مراسم
عکس های هنرمندان در کنسرت
تصاویر دختران با زبان دراز
عکس های عاشقانه (قلب)
تصاویر بعد آرایش دختران کره ایی
تصاویر زن ایرانی امیرقطر
تصاویر عروس و داماد روسی
عکس های زنان ارتشی
عکس های گربه های ملوس
عکس های کارتون تام و جری
صورت آرایش کرده سران کشورها
عکس های عروس و دامادها
دیدار اوباما با سران کشورها
عکس دو قلوهای ریکی مارتین
عکس های چراغ قوه ی مکان یاب
عکس های جالب دستمال کاغذی
عکس از انواع عروسک کادویی
کنسرت گلشیفته فراهانی!!
عکس های عروسی علی دایی
عکس های رکوردهای جهان
عکس های محل کار google
عکس های حوادث
بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر
20 سال پیش این افراد
عکس های دیدنی از کارت پستال
عکس های زیبایی از گل های قشنگ
عکس های جالب و دیدنی
عکس از دنیای حیوانات
عکس های عاشقانه
عکس های خنده دار
عکس های فانتزی
عکس های ورزشی
عکس های مذهبی
عکس های طبیعت
عکس های زیبای کودکان
عکس های عجیب
عکس از ماشین ها
عکس از هواپیما

نویسنده : ; ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ زنان مرد

 


نویسنده : ; ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ مرگ

 

چرا از مرگ می ترسیم؟


چرا از مرگ می ترسیم؟
بیست و دومین حدیث از چهل حدیث حضرت امام خمینی(ره) درباره کراهت از مرگ، مغرور نشدن به رحمت پروردگار و ... است. این حدیث با روایتی از امام صادق علیه السلام شروع می شود. آن حضرت می فرماید:

" مردی نزد ابوذر آمد و پرسید: چرا از مرگ کراهت داریم؟ ابوذر جواب داد: چون دنیای خود را آباد کردید وآخرت را خراب. پس چون ( با مرگ) از محلی آباد به سوی مکانی خراب نقل مکان می کنید، ( از مرگ کراهت دارید) از او پرسیدند: وارد شدن ما بر خداوند چگونه است ؟ جواب داد: نیکوکارانتان مثل کسی که از اهل خود غایب است و برآن ها وارد می شود، و بدکارانتان مثل فراری ای است که بر صاحبش برگردانده می شود. از او پرسیدند: حال ما را نزد خداوند چگونه می بینی؟ جواب داد: اعمال خود را با فرموده قرآن مقایسه کنید ؛ هرآینه خداوند می فرماید: همانا نیکوکاران در نعمتها هستند وبدکاران در جهنم."

حضرت ادامه داد : " آن مرد سوال نمود: رحمت خداوند کجاست؟ ابوذر پاسخ داد: رحمت خداوند به نیکوکاران نزدیک است . "

همچنین امام صادق علیه السلام فرمود که مردی به ابوذر نوشت:" ای ابوذر برای من تحفه ای علمی بفرست. ابوذر جواب داد: همانا علم بسیار است؛ اما اگر توانی به کسی که دوستش داری بدی نکن. آن مرد گفت: آیا ممکن است کسی به شخصی که دوستش می دارد بدی کند؟ ابوذر فرمود: آری! نفس تو محبوب ترین چیزها نزد توست. پس وقتی نافرمانی خدا را مرتکب می شوی به آن ( نفس خود) بدی کرده ای. "


کراهت از مرگ

مبنای کراهت مردم از مرگ متفاوت است و جناب ابوذر حال مردم متوسط را بیان کرده است.

باید دانست که انسان فطرتاً و ذاتاً دوست دارد که جاودان باشد و از فانی شدن متنفر است. برخی بزرگان همین مطلب را مبنای اثبات معاد دانسته اند و چون ما به باقی بودن و دائمی بودن عالم آخرت یقین و اطمینان نداریم، از مرگ گریزان هستیم.اگر یک دهم آنچه به این عامل اطمینان داریم، به آخرت اعتماد داشتیم، دلهای ما به آخرت تمایل و گرایش پیدا می کرد.

ترس و کراهت افراد متوسط الحال ( از جهت معنوی) به آخرت بدان دلیل است که دنیای خود را آباد کردند و آخرت خود را خراب، و این به خاطر ضعف ایمان است؛ والاّ اشتغال دنیوی با پرداختن به آخرت منافات ندارد و این کراهت و ترس به دلیل نافرمانی از پروردگار است؛ و الا در قیامت حساب و کتاب عادلانه، و حساب کننده عادل است.

محاسبه

در کتاب کافی روایتی از امام کاظم علیه السلام آمده است که حضرت فرمود:" از ما نیست کسی که هر روز نفس خود را محاسبه نکند. پس اگر عمل نیکی انجام داده است از خدای متعال توفیق زیادتر بطلبد و اگر عمل بدی مرتکب شده است از خداوند به خاطر آن آمرزش بجوید و به سوی خدا بازگردد."

اگر در این دنیا از خود حساب کشیدی در آخرت باکی از حساب کشیدن نداری ؛ همان طور که اگر در این عالم پیرو ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام باشی در صراط نخواهی لغزید، زیرا حقیقت صراط صورت باطنی ولایت است؛ چنان که در روایات و در زیارت جامعه کبیره در این خصوص آمده است. پس هر کس اعمالش نیکو باشد از قبر و قیامت وحشتی ندارد. آنچه گفته شد درباره افرادی است که از لحاظ ایمان در مرحله متوسط هستند؛ اما مومنان کامل از مرگ کراهت ندارند، بلکه در خوف و وحشت هستند. خوف آنها از عظمت خداوند است؛ چنان که رسول خدا و امیرمومنان این گونه بودند . البته دلهای دوستان الهی نیز در مراتب کمال متفاوت است؛ همان طور که برخی از آنها در شوق هستند وبرخی در خوف و حزن.

در روایتی آمده است که حضرت یحیی(ع) ، حضرت عیسی(ع) را دید که در حال خنده است. باعتاب به عیسی فرمود: گویا تو ازعذاب الهی احساس ایمنی می کنی؟! عیسی پاسخ داد: گویا تو از رحمت خداوند ناامیدی؟! پس خداوند به آنها وحی فرمود: هر کدام از شما که بیشتر به من خوش گمان هستید، نزد من محبوبتر می باشید.


نتیجه اعمال

ظاهر حدیثی که بیان شد می رساند که آباد کردن آخرت و یا خراب کردن آن تابع اعمال و رفتار ما است. در روایت است که زمین بهشت، ساده است و مواد تعمیر آن کارهای انسان می باشد و این مطلب با برهان فلاسفه و کشف اهل شهود و معرفت است. برخی عرفا "جهنم" را زندان خداوند در آخرت عنوان کرده اند. در حدیث است که رسول خدا صلی الله علیه و آله در معراج، ملائکه را دید که به ساختن بنایی اشتغال دارند و گاه دست از کار می کشند. از جبرئیل سبب این کار را سوال کرد. او جواب داد: مواد این بناها ذکرهای امت است. هر گاه ذکر بگویند، موادی برای ملائک حاصل می شود و مشغول بنا می شوند و چون از ذکر باز بمانند، ملائک نیز دست از کار می کشند.

بر اساس این روایت صورت بهشت و جهنم جسمانی همان صورت کارهای نیکو وکارهای بد مردم است که در آخرت به همان اعمال مراجعه می کنند و در آیات شریفه به آن اشاره شده است.( کهف/49)

آنچه به عنوان کلام ابوذر گفته شد، دستور محکمی است که باید به آن مواظبت نمود. وقتی ابوذر بر اساس کلام قرآن مردم را دو دسته عنوان کرد( خوبان و بدکاران) آن مرد( سوال کننده) از رحمت خداوند سوال نمود. ابوذر نیز گفت: رحمت خداوند به نیکوکاران نزدیک است.


به رحمت خدا نباید مغرور شد

ای دوست! بدان که شیطان و نفس، گاه انسان را به هلاک ابدی می کشاند که از جمله ابزار این کار، مغرور کردن شخص به رحمت پروردگار است. دلیل این مغرور شدن بی مورد آن است که در امور دنیوی به رحمت خدا تکیه نمی کنیم و به اسباب ظاهری متکی می شویم؛ اما همین که آخرت مطرح می شود به رحمت خدا تکیه می کنیم و با این کار به نافرمانی خدا و رسولش می پردازیم. این شیوه ای غلط و مخالف سیره معصومین علیهم السلام است. آنها با این که بیش از دیگران به رحمت حق معتقد بودند، یک لحظه هم از انجام دادن وظایف کوتاهی نمی کردند. صحیفه سجادیه و دعاهای حضرت سجاد علیه السلام شاهد این ادعاست. پس ادعای ما مبنی بر رحمت خدا و اتکال به آن ناشی از غرور نفس و شیطان است.

این عزیز! همان طورکه ابوذرگفت علوم بسیارند، اماعلم نافع برای ما آن است که خود این اندازه بدی نکنیم و بفهمیم که آموزه های انبیاء واولیاء، کشف حقایقی است که از آنها محروم هستیم . آنها درد و بیماری و دارو و درمان را بیان کرده اند، تو اگر خود را دوست می داری، باید از آن دستورات نگذری و خود را با دارویی که آنها معرفی کرده اند درمان نمایی

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ این هم ....

تصاویریک زن با حجاب کامل قهرمان کشتی کج


Persianv.com At site


Persianv.com At site

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ رجبیه

ماه رجب فرا رسید

 
ماه رجب، زندگی و تولـدی دوباره را بـه عاشقان نوید می دهد. رجب فصل جدیدی در کتاب زندگی می گشاید که از عطر دل انگیز نیایش سرشار است، آنان که در وادی مراقبه و شهود در محضر خدای متعال گام بر می دارند به خوبی قدر چنین ایامی را دانسته و بسیار سخت تر، هوشیارتر و جدی تر از دنیا طلبان در پی بهره گیری از این فرصت ارزشمند هستند .

به گزارش خبرگزاری مهر، ماه رجب اولین ماه از سه ماه خاص و ارزشمند برای مسلمانان است . این سه ماه در شریعت اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. هر یک به ترتیب با نامهای خداوند، پیامبر و بندگان شهرت یافته اند.
آنان که در وادی مراقبه و شهود در محضر خدای متعال گام برمی دارند چه خوب قدر چنین ایامی را می دانند و بسیار سخت تر و هوشیارتر و جدی تر از دنیاطلبان، به دنبال آن هستند .
ماه رجب ماه آرایش و پیرایش است. ماه آراستن دل به زینت های الهی و پیراستن دل از ناپاکی های انسانی و آنگاه دیدن نادیدنی ها و شنیدن ناشنیدنی ها.

اکنون که این باران رحمت حق جاری است باید فکری کرد، باید گام برداشت و خود را در معرض این قطرات زلال قرار داد و از نسیم حیات بخش این روزها و ایام بهره برد .


لیلة الرغائب

گر چه تمام ماه رجب، نزد خداوند و اولیاء الهی عزیز و ارجمند است اما برخى از اوقات آن، فضیلت ویژه اى دارد مثلا اولین شب جمعه ماه رجب، داراى امتیازى بزرگ است. پیامبر اسلام(ص) مى فرماید: از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید، فرشتگان آن را «لیلة الرغائب» مى نامند. چرا که وقتى یک سوم از شب گذشت، هیچ فرشته اى نیست مگر اینکه در کنار کعبه مشرفه آید آنگاه خداوند نظر مرحمت به آنان کند و فرماید: فرشتگانم! هر چه خواهید از من بخواهید. فرشتگان گویند: بارالها حاجت و خواسته ما آن است که روزه داران ماه رجب را بیامرزى، خداوند متعال فرماید: آمرزیدم. اگر هیچ حادثه اى در ماه رجب رخ نمى داد، باز هم رجب ارزش خاص و ویژگى استثنائى خود را داشت، اما حوادثى در آن به وقوع پیوسته است که موجب شرافت و کرامت مضاعف این ماه شده است.

شهادت امام هادى(ع)، ولادت حضرت امام جواد(علیه السلام)، ولادت مبارک امام على(ع) در خانه کعبه معظمه در سیزدهم ماه رجب و ده سال قبل از بعثت، شهادت حضرت امام کاظم(ع) و بیست و هفتم این ماه، عید مبارکى است چرا که آخرین پیامبر برگزیده الهى حضرت محمد(ص) در این روز از جانب خداى متعال مأمور هدایت مردم و ابلاغ هدایت و رسالت الهى گردید.

دعا و نیایش

اعمال ماه مبارک رجب

پیامبر خدا(ص)مى فرماید: رجب، «شهرالله الأصم» است و بدان سبب آن را «اصم» نامیدند که هیچ ماهى به پایه عظمت آن نمى رسد، مردم زمان جاهلیت به رجب حرمت مى نهادند و آنگاه که اسلام درخشیدن گرفت، بر حرمت آن افزود. بدانید که رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است، پس هرکس یک روز از رجب را روزه بدارد، مستحق رضوان الهى گردد و روزه اش غضب الهى را خاموش کند و خداوند درى از درهاى جهنم را بر او ببندد. اگر کسى به اندازه تمام زمین طلا انفاق کند، برتر از روزه یک روز آن نخواهد بود... هرگاه شب شود، دعایش مستجاب خواهد بود .
در همین زمینه امام کاظم(ع) مى فرماید: رجب، نام نهرى در بهشت است که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر است بنابراین هرکس یک روز از ماه رجب را روزه بدارد، خداوند از آن نهر به او خواهد نوشاند. همچنین آن حضرت در روایت دیگرى مى فرماید: رجب، ماه عظیمى است که خداوند، اعمال نیک را در آن چند برابر مى فرماید و گناهان را در آن محو مى کند. پس هرکس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، به اندازه مسیر یک سال از جهنم دور و هرکس سه روز از آن ماه را روزه بدارد، بهشت بر او واجب مى شود.
 

از حضرت صادق علیه السلام روایت است که حضرت رسول صلى الله علیه و آله فرمود که: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا که رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ»

نویسنده : ; ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در این ماه «یا من ارجوه لکل خیر» یعنی وقتی به ماه رجب می رسی ، شما از لحظه شروع ماه رجب دیگه توقعت از خداوند تبارک و تعالی فقط و فقط خیر است .

«و امن سخطه عند کل شر» و ایمن هم به شما می ده.

چند نکته در اینجا داریم :

1-      چه کسانی در این ماه امیدوار باشند؟

2-      «و امن سخطه» یعنی چی ؟ یعنی در این ماه خداوند تبارک و تعالی بساط سخط – بساط عصبانی شدن-  رو کلاً تعطیل می کند

چه قدر فرصت عجبیست . بعضی وقتها بعضی فرصتهایی که در ماه رجب هست ، من دقت کردم در خیلی از شب های مهم سال هم نیست.

«یا من یعطی الکثیر بالقلیل»  . خداوند تبارک و تعالی همیشه این طوریه یعنی شما کاه که می برید ، کوه بجاش می ده . این خدا خدایست که وقتی خیلی کم می بری ، خیلی زیاد عکس العمل نشون می ده. تا جایی که بعضی وقت ها احساس می کنیم که با منه !!

 «یا من یعطی من سئله» در این ماه خداوند تبارک و تعالی هر کس که صداش بزنه ، جواب می ده.

«یا من یعطی من لم یسئله » اگه یه وقتی شما توی ماه رجب بدونی ماه رجبه ، بدونی با ماه های دیگه فرق می کنه ، اما یادت بره دعا کنی ، خداوند تبارک و تعالی یه چیزی توی ماه بهت می ده.

«و من لم یعرفه» دامنه رو باز می کنه ؛ حتی کسانی که خدا را نمی شناسند ، در ماه رجب یه بهره ای می برند.

پس سه طبقه شد :

1-      «من لم یعرفه» کسانی که خدا را نمی شناسند ، اینها طبقه ای هستند که از رحمت عمومی ماه رجب بهره می بردند.

2-      «من لم یسئله» کسانی که از طبقه خصوصی ماه رجب هم بهره می بردند . می دونه ماه رجبه ولی حواسش نبوده و صدا نزده

3-   «من سئله» خاص الخاص هستند. کسانی هستند که چون خدا رو در ماه رجب صدا می زنند ، این صدا زدنشون باعث میشه خداوند بهشون خاص نگاه کنه . یکی از برترین صداهاش هم در این شعر اومده :

 

مـــــــــــاه رجـــــــــــب و مـــاه نــــزول بــــــرکـــات است

پیوســـــــته ســـــرود رجبـــــــــــییون صـــلـــــوات است

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

 

 

 

  

کلاس دعا کردن تو در ماه رجب نسبت به ماه های دیگه توفیر می کنه.

«اعطنی بمسئلتی ایاک»

حالا که خودت در دیزی رو باز گذاشتی و دستور العمل دادی که : ملائکه ی من در دیزی در ماه رجب بــــــاز ، حیای گربه هم لازم نیست . یعنی رسماً خدا ابلاغ داره درهای دیزی ها در ماه رجب باز ، گربه های بی حیا هم ممنوع الورود نیستند ، تشریف بیارند هر چی دوست دارند بخورند !!

حالا چی می خوای بنده من ؟

«جمیع خیر الدنیا و جمیع خیر الاخره» هر چه خوبی توی دنیاست و هرچی خوبی در آخرته در این ماه من از تو می خوام .
شما برید توی کل دعاهای ماه رمضان حتی دعای شب قدر بگردید ، این جمله رو پیدا نمی کنید.

ماه رمضان خیلی خوبه، اما ماه رجب ماه زرنگ هاست. چون زرنگ ها کمترن ، مشتری ماه رجب هم کمتره

بعد می یاد دو قبضه می کنه دعا رو . یعنی آخــــــر پُـــررو بازی یه بنده است . که خیلی هم عــــالیه.
«وصرف عنی بمسئلتی ایاک جمیع شر الدنیا و شر الاخره» من نبینم مشکلات دنیا و آخرت  . « صرف» یعنی روی برگرداندن . من روم برگردونده باشه ، هیچ کدام از مشکلات دنیا و آخرت رو نبینم. چرا؟ «تحننا منه و رحمه» خودت گفتی این ماه ، ماه منت گذاشتن ، نرم گرفتن ، آروم بودن ، چشم پوشی کردن ، گذشتن ، بخشیدن خروار به دینار ، بخشیدن کوه به کاه . به این دلیل این جوری شده.

«فانه غیر منقوص ما اعطیت و زدنی من فضلک یا کریم» برای اینکه از در خانه تو اگر همه چی رو بهم بدی ، سر سوزنی کم نمی شه.

ما بنده ها اگه در خونه کریم ترین کریمان بریم ، اگر فقط یک ریال به ما کمک کنه ؛ یک ریال از اموالش کم می شه . در خونه تو که می یایم ،هیچی کم نمیشه.

برادرا و خواهرا : تو این ماه پُــررو بازی مطلق ، با خیال راحت بیا بشین و بگو :

اومدم غرق در گناهم ، هیچی نیاوردم ، امیدم اینکه اولاً تمام گناهام رو پاک کنی ، ثانیاً همه چی هم بهم بدی .

برید یه دعا پیدا کنید توی ماه رمضان، ماه شعبان ، مفاتیحُ زیر و رو کنید ببینید یه جایی هست این گونه بنده اجازه داشته باشه با خدا صحبت کنه .

لذا خیـــــلی قدر ماه رجب رو بدونید.

 


 

 

یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ

 اى که براى هر خیرى به او امید دارم

 وَآمَنُ سَخَطَهُ عِنْدَ کُلِّ شَرٍّ

 و از خشمش در هر شرى ایمنى جویم

 یا مَنْ یُعْطِى الْکَثیرَ بِالْقَلیلِ

 اى که مى دهد (عطاى ) بسیار در برابر (طاعت ) اندک

یا مَنْ یُعْطى مَنْ سَئَلَهُ

 اى که عطا کنى به هرکه از تو خواهد

یا مَنْ یُعْطى مَنْ لَمْ یَسْئَلْهُ

 اى که عطا کنى به کسى که از تو نخواهد

وَمَنْ لَمْ یَعْرِفْهُ

 و نه تو را بشناسد

 تَحَنُّناً مِنْهُ وَرَحْمَةً

 از روى نعمت بخشى و مهرورزى

اَعْطِنى بِمَسْئَلَتى اِیّاکَ

عطا کن به من به خاطر درخواستى که از تو کردم

جَمیعَ خَیْرِ الدُّنْیا وَجَمیعَ خَیْرِ الاْخِرَةِ

 همه خوبى دنیا و همه خوبى و خیر آخرت را

وَاصْرِفْ عَنّى بِمَسْئَلَتى

 و بگردان از من به خاطر همان درخواستى که از تو کردم

 اِیّاکَ جَمیعَ شَرِّ الدُّنْیا وَشَرِّ الاْخِرَةِ

 همه شر دنیا و شر آخرت را

فَاِنَّهُ غَیْرُ مَنْقُوصٍ ما اَعْطَیْتَ

زیرا آنچه تو دهى چیزى کم ندارد (یا کم نیاید) و

 وَزِدْنى مِنْ فَضْلِکَ یا کَریمُ

بیفزا بر من از فضلت اى بزرگوار

یا ذَاالْجَلالِ وَالاِْکْرامِ

اى صاحب جلالت و بزرگوارى

یا ذَاالنَّعْماَّءِ وَالْجُودِ

اى صاحب نعمت و جود

یا ذَاالْمَنِّ وَالطَّوْلِ حَرِّمْ شَیْبَتى عَلَى النّارِ

اى صاحب بخشش و عطا حرام کن محاسنم را بر آتش دوزخ

نویسنده : ; ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شب براورده شدن دعا و آرزوها

نویسنده : ; ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

ماه رجب هفتمین ماه از ماههای قمری، ماهی بسیار شریف و از ماههای حرام است. رجب نام نهری است در بهشت که از عسل شیرین‌تر و از شیر سفیدتر است و هر کس در این ماه روزه دارد، از آن نهر آب می نوشد. به ماه رجب، رحب الأصب، یعنی ماه ریزش رحمت خداوند بر مردم نیز می‌گویند.

پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ماه رجب برای امت من «ماه استغفار» است. رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است. کسی که یک روز از ماه رجب را روزه گیرد، مستوجب خشنودی خداوند گردد، غضب الهی از او دور می‌گردد و دری از درهای جهنم به روی او بسته می‌شود.»

در حدیث دیگری آمده است که هر کس سه روز آن را روزه دارد بهشت بر او واجب گردد.
در ماه رجب دعاها و اعمال خاصی وارد است که مهمترین آنها « اعمال ایام البیض » (13 تا 15 ماه) و اعمال ام داوود و برنامه اعتکاف است.
این اعمال در کتاب شریف مفاتیح الجنان محدث قمی گردآوری شده است.
حوادث تاریخی و مذهبی بسیاری در ماه رجب روی داده است که در زیر به آن اشاره می‌شود:
ولادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام در سال 57، امام محمد تقی علیه السلامامام علی علیه السلام در کعبه، مبعث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام در سال 182 و شهادت امام علی النقی علیه السلام در سال 254، وفات ابراهیم فرزند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سال دهم هجرت، وفات ابوطالب علیه السلام در سال دهم بعثت، رحلت حضرت زینب (بنا به نقلی) و درگذشت ابن سکیت، در سال 244 قمری.

منابع :
هدایه الانام الی وقایع الایام، محدث قمی، ص 97؛ مفاتیح الجنان، ص 240
در سال 195، میلاد

نویسنده : ; ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ماه رجب

فضیلت ماه رجب

در فضیلت ماه رجب+ اعمال مخصوص و مشترک ماه مبارک رجب


بدانکه ماه رجب و ماه شعبان در شرافت تمامند و روایت بسیار در فضیلت انها اورده شده بلکه از حضرت رسول صلی الله علیه و اله وسلم روایت شده است :که ماه رجب ماه بزرگ خداست و ماهی در فضیلت و حرمت به ان نمیرسد وقتال با کافران در این ماه حرام است و رجب ماه خداست و شعبان ماه من است و رمضان ماه امت من است.کسی که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد مستوجب خوشنودی بزرگ خدا گردد و غضب الهی از او دور گردد و دری از درهای جهنم بر او بسته گردد.

از حضرت موسی بن جعفر علیه السلام منقول است: که هر که یک روز از ماه رجب را روزه بدارد اتش جهنم یکساله از او دور شود و هر که سه روز از ان روزه بدارد بهشت بر او واجب گردد و ایضا فرمود که رجب نام نهریست در بهشت از شیر سفید تر و از عسل شیرینتر هر که یک روز از رجب را روزه بدارد البته از ان نهر بیاشامد .

و از حضرت امام صادق علیه السلام منقول است: که حضرت رسول صل الله علیه و اله فرمود که ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب امرزش کنید که خدا امرزنده و مهربان است و رجب را اصب می گویند زیرا که رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته می شود پس بسیار بگویید استغفرالله و اسئله التوبه : طلب امرزش میکنم از خدا و درخواست توبه میکنم.

فلسفه ماه‏های حرام

ماه رجب، یکی از چهار ماه حرام است که در آن از جنگ و خون‏ریزی نهی شده است. تحریم جنگ در این چهار ماه، یکی از راه‏های پایان دادن به جنگ‏های طولانی و وسیله‏ ای برای دعوت به صلح و آرامش بود؛ زیرا هنگامی که جنگ‏جویان چهار ماه از سال اسلحه را بر زمین گذاشته و صدای چکاچک شمشیرها خاموش گردد و مجالی برای تفکر و اندیشه به وجود آید، احتمال پایان یافتن جنگ بسیار زیاد است. اسلام در هر سال برای پیروان خود یک آتش ‏بس چهارماهه اعلام می‏دارد که این خود نشانه روح صلح‏ طلبی اسلام است. البته اگر دشمن بخواهد از این قانون اسلامی سوء استفاده کند و حریم ماه‏های حرام را بشکند، اجازه مقابله به مثل به مسلمانان داده شده است.


لیلة الرغائب ( شب آرزوها )

از جمله شبهای بزرگ و با عظمت ماه رجب شب جمعه اول این ماه است.معروف به لیلة الرغائب، اعمال مخصوصی در این شب ذکر شده که به واسطه آن اعمال برکات و پاداش فراوان بر انسان سرازیر می‏شود.

رغائب جمع رغیبه است به معنی «امرٌ مرغوب فیه عکاء کثیر» یعنی شبی که در آن عطاها و مواهب فراوان بدست می ‏آید در حدیث است شب جمعه اول این ماه احیاء و بیداری و نیایش فضیلت ویژه دارد و موجب دست‏یابی به عطایای ارزشمند حضرت پروردگار است، در حدیث است که رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: ملائکه این شب را به این نام نهادند و محدثان در کتاب‏های دعا نمازی با کیفیت مخصوصی در این شب ذکر کرده‏ اند که پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود:
هر کس این نماز را در این شب انجام دهد ثواب این نماز به نیکوترین صورت با روی خندان و درخشان و با زبانی فصیح در شب اول قبر در حضور این فرد ظاهر شود و به او می‏ گوید: ای دوست من مژده می ‏دهم تو را که از هر شدّت و سختی نجات یافتی، نمازگزار می‏گوید: تو کیستی که من تاکنون چنین صورتی زیبا با چنین جلوه ‏ای ندیدم و سخنی شیرین‏تر از کلام تو نشنیده ‏ام و بویی بهتر از بوی تو نبوئیدم در پاسخ می‏گوید: من همان نماز لیلة الرغائبم که شما انجام دادی. امشب آمده‏ ام نزدت باشم تا حق را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من در عرصه قیامت سایه بر سر تو خواهم افکند پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد.سیزدهم ماه رجب و اعمال اعتکاف

از جمله فضیلت ماه رجب آن است که ایام البیض در آن واقع شده یعنی روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم و اعتکاف برای خدا و روزه ‏داری، در آموزه‏ های دینی بر آن تأکید و سفارش شده است.
و نیز ولادت حضرت امیرالمؤمنین علی(علیه السّلام) در روز سیزدهم همین ماه واقع شده.اعمال ام داوود

یکی از عبادتها و دعاهای معروف که در ماه رجب به انجام آن تأکید شده، اعمال ام‏ داوود است. در کتب حدیث نقل شده که:

جوانی در عراق که اهل معرفت بود به دست منصور دوانیقی به مدت طولانی در زندان او گرفتار شده بود که نامش داوود بود. مادرش تاب و توان خود را در فراق پسر از دست داده بود، روزی به خدمت امام صادق(علیه السّلام) رفت و داستان را نقل کرد و از آن حضرت چاره‏ جویی نمود. حضرت فرمود: آیا می‏دانی این ماه، ماه رجب است و دعا در آن زود به اجابت می‏رسد آنچه را که می‏گویم دقیقاً انجام ده تا فرزندت از زندان رهایی یابد.

ابتدا سه روز، سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم رجب را روزه ‏بدار و روز پانزدهم هنگام ظهر غسل کن و 8 رکعت نماز به جا بیاور. (کیفیت نماز در مفاتیح الجنان ذکر شده به آن مراجعه کنید)


همین که نماز را خواند پس از مدّت کمی پسرش آزاد شد پس از آن ام داوود خدمت امام صادق(علیه السّلام) رسید و پس از عرض سلام خبر رهایی پسرش را به او رساند. امام صادق(علیه السّلام) فرمود: منصور دوانیقی در یکی از شب‏ها جدّم علی بن ابی طالب (علیه السّلام) را در خواب دید که به او هشدار داد: هرچه زودتر فرزندم داوود را آزاد کن و گرنه تو را در آتش می ‏اندازم. منصور هنگامی که آتش را در مقابل خود دید دستور داد که داوود را آزاد کنند.
اعمال مشترک ماه مبارک رجب
اینها اعمالی است که انجام دادن آنها متعلق به همه روز های ماه رجب است و اختصاصى به روز معینی ندارد و آن چند مورد است :

1-
در تمام ایام ماه رجب دعای ذیل را که روایت شده امام زین العابدین(علیه السلام) در حجر در غره خواندند، خوانده شود:

"
یَا مَنْ یَمْلِکُ حَوَائِجَ السَّائِلِینَ وَ یَعْلَمُ ضَمِیرَ الصَّامِتِینَ لِکُلِّ مَسْأَلَةٍ مِنْکَ سَمْعٌ حَاضِرٌ وَ جَوَابٌ عَتِیدٌ اللَّهُمَّ وَ مَوَاعِیدُکَ الصَّادِقَةُ وَ أَیَادِیکَ الْفَاضِلَةُ وَ رَحْمَتُکَ الْوَاسِعَةُ فَأَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّىَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَقْضِىَ حَوَائِجِى لِلدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَىْ‏ءٍ قَدِیرٌ ."

2-
دعایی را که از امام صادق(علیه السلام) روایت شده، خوانده شود:

«
خَابَ الْوَافِدُونَ عَلَى غَیْرِکَ وَ خَسِرَ الْمُتَعَرِّضُونَ إِلا لَکَ وَ ضَاعَ الْمُلِمُّونَ إِلا بِکَ وَ أَجْدَبَ الْمُنْتَجِعُونَ إِلا مَنِ انْتَجَعَ فَضْلَکَ بَابُکَ مَفْتُوحٌ لِلرَّاغِبِینَ وَ خَیْرُکَ مَبْذُولٌ لِلطَّالِبِینَ وَ فَضْلُکَ مُبَاحٌ لِلسَّائِلِینَ وَ نَیْلُکَ مُتَاحٌ لِلْآمِلِینَ وَ رِزْقُکَ مَبْسُوطٌ لِمَنْ عَصَاکَ وَ حِلْمُکَ مُعْتَرِضٌ لِمَنْ نَاوَاکَ عَادَتُکَ الْإِحْسَانُ إِلَى الْمُسِیئِینَ وَ سَبِیلُکَ الْإِبْقَاءُ عَلَى الْمُعْتَدِینَ اللَّهُمَّ فَاهْدِنِى هُدَى الْمُهْتَدِینَ وَ ارْزُقْنِى اجْتِهَادَ الْمُجْتَهِدِینَ وَلا تَجْعَلْنِى مِنَ الْغَافِلِینَ الْمُبْعَدِینَ وَ اغْفِرْ لِى یَوْمَ الدِّینِ

3-
از امام صادق (علیه السلام) روایت شده که در ماه رجب این خوانده شود:

«
اللَّهُمَّ إِنِّى أَسْأَلُکَ صَبْرَ الشَّاکِرِینَ لَکَ وَ عَمَلَ الْخَائِفِینَ مِنْکَ وَ یَقِینَ الْعَابِدِینَ لَکَ اللَّهُمَّ أَنْتَ الْعَلِىُّ الْعَظِیمُ وَ أَنَا عَبْدُکَ الْبَائِسُ الْفَقِیرُ أَنْتَ الْغَنِىُّ الْحَمِیدُ وَ أَنَا الْعَبْدُ الذَّلِیلُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ امْنُنْ بِغِنَاکَ عَلَى فَقْرِى وَ بِحِلْمِکَ عَلَى جَهْلِى وَ بِقُوَّتِکَ عَلَى ضَعْفِى یَا قَوِىُّ یَا عَزِیزُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الْأَوْصِیَاءِ الْمَرْضِیِّینَ وَ اکْفِنِى مَا أَهَمَّنِى مِنْ أَمْرِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ

قابل توجه است که ادعیه دیگری نیز برای این ماه عزیز ذکر شده است که می‌توانید به مفاتیح الجنان مبحث اعمال ماه رجب رجوع نمایید .

4-
از حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) روایت شده که: هر کس در ماه رجب صد مرتبه بگوید: «أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِى لا إِلَهَ إِلا هُوَ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ» و آن را به صدقه ختم فرماید حق تعالى براى او به رحمت و مغفرت و کسى که چهار صد مرتبه بگوید بنویسد براى او اجر صد شهید عطا فرماید.

5-
از نبی مکرم اسلام روایت است: کسى که در ماه رجب هزار مرتبه "لا إِلَهَ إِلا اللهُ" بگوید خداوند عز و جل براى او صد هزار حسنه عطا کند و براى او صد شهر در بهشت بنا فرماید .

6-
روایت است کسى که در رجب در صبح هفتاد مرتبه و در شب نیز هفتاد مرتبه بگوید: "أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ" و پس از اتمام ذکر، دست‌ها را بلند کند و بگوید: "اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِى وَ تُبْ عَلَىَّ" اگر در ماه رجب بمیرد خدا از او راضى باشد و به برکت ماه رجب، آتش او را مس نکند .

7-
در کل این ماه هزار مرتبه ذکر: أَسْتَغْفِرُ اللهَ ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ مِنْ جَمِیعِ الذُّنُوبِ وَ الْآثَامِ " گفته شود؛ تا خداوند رحمان او را بیامرزد .

8-
سید بن طاووس در اقبال از حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) فضیلت بسیاری براى خواندن سوره قل هو الله أحد نقل کرده است که ده هزار مرتبه یا هزار مرتبه یا صد مرتبه در این ماه تلاوت شود. و نیز روایت کرده که هر کس در روز جمعه ماه رجب صد مرتبه سوره قل هو الله أحد را بخواند براى او در قیامت نورى شود که او را به بهشت بکشاند.

9-
سید بن طاووس از حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) روایت کرده که: هر کس در روز جمعه ماه رجب، مابین نماز ظهر و عصر، چهار رکعت نماز بگزارد و در هر رکعت حمد یک مرتبه و آیة الکرسى هفت مرتبه و قل هو الله أحد پنج مرتبه بخواند، و سپس ده مرتبه بگوید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ الَّذِى لا إِلَهَ إِلا هُوَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ» حق تعالى براى او از روزى که این نماز را گزارده تا روزى که بمیرد هر روز هزار حسنه به او عطا فرماید، و او را به هر آیه‌ای که خوانده شهرى در بهشت از یاقوت سرخ و به هر حرفى قصرى در بهشت از دُرّ سفید دهد و تزویج فرماید او را حورالعین و از او راضى شود .

10-
سه روز از این ماه را که پنجشنبه و جمعه و شنبه باشد روزه گرفته شود. زیرا که روایت شده هر کس در یکى از ماه‌هاى حرام، این سه روز را روزه بدارد حق تعالى براى او ثواب نهصد سال عبادت بنویسد.

11-
از حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) روایت شده است که: هر کس در یک شب از شب‌هاى ماه رجب ده رکعت نماز به این نحو که در هر رکعت حمد و قل یا ایها الکافرون یک مرتبه و توحید سه مرتبه بخواند، خداوند گناهان او را می‌آمرزد.
اعمال شب و روز اول ماه رجب

شب اول

این شب، شب شریفى است و در آن چند عمل وارد شده است .

1-
وقتی هلال ماه دیده شد فرد بگوید:

اللَّهُمَّ أَهِلَّهُ عَلَیْنَا بِالْأَمْنِ وَ الْإِیمَانِ وَ السَّلامَةِ وَ الْإِسْلامِ رَبِّى وَ رَبُّکَ اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ.

و از حضرت رسول صلى الله علیه و آله منقول است که چون هلال رجب را مى‏دید مى‏گفت: اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِى رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا شَهْرَ رَمَضَانَ وَ أَعِنَّا عَلَى الصِّیَامِ وَ الْقِیَامِ وَ حِفْظِ اللِّسَانِ وَ غَضِّ الْبَصَرِ وَلا تَجْعَلْ حَظَّنَا مِنْهُ الْجُوعَ وَ الْعَطَشَ.

2-
غسل.

حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) فرموده‌اند: هر کس ماه رجب را درک کند و اول و وسط و آخر آن ماه را غسل نماید، از گناهان خود پاک می‌شود مانند روزى که از مادر متولد شده است.

3-
زیارت امام حسین علیه السلام .

4-
بعد از نماز مغرب بیست رکعت، یعنی 10 تا دو رکعتی نماز گزارده شود. تا خود، اهل، مال و اولادش محفوظ بماند و از عذاب قبر در پناه باشد.

5-
بعد از نماز عشاء دو رکعت نماز گزارده شود بدین نحو:

در رکعت اول حمد و ألم نشرح یک مرتبه و توحید سه مرتبه و در رکعت دوم حمد و ألم نشرح و توحید و معوذتین خوانده شود و پس از سلام، سى مرتبه لا إِلَهَ إِلا اللهُ بگوید و سى مرتبه صلوات بفرستد تا حق تعالى گناهان او را بیامرزد مانند روزى که از مادر متولد شده است.روز اول رجب
این روز، روز شریفى است و برای آن چند عمل ذکر شده است:

1-
روزه .

روایت شده که حضرت نوح (علیه السلام) در این روز به کشتى سوار شد و به کسانى که همراه او بودند امر فرمود روزه بگیرند که هر کس این روز را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال از او دور شود .

2-
غسل .

3-
زیارت امام حسین علیه السلام.

از امام جعفر صادق(علیه السلام) روایت شده است که: هر کس امام حسین (علیه السلام) را در روز اول رجب زیارت کند، خداوند او را بیامرزد. البته قابل ذکر است که زیارت از راه دور هم مورد قبول است ان شاء الله


بیست و هفتم ماه رجب

روز بیست و هفتم ماه رجب روز مبعوث شدن پیامبر اسلام(صلّی الله علیه و آله و سلّم) به رسالت و پیامبری است و روزه گرفتن در این روز مستحب و ثواب ویژه ای دارد

امام صادق(علیه السّلام) فرمود: روزه بیست و هفتم رجب را از دست مده که آن روزی است که مقام نبوّت به محمّد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) داده شد و ثواب آن برای شما به اندازه ثواب شصت ماه است.
برای هر کدام از این شب‏ها اعمال مخصوصی ذکر شده است.

ماه رجب ماه خداست است
ماه شعبان ماه رسول اکرم(ص) است
ماه رمضان ماه امت پیامبر (ص) استفضیلت برخی اعمال در ماه رجب

همچنین آن حضرت در روایت دیگرى مى فرماید[color=#FF0000]: رجب، ماه عظیمى است که خداوند، اعمال نیک را در آن چند برابر مى فرماید و گناهان را در آن محو مى کند. پس هرکس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، به اندازه مسیر یک سال از جهنّم دور و هرکس سه روز از آن ماه را روزه بدارد، بهشت بر او واجب مى شود.(3)

اسوه اهل معرفت و عبادت، مرحوم سیدبن طاوس در مورد افرادى که قبل از اسلام در دوره جاهلیت، مورد ظلم و ستم دیگران قرار گرفتند اما به انتظار ماه رجب نشستند و در آن ماه پربرکت، خداى را بخواندند و حضرت حق، دعایشان را مستجاب فرمود و بلا و گرفتارى را از آنها بگرداند، چند داستان نقل کرده است که ما یکى از آن ها را در اینجا مى آوریم:

شخصى، گذارش به مردى افتاد که نابینا، بیمار و خانه نشین شده بود. او از دیگران پرسید: چرا این بیمار گرفتار، از خداى متعال عافیت نمى خواهد؟ به او پاسخ دادند آیا او را نمى شناسى؟ او به نفرین شخصى به نام «عیاض» گرفتار شده است.

او گفت: عیاض را فراخوانید تا ماجراى این مرد نابینا را براى ما بازگوید. وقتى عیاض آمد به او گفت: داستان پسران «ضیعا» را که این مرد از جمع آنهاست براى ما بگو; عیاض گفت: این داستان از داستان هاى دوره جاهلیت است; و من دوست ندارم پس از آمدن اسلام، دیگر آن را بازگویم. آن شخص گفت: شایسته است که آن را براى ما بازگویى. عیاض گفت: پسران ضیعا، ده نفر بودند و خواهرى داشتند که همسر من بود. آنان با من درگیر شدند و همسرم را از من جدا کردند. من هرچه آنان را به خداوند سوگند دادم و احترام خویشى و قرابت را یادآورى کردم، فایده اى نبخشید. من صبر کردم تا ماه رجب، این ماه محترم الهى فرا رسید و آنگاه دست به دعا برداشتم و با حال خستگى و درماندگى خداى را بخواندم و تقاضا کردم که همه شان نابود و یکى شان نابینا و زمین گیر شود. خداى متعال دعایم را مستجاب فرمود و همه شان نابود شدند
جز این مرد، که نابینا و خانه نشین شده است


.

بارى در کرامت و فضیلت این ماه، حضرت امام صادق(علیه السلام) نیز مى فرماید: آن گاه که قیامت برپا شود، منادى الهى فریاد زند: «أین الرجبیّون؟»; کجایند آنانکه ماه رجب را گرامى داشتند و از آن، بهره ها بردند؟ از آن انبوه جمعیت، گروهى برخیزند که نور جمالشان محشر را روشن کند. بر سر آنان تاج هاى شاهى که مرصّع به درّ و یاقوت است، قرار دارد و در طرف راست هرنفر از آنان هزار فرشته، در سمت چپ نیز هزار فرشته به او کرامت و تعظیم الهى را تبریک گویند. از جانب الهى ندا آید: بندگان و کنیزانم، به عزت و جلالم سوگند، شما را جاى و مقام گرامى و عطایاى فراوان دهم و شما را در جایى جاى دهم که از زیر آن نهرها جارى است و شما در آن جاوید خواهید بود زیرا شما داوطلبانه براى من در ماهى که من بزرگش داشتم روزه گرفتید. سپس، خطاب به فرشتگان فرماید: فرشتگان من! بندگان و کنیزان را به بهشت داخل کنید. در اینجا حضرت صادق(علیه السلام) فرمود: این پاداش، براى کسى است که گرچه یک روز از اول یا وسط یا آخر ماه رجب را روزه بدارد.(4)

پیامبر گرامى ما در بیان عظمت و اهمیت ماه رجب مى فرماید:

خداى متعال، در آسمان هفتم، فرشته اى به نام «داعى» قرار داده است. هرگاه ماه رجب فرا رسد، آن فرشته دعوت کننده، هرشب تا به صبح گوید: خوشا به حال کسانى که به ذکر الهى مشغولند; خوشا به حال کسانى که با میل و رغبت تمام، رو به سوى درگاه خدا آرند. و خداوند مى فرماید: من همنشین کسى هستم که با من همنشین باشد، و مطیع کسى هستم که فرمان مرا ببرد و آمرزنده ام کسى را که از من طلب آمرزش کند. این ماه رجب ماه من، بنده هم بنده من، و رحمت هم از آن من است; هرکس مرا در این ماه بخواند، پاسخ مثبت دهم; و هرکس از من چیزى بخواهد، به او عطا کنم; و هرکس از من هدایت جوید، هدایتش کنم.(5)

من این ماه را وسیله ارتباط بین خود و بندگانم قرار داده ام پس هرکس به آن چنگ زند، به من مى رسد.(6)

گرچه تمام ماه رجب، نزد خداوند و اولیاء گرامیش عزیز و ارجمند است لیکن برخى از اوقات آن، فضیلت ویژه اى دارد; مثلا اوّلین شب جمعه ماه رجب، داراى امتیازى بزرگ است. پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید; فرشتگان آن را «لیلة الرغائب» مى نامند. چرا که وقتى یک سوم از شب گذشت، هیچ فرشته اى نیست مگر اینکه در کنار کعبه مشرفه آید; آنگاه خداوند نظر مرحمت به آنان کند و فرماید: فرشتگانم! هرچه خواهید از من بخواهید. فرشتگان گویند: بارالها حاجت و خواسته ما آن است که روزه داران ماه رجب را بیامرزى; خداوند متعال فرماید: آمرزیدم.(7)

یکى از کارهاى مهم و شایسته در ماه رجب، کمک به مستمندان است. امام صادق(علیه السلام) از پدران گرامیش از امام على(علیه السلام) نقل مى کند که آن حضرت فرمود:...هرکس به خاطر خدا در ماه رجب صدقه بدهد، خداوند وى را آنچنان اکرام فرماید که نه چشمى دیده و نه گوشى شنیده و نه بر قلب انسانى خطور کرده باشد.(8)

در بیان فضیلت ماه رجب، به همین چند حدیث شریف بسنده مى کنیم و مى گوییم: اگر هیچ حادثه اى در ماه رجب رخ نمى داد، باز هم رجب ارزش خاص و ویژگى استثنائى خود را داشت; لیکن حوادثى در آن به وقوع پیوسته است که موجب شرافت و کرامت مضاعف این ماه شده است.آن حوادث عبارتند از:

الف: ولادت امام هادى(علیه السلام) در دوم یا پنجم رجب (بنابر روایتى); گرچه قول دیگر هم هست.

ب: ولادت حضرت امام جواد(علیه السلام) در دهم این ماه، گرچه قول دیگر هم هست.

ج: ولادت مبارک امام على(علیه السلام) در خانه کعبه معظمه در سیزدهم ماه رجب، ده سال قبل از بعثت.

د: شهادت حضرت امام کاظم(علیه السلام) در بیست و پنجم این ماه.

هـ: بیست و هفتم این ماه، عید مبارکى است; چرا که آخرین پیامبر برگزیده الهى حضرت محمد(صلى الله علیه وآله) در این روز از جانب خداى متعال مأمور هدایت مردم و ابلاغ هدایت و رسالت الهى گردید.

بندگان صالح و آگاه الهى، ماه رجب و شعبان را به عنوان زمینه و مقدمه اى جهت کسب آمادگى براى درک درست و شایسته ماه مبارک رمضان به حساب مى آورند. خوشبختانه هم اکنون در برخى از شهرهاى کشور عزیزمان ایران، اهل عبادت و معرفت دو برنامه دارند و آن ها را با هم اجرا مى کنند: یکى «اعتکاف» که دستور اکید اسلام است با احکام و دستورات ویژه اش و دیگرى برنامه اى به نام عمل ام داود، دستورى که از حضرت امام صادق(علیه السلام) به ما رسیده است.

براى آگاهى از برنامه ها و عبادات و دعاهاى این ماه به کتب ادعیه چون «مفاتیح الجنان»، «اقبال الأعمال» و غیره مراجعه کنید.

کوتاه سخن اینکه رجب، عید اولیاء الهى، بهار راز و نیاز و عبادت، موسم خضوع و خشوع به درگاه الهى، موعد حضور و خواستن، و زمان قرار صالحان با معشوقشان حق تعالى است. پیامبر گرامى و جانشینان به حق حضرتش سه ماه رجب، شعبان و رمضان را فراوان پاس مى داشتند و این سه ماه را به روزه مى گذراندند.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
(3) .
اقبال: 634
(4) .
اقبال: 630
(5) .
فضائل الأشهر: 31
(6) .
اقبال: 628
(7) .
اقبال: 632
(8) .
فضائل الأشهر:

 

 

نویسنده : ; ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ماه رجب

ماه رجب هفتمین ماه از ماههای قمری، ماهی بسیار شریف و از ماههای حرام است. رجب نام نهری است در بهشت که از عسل شیرین‌تر و از شیر سفیدتر است و هر کس در این ماه روزه دارد، از آن نهر آب می نوشد. به ماه رجب، رحب الأصب، یعنی ماه ریزش رحمت خداوند بر مردم نیز می‌گویند.
پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ماه رجب برای امت من «ماه استغفار» است. رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است. کسی که یک روز از ماه رجب را روزه گیرد، مستوجب خشنودی خداوند گردد، غضب الهی از او دور می‌گردد و دری از درهای جهنم به روی او بسته می‌شود.»

در حدیث دیگری آمده است که هر کس سه روز آن را روزه دارد بهشت بر او واجب گردد.

در ماه رجب دعاها و اعمال خاصی وارد است که مهمترین آنها « اعمال ایام البیض » (13 تا 15 ماه) و اعمال ام داوود و برنامه اعتکاف است.
این اعمال در کتاب شریف مفاتیح الجنان محدث قمی گردآوری شده است.
حوادث تاریخی و مذهبی بسیاری در ماه رجب روی داده است که در زیر به آن اشاره می‌شود:
ولادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام در سال 57، امام محمد تقی علیه السلامامام علی علیه السلام در کعبه، مبعث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام در سال 182 و شهادت امام علی النقی علیه السلام در سال 254، وفات ابراهیم فرزند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سال دهم هجرت، وفات ابوطالب علیه السلام در سال دهم بعثت، رحلت حضرت زینب (بنا به نقلی) و درگذشت ابن سکیت، در سال 244 قمری.
در سال 195، میلاد.

=======================

 

نویسنده : ; ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

خبر به دورترین نقطة جهان برسد

نخواست او به من خسته ـ بی‌گمان ـ برسد

شکنجه بیشتر از این‌؟ که پیش چشم خودت‌

کسی که سهم تو باشد، به دیگران برسد

چه می‌کنی‌، اگر او را که خواستی یک عمر

به راحتی کسی از راه ناگهان برسد...

رها کنی‌، برود، از دلت جدا باشد

به آن‌که دوست‌تَرَش داشته‌، به آن برسد

رها کنی‌، بروند و دو تا پرنده شوند

خبر به دورترین نقطة جهان برسد

گلایه‌ای نکنی‌، بغض خویش را بخوری‌

که هق‌هق تو مبادا به گوششان برسد

خدا کند که‌... نه‌! نفرین نمی‌کنم‌، نکند

به او، که عاشق او بوده‌ام‌، زیان برسد

خدا کند فقط این عشق از سرم برود

خدا کند که فقط زود آن زمان برسد(1)

 

 

نویسنده : ; ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ناگهان...

این زمستان نیز سر می آید و...
باز فصلی خوبتر می آیدو...

صد شکوفه با نماهنگ نسیم
از دل هر شاخه درمی آیدو...

آسمان یکباره ابری می شود
باز باران بی خبر می آیدو...

زیر باران شعرهای عاشقی
خوبتر از آب درمی آیدو...

نم نمک روح مرا تر می کند
لحظه لحظه بیشتر می آیدو...

کارهایی اینچنین زیبا فقط
از خدای عشق برمی آیدو...

باید از او دم زنم تا زنده ام
ناگهان وقت سفر می آیدو...

نویسنده : ; ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ گلواژه4وصیت نامه پاسدار شهید مصطفی پیرعلی

بسم الله الرحمین الرحیم

من طلبنی وجدنی ومن وجدنی عرفنی ومن عرفنی احبنی عشقی ومن عشقی عشقته قتلته فعلی دیته ومن دیته فانا دیته

آنکس که مرا طلب کند می یابد و آنکس که مرا شناخت دوستم می دارد و آنکس که دوستم داشت به من عشق می ورزد، من نیز به او عشق می ورزم و آنکس که به او عشق ورزیدم، میکشم او را و آنکس که من او را کشتم، خونبهایش بر من واجب است، پس من خودم خونبهایش هستم

با سلام و درود بر یگانه منجی عالم بشریت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و نائب بر حقش امام خمینی و با سلام بر شهیدان که خون سرخ و پاکشان را نثار خدا کرده و درخت اسلام را آبیاری نموده و باعث بیداری ملت ایران شده اند و با سلام بر خانواده شهداء که با صبرشان ابرقدرت ها را به لرزه درآورده اند.

وصیتم به امت حزب الله و همیشه در صحنه و شهید پرور این است که وصیتنامه شهیدان را سبک نشمرند و آنها را به دقت مطالعه کنند و زندگیشان را با آن وصیتنامه ها وفق دهند.

و از امت حزب الله می خواهم هرگز نگذارید اسلحه ما زمین بیافتند و پرچم خونین که از کربلای امام حسین (علیه السلام) به کربلای ایران رسیده به زمین بیافتد و باید راه شهیدان را ادامه دهید که شهادت سعادت است.

سعی کنید همیشه به فکر آخرت باشید و هر لحظه آماده رفتن باشید و هر لحظه آماده رفتن باشید (موتوا قبل ان تموتوا) بمیرید، قبل از آنکه میرانده شوید که مرگ دیر یا زود به سراغ همه خواهد آمد و اگر هم بیاید لحظه ای برای فکر کردن و جبران معصیت نمی دهد و سعی کنید در زندگیتان تا جایی که می توانید به اسلام و مسلمین خدمت کنید و آخرت خود را به دنیا نفروشید که دنیا پوچ و خالی است و در ضمن واقعاً حیف است انسانی که ملائکه به او سجده کرده اند در بستر بیماری بمیرد و به قول مولای متقیان علی (علیه السلام) که می فرماید حاضرم در زیر ضربه های شمشیر و نیزه تکه تکه بشوم ولی در رختخواب نمیرم.

بار الها این شهادت را از ما قبول گردان و آرزویی که دارم این است که جنازه من هم مانند حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مفقود شود و خبری از جنازه ام نباشد که درجه و رتبه شهاد تشان بالاتر رود و در آخرت انشاءالله با حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) محشور شویم و سخنی با برادران و نوجوانان حزب اللهی و بسیجی دارم که حتماً در نماز جماعت و جمعه شرکت کنند و دعاهای کمیل و توسل و دیگر دعاها و زیارت های ائمه مخصوصاً زیارت عاشورا که در رأس همه زیارت ها است را زیاد بخوانید که با این دعاها و زیارت ها قلب انسان به نورالله مُنَوَر می گردد.

توصیه ای به برادران دانش آموز دارم که جذای مطالعات درسی که باید به حد اعلای خود برسد مطالعاتی نیز در متون اسلامی داشته باشید تا اینکه انسانی کامل از هر حیث شوید.

امت حزب الله قدر این رهبرتان را بدانید که واقعاً الگو و اسوه رهبری است و به سخنان گهربارش با دقت گوش فرا دهید و همیشه برای طول عمرش دعا کنید که این رهبر نعمتی بزرگ است که خدا به ما عنایت کرده است.

وصیت دیگری به امت شهید پرور و همیشه در صحنه دارم این است که امام و امید او آیت الله منتظری را همیشه یاری کنید که امام بسیار او را سفارش کرده و می فرماید من در منتظری خلاصه می شوم نه یک بار بلکه چندین بار.

و سخنی هم با خانواده محترم و مهربان و عزیز دارم : پدر و مادر عزیزم، از شما متشکرم که اینقدر زحمت مرا کشیدید ولی افسوس که من نتوانستم حتی گوشه ای از زحمات شما را جبران کنم.

انشاءالله که مرا می بخشید و خواهشی که از شما دارم این است که از من راضی باشید و مرا دعا کنید تا انشاءالله خدا هم از من راضی باشد و این شهادت را از من حقیر قبول کند و در ضمن مادرم هرگز نگو که پسرم ناکام ماند. این را بدان که کام و شیرینی من همان شهادت در راه خدا بود که الحمدالله به آن رسیدم و مادرم هرگاه ناراحت شدی و صبرت تمام شد، ذکر خدا را بگو و به یاد خانم زینب کبری بیفت که چگونه و چطور در روز عاشورا داغ برادرش و 72 تن از یاران و اهل بیتش را تحمل کرد و در برابر دشمنان کمر خم نکرد و مانند کوه استوار ایستاده بود و یتیم داری می کرد.

پدر و مادر عزیزم از شما نمی خواهم که برای من گریه نکنید زیرا که گریه کردن برای شهید ثواب دارد اما خواهشی که دارم در انظار کاری نکنید که دشمن امام و اسلام شاد شود و انشاءالله در روز قیامت در محضر رسول الله (صلی الله علیه و آله) و حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) رو سفید شوید.

و ای برادر بزرگوارم مرتضی، تو برادر عزیز، فرزند ارشد خانواده هستی و بعد از پدر و مادر تربیت دیگر برادران و خواهرم به عهده تو است. امیدوارم که همیشه در سعی و کوشش باشی که آنها را بهتر از قبل با اسلام آشنا کنی.

و برادر عزیزم مجتبی، یک خواهش و تمنا هم از تو دارم که انشاءالله به این وصیتم با تلاش هر چه بیشتر عمل کنی و آن این است که درست را بهتر از گذشته بخوان و همیشه در مسایل مربوط به خودت به نحو احسن عمل کنی، انشاءالله که در درس و کارهایت موفق باشی.

و خواهر عزیزم، سخنی هم با تو دارم و این را بدان حجاب تو کوبنده تر از خون من است و همانطور که تا حالا حجابت را حفظ کردی از این به بعد هم سعی کن بهتر از گذشته حجابت را حفظ کنی.

و برادر کوچک و عزیزم مهدی، از این تاریخ که من وصیتم را می نویسم چند روز بعد سن 2 سالگی تو به اتمام می رسد و می خواهم وقتی که بزرگ شدی به حرف های پدر و مادرت و برادر و خواهر بزرگترت با دقت گوش کنی و راه شهداء را خوب ادامه دهی. انشاءالله که خادم مفیدی برای اسلام و مسلمین باشی.

و از شما دوستان و آشنایان تقاضا دارم که مرا حلال کنید و اگر خطایی از من دیدید مرا ببخشید چون انسان جایز الخطا است و اگر حقی و طلبی از این حقیر دارید به پدر و برادرانم مراجعه کنید و از آنها طلبتان را بگیرید و انشاءالله که مرا حلال کنید.

به امید پیروزی حق علیه باطل
ومن الله التوفیق
لشگر محمد رسول الله
مصطفی پیرعلی
تاریخ 21/6/64
تاریخ تجدید وصیت نامه 7/11/64

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله) : بالاتر از هر خوبی، خوبی دیگری است تا اینکه برسد به مرتبه شهادت که بالاتر از آن خوبی نیست

آنکس که تو را شناخت جان را چه کند                  فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی                  دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عجل الله تعالی فرجه) خمینی را نگهدار
تاریخ و محل شهادت 23/11/64 فاو

پنجشنبه بیست و هشتم خرداد 1388  توسط MMMG  | 23 نظر

 

وصیتنامه شهید حسینعلی ممی نژاد

با کسب اجازه از محضر امام زمان (عج) و نائب بر حقش و شهدای خونبار اسلامی مان. جسارتاً این بنده سراپا تقصیر و گناهکار به پیشگاهشان سلام و درود می فرستم. نائب امام زمانمان گر گوشه چشمی، اشاره ای و یا به قول بسیجی ها لب تر کند، دنیا بتلاطم در خواهد آمد و چنانکه می بینید، موج گسترده خروشان مردمی تا ایثار جان و مال در پی این فرمان امام بپا خواستند و کوچکترین برادران، این حقیرم که از زن و مال و منال دست کشیده و به سوی جبهه ها روی آوردم و تا زمانیکه احتیاج باشد، در هر زمان و مکانی حاضر به اهدای جان و مال ایستاده ام.

خدایا تو شاهدی تمام سعی ام در فرصتی که از زندگی داشتم بر این بود که راه و روش پیامبر و ائمه اطهار را در پیش بگیرم ولیکن شیاطین نگذاشتند، انسان هائیکه در کره خاکی از ملعون رانده شده است، بس وسوسه گر و خطر ناکترند و در کمین گمراهان نشسته اند.

بار الها، چه نعمتی است، این جمهوری و چه انسان هائی که متحول گشتند و پاک شدند و با شتاب به سوی حق شتافتند و در این راهیان نور بر خوردم شاید پروردگار از گناهانم در گذرد و به سویش رهسپار گردم و این امید با بار سنگین گناهانم بس ضعیف ولیکن او رحیم و رحمان است و توبه گنهکاران را همیشه خدا می پذیرد.

عزیزانم، چطور می شود اینجا و آنجا را مقایسه کرد. می دانم که همیشه نور بوده که ظلمت را پوشانده، آری زندگی در کنار برادران مخلص و رزمنده صفای دیگری دارد. سرتاسر تاریخ را ورق بزنیم، جز صدر اسلام و مواردی محدود، نمی توان یافت که اینجور گل هایی درستین پائین از عشق و معبود خود، سخن بر بال یارند.

مگر می شد دست از اینها کشید. آن دنیا جواب خدا را چه بدهم، نه دیگر تسلیم دنیا نخواهم گشت تا مگر با خود، چیزیکه یافته ام از دست بدهم.

سخنی با دنیا پرستان دارم که خجالت بکشید، شرم کنید، تا کی می خواهید پا روی خون این عزیزان بگذارید. دنیائیکه بجز خواب و خیال و سراب هیچ نیست. چرا چهارچنگولی بدنیا چسبیده اید و دل نمی کنید. بخود آئید و دست از لجاجت بردارید. دیگر دوران ارازل و اوباش، کثافت ها و حق الناس را خوردن تمام شده، آنها نمی توانند در این دستگاه راهی یابند تا دیر نشده و یقه تان را نگرفته اند، توجه کنید و به سوی او باز گردید. شاید قرین رحمت خدا شوید وگر نه این پاکان امت روزی به سراغ شما خواهند آمد و به زباله دانی تاریخ خواهند فرستاد. تا فرصت است غنیمت دانید وگر نه زمانش به زودی خواهد رسید که انقلابی اداری صورت بگیرد و بازوان دولت را خالص از محبان خدا گردانند و آنگاهست که ملت شهید پرور از بند ناکسان خلاص خواهند شد.

دست از امام بر ندارید و از این امتحان بزرگ الهی پیروز سر درآورید. یتیمان را زیر چتر محبت خود در آورید، مبادا فراموشتان شود، زیرا عزیزانشان فدای اسلام شدند و مربوط به همه مردم می شوند.

قیم و وصی ام همسرم می باشد که او فرزندانی شایسته و مکتبی بار بیاورد و بار مسئولیت سنگینی که به دوشش واگذار می شود، به نحو احسن انجام دهد. بنده را به عنوان یک بسیجی بشناسید و به همین ترتیب مراحل قانونی اش را طی نمائید که شغلم را از بدو ورود تاکنون بر اثر تبعیضات و حق کشی ها که وجود داشته و دارد، اجباراً گردن نهاده بودم و خواهانم پس از مرگم، این شغل رویم نباشد. تشییع جنازه ام را اگر خواستید انجام دهید. به سادگی برگزار کنید و کسانیکه مخالف حکومت اسلامی و روحانیت می باشند، نگذارید بر جنازه ام حاضر شوند. از مؤمنین دعوت کنید و بنده حقیر نمی توانم، وقتی خاک پای یکی از شهدای تاریخ هم باشم. گذاشتن تربت سید الشهداء در کفنم را فراموش ننمائید و از تمام کسانی که در زندگی به نحوی رابطه داشتیم، حلالیت به حلالیت بطلبید.

هیچ از مرگم ناراحت نباشید، یک امانتی در زمین بودم که خداوند خودش مسئلت دانست و بردش. ما همه رفتنی هستیم، چه در راه اسلام باشد بهتر است.

فرزندانم را بعد از خدا به 5 تن و نائب امام زمان (عج) سپردم. به همین دلگرمی که زن و فرزندانم در پناه آنهاست. والسلام

اعزام 16/2/65 از منطقه یک ثارالله مالک اشتر

یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388  توسط MMMG  | 11 نظر

 

وصیتنامه شهید بهنام اکبری

الحمد الله رب العالمین و صلوه و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین حبیب اله العالمین ابوالقاسم محمد و علی اله الطیبین الطاهرین

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابداً ما بقیت و بقی الیل و النهار

حمد و سپاس خدای را که با شهادت به این بنده سراپا تقصیر کرامت و خیر دنیا و آخرت بخشید و من را هم جزو نجات یافتگانی که تحت بیرق آقا اباعبدالله حرکت می کنند، قرار داد.

بار الها هر چند که گذشته ای بس تاریک و رویی سیاه و معاصی بزرگ و بی شمار دارم اما امیدم به رحمت تو و کرمت بسی بالاتر از اینهاست.

و اکنون که ما به خیل شهداء پیوستیم از شما امت بیدار می خواهم گوش به فرمان امام امت بوده و ایشان را از دعای خیر فراموش نفرمائید و قدر این نعمت الهی را بدانید.

بدانید که عمر بنی آدم کوتاه است و و این دنیا محل گذر است نه ماندن. پس تقوا پیشه کنید و به خودسازی جهاد با نفس بپردازید که دل بستن به دنیا به علت مادی بودن و ناپایداری و بی ثباتی آن عاقبتی جز پشیمانی نخواهد داشت. پس با تهذیب دل آماده سفر بزرگ به عالم باقی باشید.

شما ای بسیجیان و دیگر امت حزب الله تقاضا دارم وحدت و دوستی و اخوت خود را همچنان محکم نگهدارید و ارزش یکدیگر را بدانید. باشد که خداوند این وحدت شما را موجب رحمت و برکت قرار دهد.

همچنین مبارزه دشمنان خارجی و ضد انقلاب و اشخاصی که با لباس حزب الله و با نفاق می خواهند دستگاه جمهوری اسلامی نفوذ کنند و انقلاب را منحرف نمایند، را ترک ننمائید.

در انتها از خانواده ام می خواهم که راه صبر و شکیبائی در پیش بگیرید و با بینش به اینکه دنیا جز سختی چیزی ندارد و باید در راه خدا با این مشکلات ساخت تا در آخرت رو سفید محشور شد، راه استقامت بر گزینید و بدانید که اهمیت حفظ اسلام و آبروی آن از جان همه ما و از تمام مقامات و تعلقات دنیوی بالاتر است.

از همه اقوام و دوستان و خانواده ام تقاضا دارم که این حقیر را حلال کنند و اگر کسی حقی برگردنم دارد، از خانواده ام وصول نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اللهم ارزقنی شفاعه الحسین (ع) یوم الورود و ثبت لی قدم صدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام

یکشنبه شانزدهم فروردین 1388  توسط MMMG  | 14 نظر

 

وصیتنامه شهید امیر عباس جعفرزاده

شهید امیر عباس جعفرزاده
تاریخ تولد : ۱۳۴۷
محل تولد : تهران
تاریخ شهادت : ۳/۱۱/۱۳۶۵
محل شهادت : شلمچه
عملیات : کربلای ۵

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون "سوره بقره آیه 154"

کسی که در راه خدا کشته شد مرده مپندارید، بلکه او زنده و جاوید است و لیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان گلگون کفن جبهه های نبرد حق علیه باطل و به نام آن معبودی که به ما عنایت نمود تا در راهش قدم بگذاریم و در راه به ثمر رسیدن دین آخرین پیامبر خود لبیک گفتن به ندای امام جان بی چیز خود را فدایش بکنیم.

بار خدایا تو میدانی و شاهدی که فقط برای تو و به عشق تو و حسین تو به جبهه آمدم. خدایا تو خود شاهدی و ناظری که در راه رسیدن به خودت چقدر رنج و زحمت و مشکلات را تحمل کردم و چقدر بی خوابی ها کشیدم.

بار الهی دیگر تحمل و صبر برایم باقی نمانده. دوست دارم که صدایم کنی و مرا به پیش خود بخوانی و به آنجائی ببری که بقیه دوستانم را بردی.

 

خدایا زبانم از لطف و مرحمتهائی که به ما عطا نمودی عاجز است. خدایا چه کنم که نتوانستم در این مدت زندگی، ترا بیشتر ستایش و سپاسگذاری کنم. ای خدا می دانم که رفتن به جبهه و در راه رسیدن به مرقد پر نور اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و پیروزی اسلام سعادت می خواهد و چه بسا که این سعادت نصیب هر کس نمی شود، جز کسانی که خداوند به آنها نظر کرده باشد و ای حسین جان تو در کربلا، سر یکایک شهداء را در روی زانوی خود قرار دادی و گرد و غبار جنگ را از روی صورت انها پاک کردی، آیا می شود آن هنگام که من به زمین میافتم و خونم می ریزد، بر بالینم حاضر شوی و دست مرا بگیری.

ای حسین جانم، که دیدن یک لحظه روی تو را بر عزیزترین چیز خود برتر می دانم که همانا شهید نظر می کند به وجه الله که وجه خدا همان روی حسین (علیه السلام) است و همین بس که همه در او خلاصه شده است. پس بارالهی نصیبمان نما.

آری از آن زمان که امام حسین (علیه السلام) را شناختم، دیگر در این دنیا ماندن را تنگ دیدم. از آن موقع که به این راه رفتم، مثل اینکه در دنیا در قفسی زندانی بودم و هر لحظه به انتظار پرواز کردن به سوی معبود خویش بودم که انشاءالله خداوند متعال ما را جزو شهدای واقعی قرار دهد و ما را به نوکری قبول نماید.

پدر و مادرم، می دانم که شما برای بزرگ کردن و برای اینکه من را به اینجا رسانیده اید، خیلی زحمت کشیده اید و مشقت های بسیاری متحمل گردیده اید و می دانم که هر چه پدر و مادری آرزوی این را دارد که روزی دامادی فرزند خویش را ببیند ولی من از شما می خواهم که کمی هم به واقعة روز عاشورا فکر کنید که امام حسین (علیه السلام) در جلوی روی او فرزندانش و یارانش را کشتند، در صورتی که ما حتی شاید یک موی علی اصغرش نباشیم و مصیبتی که بر او وارد شد جزئی از مصیبت های او به ما وارد نشده است.

 پدر شهید امیر عباس جعفرزاده
پدر شهید امیر عباس جعفرزاده

ای مادرم آن موقع که خیلی بیتاب گشتی به یاد حضرت زینب (سلام الله علیه) بیافت که چگونه در جلوی چشمش امام حسین (علیه السلام) را کشتند و چگونه جلوی چشم او به رقیه 3 ساله سیلی زدند، پس بدان که مصیبت اباعبدالله (علیه السلام) خیلی از این مصیبت های جهان زیادتر است و از حضرت زینب صبر و بردباری را یاد بگیرید و تو ای پدرم، امیدوارم که در شهادت من خم به ابرو نیاوری زیرا که من امانتی مثل بقیه پیش شما بودم که باید بالاخره از این دنیا می رفتم، پس چه بهتر که مرگ من شهادت باشد زیرا که من مرگ در بستر را جز ننگی نمی دانم و این را بدانید که هر کس یک روز میمیرد، نه کم و نه بیشتر.

پس از شماها می خواهم که برای من، نمی گویم گریه نکنید، بلکه می گویم که در جلوی چشم این کوردلانی که منتظرند تا به یک وسیله به انقلاب ضربه بزنند، گریه نکنید و اصلاً گریه برای شهید ثواب دارد و سعی کنید که گریه شما برای اباعبدالله (علیه السلام) باشد.

از شما می خواهم که جلوی کسانی که با انقلاب بد هستند و درصدد تضعیف اسلام و انقلاب هستند، محکم بایستید و تو ای برادرم از تو می خواهم که راه پر خون شهداء را ادامه دهی، زیرا که این مسئولیت بر گردن یکایک ما مسلمانان به خصوص ما ایرانیان هست و باید به نحو احسن آنرا به خاتمه برسانیم تا موقعی که صاحب اصلی ما مهدی موعود (عجل الله تعالی) ظهور کند و در درجه دوم درس را بخوانید تا بهتر بتوانید نسل آینده را تربیت کنید و تو ای خواهرم اگر می خواهی که حضرت زینب (سلام الله علیه) و شهداء از تو راضی باشند، حجاب خود را آنگونه که شایسته یک زن مسلمان است، حفظ کن و زینب وار زندگی کن که بسا این بی حجاب ها هستند که موجب هر نوع فساد اخلاقی و جنسی می شوند.

شما رزمندگان اسلام، شمائی که این لباس مقدس را بتن کرده اید سعی کنید که حرمت این لباس را همانگونه که تا به حال حفظ کرده اید، حفظ کنید و سعی کنید که نماز شب و عزاداری برای اهل بیت جدا نشوید که باعث همة پیروزی های ما همین چیزهاست.

شما ای امت قهرمان، بر سر مسائل بیخودی های و هوی نکنید و امام عزیز را تنها نگذارید و به حرفهایش بیشتر از همیشه عمل کنید که تنها گذاشتن امام یعنی رها کردن اسلام و رها کردن انقلاب و سعی کنید تا می توانید درصدد پیروزی هر چه زودتر برآئید و رزمندگان را مدد نمائید و از آمدن فرزندان خود به جبهه جلوگیری نکنید، زیرا آن دنیا باید جوابگوی امام حسین (علیه السلام) و سایر شهداء باشید. زیرا الان اسلام به نیرو احتاج دارد.

و در آخر، از کلیه کسانی که مرا می شناسند و کینه و ناراحتی از من دارند، از شما می خواهم که مرا حلال کنید و اگر کسی از من پول می خواهد که من نمی دانم، به خانواده ام مراجعه کند و یا حلال کند. زیرا خداوند حق الناس را نمی بخشد و به جان امام عزیزمان دعا کنید و او را تنها نگذارید و تا موقعی که اسلام احتیاج به نیرو دارد، کمک کنید. ملتمس دعای خیر شما هستم

والسلام علی من التبع الهدی
الحقیر امیرعباس جعفرزاده
1/11/65

 گره فتاده به کارم کجاست راه نجات
نشان ز کوی حبیب گره گشا بدهید

یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387  توسط MMMG  | آرشیو نظرات

 

متن وصیتنامه دانشجوی بسیجی شهید سردار رشید اسلام برادر داود توکلی

بسم الله الرحمن الرحیم

یا الله، یا محمد، یا علی، یا فاطمه الزهراء، یا حسن، یا حسین، یا مهدی (عج) و تو ای ولی مان یا روح الله و شما ای پیروان صادق شهیدان

 در آغاز سخن میل دارم که هدف مقدس خود را برای آن گروه از افرادی که به این راه مقدس از دریچة مادیات و جهالت می نگرند، مشخص نمایم.

من در زندگانی خود همیشه در پی رضایت معبود که همانا عمل به احکام و شریعت اسلام و اطاعت از از امامت و ولایت می باشد، بوده امکه گاه رضای خداوند را با حضورم در جبهه ها می دیدمو گاه با حضور در شهر و موطن و در پشت میزهای تحصیل و هم اکنون که بنا به امر ولی فقیه رضای خالق خود را در این راه دشوار می بینم.

این مشقت ها و دشواری ها را به جان خریده و همچون خلعتی گرامی بر تن کرده و گام های خود را در این ره دشوار و انسان ساز برداشته. خداوندا به تو پناه می جویم از وسواس شیاطین. چه این شیاطین از جنس جن باشد و چه از جنس انس باشدکه مورد قبول درگاهش قرار گیرد.

من از شما می خواهم که به هدف و راهی را که ما انتخاب نموده و گام نهاده ایم و از جان و مال خویش مایه گذاشتیم، بیشتر تفکر نمائید و سعی کنید که همگام با این راه و روش پیش بیائید.

و اما چند کلمه با امت اسلامی ایران سخن دارم. از دیدگاه قرآن مردم دو گروهند، گروه اول سابقون و اصحاب الیمین می باشند که در این انقلاب بار سنگین نظام بر دوش این عزیزان می باشد و چه جاناً و مالاً در این ره هیچگونه مضایقه ای ندارند و بیشترین شهدا را همین خانواده های محترم نثار انقلاب نموده اند و احترام این عزیزان بر تک تک ما واجب است.

و گروه دوم اصحاب الشمال می باشند که افرادی هستند که فقط زباناً و یا بعضی اوقات مالاً موافق و هم جهت با انقلاب می باشد و هیچگاه فکر یا عملی مؤثرتر از فکر در رابطه با ایثار و از خودگذشتگی و جهاد در راه خدا انجام نمی دهند.

نمی توان فهمید که اینگونه افراد چه اندیشه ای در ذهن دارند. آیا این ها زندگی و احادیث نقل شده از ائمه معصوم و به خصوص سرور شهیدان حسین ابن علی (علیه السلام) را نشنیده اند و یا اگر به سمعشان رسیده است، تصور می نمایند که آن ماجرا افسانه ای بیش نیست و یا اگر این سرگذشت های آموزنده را به عنوان واقعیت پذیرفته اند فکر می کنند که وظایف و پیام های نتیجه گرفته شده از این زندگانی ها که بر عهده تک تک ما می باشد، بر عهده آنها نمی باشد.

حال میل دارم که اسرار دل خود را آشکار گردانم، اسرار و دردهائی که ماه ها و سال ها باعث ایجاد غم و اندوه درونی بود که همانند مولایمان علی (علیه السلام) با چاه سخن گفتن باید کرد.

گاهی اوقات که در فکر فرو می روم و وضعیت اسلام و احتیاجات این دین مبین و اهداف این مذهب کامل را در این برهه از زمان (که بوسیله امامان و ولایت فقیه برای ما روشن شده) با اهداف پوچ و بیهوده مادی و شهرنشینی و با افرادی (بخصوص جوان ها) که سرگرم این اهداف پوچ هستند مقایسه می کنم به احوال این گروه از مردم افسوس می خورم و با خویش دائماً این مطلب را تکرار می نمایم که آیا با وجود این چنین رهبریت و این چنین محیط اسلامی و پرپر شدن هزاران شهید هنوز کسی هست که حتی موقعیت و احتیاجات اسلام و جامعه کنونی کشور ما را درک نکرده باشد و یا اگر به این درجه رسیده است در مقام عمل هیچ اقدامی نکرده است؟

ولی خدا را شاهد می گیرم که من بنوبه خود از این افراد   نخواهم گذشت بلکه از اینگونه افراد که هدف آنها مادیات و خوردن و آشامیدن است نفرت کامل داشته و از آنها همیشه دوری جسته و یکی از دلایلی که من محیط روحانی و با صفای جبهه را با محیط فاسد شهری ترجیح میدهم همین است.

خداوندا، تو میدانی که ما مظلومان عالمیم و گواه بر مظلومیتمان سرخی خون ما می باشد. چه عزیزانی را که از دوستان تو بودند در این ره هدیه نمودیم.

پس از معبود از تو می خواهم که این مردمانی را که بی اعتناء نسبت به اسلام و قرآن و خون شهیدان و مقربان درگاهت هستند از صفحة روزگار محو گردان.

حال من از افرادی که جزو گروه دوم محسوب می شوید و اوصاف شما قبلاً ذکر شد، چه مرد و چه زن و چه پیر و چه جوان، پرسشی دارم و آن این است که آیا هرگز تا به حال در رابطه با احوال خود تفکر کرده اید؟ آیا تا به حال بر هوای نفس خود غلبه کرده اید؟ آیا تا به حال دست رد بر سینه دشمن انسان یعنی شیطان زده اید و آیا هرگز تا به حال واقعاً هدف و راه مقدس شهیدان و صالحان خداوند را درک کرده اید؟

شما را به خدا سوگند و به حرمت خون پاک این عزیزان قسم برای یکبار هم که شده فکری به حال خود کنید و در این اندیشه راه و روش صحیح که همانا راه انبیاء و امامان و شهیدان حق می باشد پیشه بگیرید و از این لجن زار حیوانی خود را نجات دهید.

خداوندا، ای آگاه بر تمام دردها تو میدانی که ما رزم آوران جبهه حقیم که یاد تو و عشق تو در قلوب ما نقش بسته و با تو بودن از ما جنگجویان بی باک ساخته است. پس از تو می خواهیم که طعم شیرین ذره ای از این احوال را به بندگان گمراه و غافلت بچشان و آنان را به صراط مستقیم هدایت بفرما.

حال روی سخنم با پدر و مادر گرامی و عزیزم می باشد. پدر و مادر مهربان و مربیان و معلمان گرانقدر، من از کودکی آرزو داشتم که در جوانی عصای دست دوران پیری شما شوم و فکر می کردم که شاید با این عمل توانسته باشم ذره ای از دین خود را نسبت به زحمات شما ادا کنم. امام افسوس که هم اکنون در این زمان، اسلام عزیزمان در خطر حمله دشمنانش می باشد و من نیز اینچنین اجازه ای ندارم که در پیشگاه شما سروران باشم.

شما عزیزان خود بهتر از من می دانید که این جان ها و مال ها و فرزندان همگی آنها امانتی هستند در دستمان که عاقبت باید بدست صاحب اصلی خود باز گردد و بحق که شما عزیزان امانتداران لایق و امین بودید و انشااله که هستید.

اولیا محترم، من کاملاً به این مسأله واقفم که شما سروران در تربیت صحیح من چه بیداری ها و مشقت ها و رنج ها کشیده اید و این را نیز کاملاً یقین دارم که شما همیشه در صدد فراهم آوردن آسایش و خوشبختی من بوده اید.

بنابر این ای پدر، ای مادر، هرگز ناراحت نباشید که من از کنار شما هجرت کرده ام بلکه باید خیلی شادمان باشید که من به سعادت و خوشبختی ابدی و رضایت کامل معبود خود رسیده ام.

ای سروران من هرگز نمی گویم که شما در نبود من نگریید اما خیلی هوشیار باشید که به واسطه این فعل شما، دشمن دلشاد نشود.

پدر گرامی میدانم که بر شما چه گذشته و در راه دین اسلام چه زحمات بی شائبه ای متحمل شدید و زمانی استخوان در گلو و خاری در چشم بودید و زمانی نیز دل شکسته و خسته از دوستان احمق و دشمنان زیرک و منافقان به ظاهر دوست، هنوز درد دل های سوزناک و دلنشین شما در ذهن من زنده می باشد و همیشه توکل شما و پشتکار شما رضا بودن به رضای حق شما، برای من الگو و اسوه بوده است خداوندا تو میدانی که در مقابل تمام این دردها جز تو پناهگاهی نداریم. پس ای رب العالمین از تو و فقط از تو می خواهم که به این عزیزان در مقابل شده اید و سخن طعنه زنان و نامردان و منافقان روزگار که از این پس افزوده می شود صبر کامل عطا بفرما.

ای جوانان عزیز و ای خواهران و برادران گرامی، همیشه در پی رضای معبود باشید و تمام افعال و اذکار و افکار خود را به این مسیر سوق دهید و تمام اهداف شیطانی را از ذهن خود محو نموده و هیچگاه در کاری که به خاطر رضای حضرت (او) می باشد، دلسرد و خسته نشوید.

همیشه گوش به فرمان رهبر و رهبران عزیز انقلاب باشید زیرا که این امر همانا امر امامان و پیامبر اکرم (صلی اله علیه و آله و سلم) می باشد.

هیچگاه خود را از خط روحانیت و ولایت فقیه جدا نکنید. نمازهای خود را در سر وقت و با حضور قلب و خشوع و خضوع تمام بر پا دارید زیرا که فقط اینگونه نمازهاست که انسان را به ربِّ خود نزدیک و نزدیکتر می نماید.

ای برادر و خواهر، آگاه باشید که نکند ناگاه با این افعال و افکار و اذکار خود خون این شهیدان را پایمال نمائید و در روز جزا و محشر مورد غضب ائمه معصوم و حضرت حق شوید. توسلات خویش را به ائمه معصوم و سالار شهیدان، حسین ابن علی (علیه السلام) بیشتر مورد توجه قرار دهید که ما هر چه داریم از توسل به این خاندان گرامی بدست آورده ایم.

خداوندا، ما بسیجیان همیشه افتخارمان عشق به اهل بیت بوده و خواهد بود و در فضای پاک جبهه های حق علیه باطل قوت دهنده قلوب ما و تقرب جستن به درگاهت را همیشه از توسل به این عزیزان می دانستیم. خدایا، امیدی به عمل و کردار خود ندارم ولی خدا، تمام امیدواریم به کرم و بخشایش تو و شفاعت معصومین تو می باشد. در پایان باید بگویم که ای مردم گر چه ما در ظاهر از بین شما هجرت نموده ایم و شما فقدان ما را در این دنیای فانی احساس می نمائید ولی بدانید که ما به آرزوی دیرینه خود رسیده و با تضمین از میان جماعات هجرت نموده ایم و بدانید شما عزیزان که مانده اید، باید چاره ای برای خویش بجوئید که راهی دشوار برای شما به جا مانده است.

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ گلواژه3

وصیتنامه شهید علی عباس چاچ


بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگار خداوند بزرگ ای خدای همه جهان و همه موجودات روی زمین تو ما را به جهاد در راه حق و حقیقت است دعوت نموده ای و ما به دعوت شما لبیک گفته و در راه تو قدم برداشته ایم خدایا ما را در این راه موفق بدار و ما را به راهی که صلاح و خیر خودت در آن باشد راهنمایی کن ای خدای رحمان و رحیم به حق همه پیامبران و امامان و به حق خون شهدا و اشک چشم مادران و تو را به حق بندگان صالح و مقربان درگاهت این بنده ناچیزت را ببخش و بیامرز ای خدای بزرگ از کردارهای زشتم به تو پناه می برم خدایا از گناهان همه ی ما درگذر.
سلام و درود به پیشگاه مقدس رهبر عالیقدر این حسینِ زمان امام خمینی و سلام بر کسانی که مخلصانه در راه خدا قدم بر می دارند این بنده ضعیف علی عباس چاچ که خداوند مرا کمک کرده و این سعادت را نصیب بنده نموده که در بین برادران رزمنده باشم خیلی خدا را شکر می کنم که در همچین زمانی قرار گرفته ام و چنین فرصتی را پیدا کرده ام که در بین برادران رزمنده باشم تا لطف خدا شامل حال اینجانب شود.
به تمام برادران و خواهران مسلمان توصیه دارم که این جنگ یک امتحان است تا کفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد و این کار شغل همه پیامبران و امامان ما بوده و از خلقت آدم تا به حال دین خدا دشمنانی داشته و همه هلاک شده اند و آثاری از آن ها نیست ولی دین اسلام و قرآن کریم همیشه هست و خواهد بود و ما باید به فکر عمل خویش باشیم تا خود را از گمراهی و هلاکت نجات دهیم و این دنیا ماندنی نیست و کوله بار ما همان اعمالمان می باشد از همه برادران و خواهران حلالیت می طلبم و مخصوصا ً از پدر و مادر و از همسر می خواهم که هر چه زحمت کشیده و هر جه آزار دیده مرا حلال کنید و از همه خانواده ام می خواهم که پیرو قرآن و اسلام و امام باشند در ضمن 1100 تومان به م.ش بدهکارم و بقیه بدهکاری هایم را هم که خودتان می دانید بپردازید و از همه شما طلب مغفرت می نمایم.
8/1/1365  ----------  علی عباس چاچ

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ گلواژ2

صیتنامه شهید علی خاورزداه

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
چرا از شهادت می ترسید مگر کودکی سراغ دارید که از پستان مادرش بترسد.
امام حسین (ع)

......... چون لازم دیدم وصیتنامه ای بنویسم لذا این چند سطر را به همین عنوان می نویسم . اکنون که با یاد خدا به جبهه آمده ام نه برای انتقام بلکه به منظور دینم و تداوم انقلابم و امنیت میهنم و خدا را به یاری می طلبم و از او می خواهم که هدایتم فرماید به آن سو و آن راهی که خود صلاح می داند. آری به میدانی قدم نهاده ام که نتیجه اش از قبل برایم روشن و با ایمان کامل پیکار می کنم چون اگر در این میدان کشته شدم به مقامی والا دست یافته و در راه امام حسین (ع) رفته ام و اگر زنده ماندم شاهد پیروزی بزرگی که همان پیروزی مسلمین بر کفر است خواهم بود .
خداوندا تو آگاهی که تلاش و پیکار ما نه از آن جهت است که به پایگاه قدرتی برسیم و یا چیزی از کالای بی ارج دنیا را به دست آوریم بلکه به آن جهت است که نشانه و پرچمهای دین تو را برافرازیم و در شهرهای تو شایستگی را ارمغان آوریم تا بندگان ستمدیده تو امان یابند و ستمگران به کیفر خویش برسند.
ای کسانیکه پس از گذشت اینهمه سال و ریختن خون بهترین فرزندان این آب و خاک هنوز هم به خود نیامده اید قدری تفکر کنید وصیتنامه شهدا را مطالعه کنید شاید دماءالشهدا شما را متحول سازد و متوجه شوید که در چنین برهه ای از زمان و با وجود تحولاتی که در کشور ما رخ داد پیروی نکردن از ولایت فقیه چیزی جز ننگ و ذلت دنیوی و اخروی نخواهد داشت.
برادران عزیز سعی کنید شعار اسلامی را حفظ کنید و در نماز جمعه ها شرکت کنید و حتی المقدور نگذارید خون شهدا پایمال شود چرا که انقلاب اسلامی و پیروزیهایی که برای ما حاصل شده و می شود همه حاصل خون همین شهدای گرانقدر است در زندگیم خدمت چشمگیری برای اسلام  انجام نداده ام. شاید با شهادتم خدمتی به اسلام و انقلاب کرده باشم درود بر خطی که از چشمه جوشان اسلام سرچشمه بگیرد.
خط امام، خطی که مبارزه با هر چه شرک را در انحصار خود دارد و خطی که به اثبات رسانید تنها امید مستضعفین جهان و حرکتهای اسلامی است و تنها این خط است که می تواند قدس این نخستین قبله گاه مسلمین را نجات دهد. مادرم، از شما معذرت می خواهم که نتوانسته ام فرزند شایسته ای برای شما باشم و امیدوارم که به بزرگواری خود مرا ببخشید و حلال کنید که این امانتی است که به خدا پس داده اید و خدا با صابران است. برادران و خواهران عزیزم این را بدانید که با شهادت عضوی از اعضا یک خانواده مسئولیت آن خانواده در قبال انقلاب سنگین تر خواهد شد و با روحیه بالایی که  در شما سراغ دارم از شما می خواهم  که همیشه در خط اسلام و ولایت فقیه باشید.
تمام دوستان و آشنایان و آنهایی که مرا می شناسند طلب حلالیت دارم و همه را به خدا می سپارم.
خداوندا آخرین کلام ما در این عالم  و اولین کلام ما در روز قیامت نام حسین قرار بده خدایا ما را از حسین غافل مگردان ما راحسینی زنده بدار، ما را حسینی بمیران.

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ گلواژه 1

فرازهایی از وصیت نامه شهید محمود ربیعی

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

سلام علیکم

به نام ایزد دانا که عالم را آفرید و بر تمام موجودات از بزرگترین تا کوچکترین آنها هستی بخشید

چند سخن با شما سروران عزیز دارم:اول پدر و مادر مهربانم:ای عزیزانی به خاطر بزرگ نمودن من زحمت های بسیاری را متحمل شدیداز شهادت من هیچ ناراحت نباشیدبلکه افتخار هم بنماییدواین را قبول کنید که من امانتی بودم از طرف خداوند متعال پیش شما.مرا حلال کنیدهرچند نتوانستم فرزند لایقی برای شما باشم وحقیرانه می خواهم که کمتر بر سر قبر من گریه کنید.

چند سخن با شما برادران وخواهران مهربانم:از برادران وخواهران مهربانم می خواهم مرا ببخشند و نماز را حتی الامکان به جماعت به پا دارندوامام را تنها نگذارند واز دو فرزند شهید نورالله کمانی طلب بخشش می نمایم زیرا که آنها حق بسیاری بر گردن من داشتند.واز برادران دلسوزم می خواهم اسلحه زمین افتاده مرا بردارند وبر قلب دشمن بتازند. چند سخن با شما دوستان رفقا واهل فامیل دارم:

از کلیه دوستان و اهل فامیل طلب بخشش مینمایم و می خواهم به این بیانات امام عنایتی داشته باشند: ((ما از خداوند می خواهیم که قلوب ما را تغییر دهد.تا بفهمیم که برای چه در این دنیا آمدیم وباید چه بکنیم وچطوراز این دنیا برویم.یک مرگ حیوانی نباشد به یک نحوی باشد که ما انبار نکنیم معاصی را در آنجا و روسیاه باشیم در نزد شهدا و خداوند تایید کند مارا و همه ما آدم شویم.اسلام آمده است تا آدم درست کندهمه انبیا برای این معنا آمده اند خدایا دلهای این هایی که مخالف جمهوری اسلامی هستند برگردان تا آدم شوند ما باید این جنگ را ادامه دهیم تا وقتی که انشا الله پیروزی حاصل شود.))

و این پیروزی به گفته حضرت امام نزدیک است انشا الله و در آخر درخواست می کنم که جنازه ی ای حقیر را در شهرستان خمین روستای خان آباد(احمد آباد)دفن کنند.در کنار دیگر شهدای آن روستا.

خداحافظ شما دوستان وآشنایان

تاریخ تولد:۱۳۴۷

تاریخ شهادت:۶/۶/۱۳۶۵

محل شهادت:عملیات کربلای ۵ شلمچه

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ وصیت نامه

با سلام حضور تمامی دوستانی که به من و این مجله یا دفتر سر می زنند و محبت دارند برای مدتی می خواهم فصل جدیدی را آغاز کنم می خواهم فارغ از این حال و هوا کمی به بحث شهدا بپردازم هر کدام از دوستان مایلند و می توانند کمکی کنند دستشان را می فشارم اما خواهش می کنم کسی موضع گیری نکند بیاییم کمی منصفانه و به دور از هر خط و ربطی این مسیر را برویم تا ببینیم چه چیزی دستگیرمان می شود یا به نوعی شاید بتوانیم به گونه ای حقی ادا کنیم و سهمی داشته باشیم ...

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عکس

تصاویر ی از زن و شوهر ریش دار

یک زوج که چهره شناخته شده ای برای مردم شهری نزدیک نیویورک هستند

زن و شوهر

زن و شوهر

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ نمایشگاه

 


 

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ نمایشگاه


عکس های طنز و دیدنی


Funny Pic

عکس های طنز و دیدنی
عکس های طنز و دیدنی

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ چگونه با نامزدتان....

 

چگونه با همسر/ نامزدمان صحبت کنیم 

یکی از لذت بخش ترین تجربیات زندگی مشترک این است که حرف مبهمی را بزنید و بدانید که همسرتان دقیقاً منظور شما را می فهمد.

توانایی در صحبت خودمانی، ایماء و اشاره، نکته پرانی و چشمک زدن و نظایر آن، نشانه ی نزدیکی و صمیمیت است. گفت و گویی که پایان خوش دارد نشانه صمیمیت است. طرفین می دانند که دیگری چه می گوید و تدریجاً از این که می توانند آزادانه حرف بزنند و منظور یکدیگر را بفهمند لذت می برند. اما در ازدواج های ناموفق ، لذت گفت و گو در فضای شکایت ها و گله مندی های خشمگینانه و سوءتفاهم ها گم می شود و جای اشارات دلنشین ابروها و چشمک های خوشایند را نگاه های خیره و اشارات انتقادی و بهانه گیری ها و تهدیدها پر می کند. چه اتفاقی می افتد؟ چرا صحبت های دلنشین از دست می روند؟ مسئله اینجاست که به مرور شیوه های متفاوت صحبت، منافع و چشم اندازهای متفاوت و سوءتفاهم ها روی هم انباشته می شوند و آهنگ دلپذیر صحبت را تغییر می دهند.


 برخی از اشخاص نسبت به وضع ظاهر خود حساس هستند و بعضی دیگر به طرز صحبت خود با سایر اعضای خانواده حساسیت دارند. اگر با همسر خود صحبت می کنید، از توهین، تهمت و سرزنش بپرهیزید. از زدن برچسب مانند «شلخته»، «خودخواه» یا «بی ملاحظه»، «لجباز» و غیره خودداری کنید.


زن و شوهر ممکن است هنگام صحبت علی رغم حُسن نیت به بیراهه بروند. به جای صحبت نرم و ملایم ، با هم مشاجره کنند و چون یکی از آنها به قصد سبک کردن فضای سنگین صحبت، به شوخی حرفی بزند، دیگری چنان واکنش نشان دهد که انگار در شوخی هم قصد و شری در کار بوده است. در این شرایط هر اقدامی برای تلطیف فضای صحبت، نتیجه معکوس می دهد.


هم صحبتی زن و شوهر با هم، برای رشد و بقای احساس صمیمیت آنها نقش قطعی دارد. متأسفانه «بسیاری از زوج ها» و شاید بتوان گفت «اغلب» آنها از مهارت های لازم برای گفت و گو با یکدیگر برخوردار نیستند و بی آنکه بخواهند گرفتار سوءتفاهم و دلسردی و تکدر خاطر می شوند.در این جا به چند نمونه از مسائل و مشکلاتی که بر سر راه گفت و گوی مؤثر همسران وجود دارد اشاره می کنیم:


سؤال می تواند آغازگر صحبت و ادامه آن ، و در نهایت اسباب توقف و ناتمام ماندن آن گردد. گاه یک سؤال دقیق و حساب شده می تواند به گونه ای اعجاب انگیز همسر شما را به صحبت تشویق کند. اما یک پرسش نابهنگام، طعنه آمیز یا بی تناسب می تواند از ادامه صحبت جلوگیری کند.

برای آموختن شیوه های جدید صحبت با همسر خود،کلمات را با سیاست و با رعایت همه جوانب ادا کنید، سعی کنید لحن خوشایندی داشته باشید. می توانید اگر خواستید یاد صحبت های مؤدبانه روزگار قبل از ازدواج بیفتید. استفاده از این طرز صحبت در مناسبات زناشویی، به خصوص اگر در برخورد با همسر خود لحن انتقاد آمیز دارید، ساده نیست. در این صورت برای ایجاد تغییر باید تلاش بیشتری کنید. شکستن عادت ها ساده نیست، اما با یاد گرفتن الگوهای جدید می توانید بدون کنترل و به طیب خاطر با همسرتان حرف بزنید.


 
1- مسئله: «نمی توانم با همسرم صادق باشم.» 2- مسئله: «نمی توانم خودم باشم» بسیاری از اشخاص مدعی هستند که نمی توانند با همسرشان راحت صحبت کنند، باید احتیاط کنند مبادا حرفی بزنند و همسرشان را ناراحت کنند. زنی شکایت می کند که «وقتی به شوهرم حرفی می زنم واکنش بسیار بدی نشان می دهد. باید مواظب باشم، باید روی کلماتم فکر کنم.»


مقررات و آداب گفت و گو


 
3- مسئله: «همسرم مرتب سر من داد می کشد» به اعتقاد بعضی ها بلند صحبت کردن همسر، نشانه عصبانیت و حتی ضعف اخلاقی است. در این مورد زن و شوهر می توانند با گفت و گو، مسئله بلند صحبت کردن را حل کنند. زن یا مردی که از صدای بلند همسرش رنجیده ، باید این احتمال را در نظر بگیرد که ممکن است بلند صحبت کردن همسرش را اشتباه تفسیر کرده باشد. از سوی دیگر همسر نیز می تواند لحن صدای خود را ملایم تر کند. راه حل بهتر این است که کسی که از صدای بلند همسرش ناراحت می شود نسبت به آن حساسیت نشان ندهد. می تواند به ملایمت اعتراض کند، اما رنجشی به دل نگیرد. 4- مسئله: «شوهرم فقط به خودش فکر می کند و به صحبت های من گوش نمی دهد» بسیاری از زن ها از شوهرانشان انتظار دارند که از احساسات خودشان حرف بزنند، این موجب می شود که آنها نسبت به شوهرانشان احساس صمیمیت بیشتری کنند. واکنش احساسی زن و مرد نسبت به فراز و نشیب های زندگی، به آنها احساسی از وحدت و انسجام می بخشد. بسیاری از نویسندگان، احتیاط در ابراز احساسات از سوی مردها را یکی از اشکالات عمده آنها می دانند. بسیاری از زن ها هم درباره همسرشان همین نظر را دارند: «شوهرم مثل آهن سرد و خشک است. اگر احساساتش را بروز می داد خیلی بهتر می شد.» اما اغلب شوهرها، احتیاط در ابراز احساسات را دلیل نقص و ضعف نمی دانند. مردها در مقایسه با زن ها اغلب خویشتن نگری کمتری دارند و احتمالاً به قدر زن ها از احساسات خود، آگاه نیستند. مردی که به احساسات خانمش توجه می کند، نسبت به احساسات خودش هم حساس می شود. 5- مسئله: «با هم صحبت می کنیم اما صحبت ما سرد و بی روح است» مسئله این است که طرفین موضوعات مورد علاقه یکدیگر را طرح نمی کنند. از آن گذشته طراوت و شادابی گفت و گوهای اوایل آشنایی، دیگر وجود ندارد و طرفین اقدامی برای جلب نظر یکدیگر صورت نمی دهند. دلیل دیگر این است که زن و شوهر نتوانسته اند گفت و گو برای حل مشکلات را از مکالمات خوشایند جدا کنند. بنابراین وقتی یکی از آنها با یک تعریف محبت آمیز شروع می کند، دیگری ممکن است فرصت را برای طرح یکی از گرفتاری های خود مناسب بپندارد، در نتیجه گفت و گوی محبت آمیز و لذتبخش کمیاب می شود.قانون شماره 1- با همسر خود هماهنگ شوید.


زن و شوهر برای این که بتوانند با یکدیگر ارتباط سازنده برقرار کنند باید در مسیر صحبت یکدیگر قرار گیرند، زیرا در بسیاری از مواقع زن و شوهر با آنکه درباره ی موضوع واحدی صحبت می کنند اما روش صحبت آنها به قدری متفاوت است که نمی توانند با هم هماهنگ شوند. ممکن است زن یا شوهر قصد تسکین ناراحتی همسر خود را داشته باشد، اما بر شدت ناراحتی او بیفزاید. متأسفانه بسیاری از زوج ها در مخابره افکار و احساسات خود به یکدیگر با دشواری روبه رو هستند. بعضی خواسته هایشان را چنان طرح می کنند که به درک طرف مقابل منجر نمی شود؛ عقاید خود را مبهم طرح می کنند، از طرح موضوع اصلی طفره می روند ، حاشیه می روند و با این حال خیال می کنند که همسرشان موضوع را دقیقاً و آن طور که هست درک می کند. یکی بیش از حد وارد جزئیات می شود و دیگری به قدری در کلمات صرفه جویی می کند که کلامش تفهیم نمی شود و هر دو بر این باورند که به تفاهم میان خود کمک می کنند.


گاه به نظر می رسد که اصولاً به دو زبان متفاوت حرف می زنند. در این شرایط، هرگز عجیب نیست که زن و شوهر، هر دو ناراحت شوند، زیرا هر کدام بی خبر از تفصیر خویش، دیگری را به دیر فهمی و سرسختی متهم می کند.


توجه داشته باشید که همسر شما با گفت و گوی خود ، گاهی فقط به حمایت شما و گاهی نیز به راهنمایی های عملی شما نیاز دارد، پس باید نسبت به اشاره ها و احساسات همسرتان حساس باشید تا راه های مناسب ارتباط با همسرتان را پیدا کنید.


قانون شماره2 - با علاقه گوش بدهید.


گاهی اوقات زن شکایت می کند که شوهرش به حرف های او گوش نمی دهد و حال آنکه شوهر در مقام اعتراض مدعی است که همه حرف های او را شنیده است. بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که در این زمینه اختلاف جنسی مشهودی وجود دارد. زن ها هنگام گوش کردن با ابراز کلماتی نظیر «آره»، «عجب» و تکان دادن سر، به گوینده می فهمانند که به حرف های او گوش می دهند و حال آن که مردها هنگام گوش دادن بیشتر سکوت می کنند.


گاه شما فراموش می کنید که گفت و گو مبادله اطلاعات و نقطه نظرهاست. صحبت کردن و جواب نگرفتن در حکم صحبت با دیوار است. اگر شما هنگام گوش دادن سکوت اختیار می کنید احتمالاً می توانید به اشاره کردن و تکان دادن سر، عادت کنید و نشان دهید که به راستی گوش می دهید و همسرتان را از تردید بیرون آورید.


قانون شماره 3: از قطع صحبت اجتناب کنید.


قطع صحبت برای کسی که این کار را می کند احتمالاً طبیعی به نظر می رسد اما ممکن است در کسی که صحبت او قطع می شود ایجاد نارضایتی و افکار منفی کند. «او به حرف هایم گوش نمی دهد، تنها می خواهد خودش حرف بزند.»


قطع صحبت هم مانند سایر عادات ممکن است بخشی از طرز مکالمه اشخاص باشد و برخلاف برداشت احتمالی کسی که صحبتش قطع می شود ارتباطی با خود محوری و مخالفت و غیره ندارد. در اینجا نیز زن و مرد رفتار متفاوتی نشان می دهند. مردها بیش از زن ها صحبت را قطع می کنند، اما قطع صحبت آنها مشمول زن ها نیست، یعنی با مردهای دیگر هم که صحبت می کنند همین سیاست را دارند. بنابراین زنی که برای قطع صحبت از سوی همسرش دلایل منفی می تراشد باید به خاطر داشته باشد که این رفتار ممکن است مربوط به طرز صحبت او باشد. اما با این حال کسی که صحبت را قطع می کند باید به انتظار پایان صحبت بپرد و صبر کند. ممکن است مردی با تأنی و با جملات فاصله دار حرف بزند و زنش که حاضر جواب و بی قرار است مرتب به میان صحبت پریده، رشته کلام را قطع کند. در این شرایط ممکن است مرد عصبانی شود و زن را مورد انتقاد قرار دهد. غافل از این که رفتار خانم او دلایل عمیق تری دارد.


مردها در مقایسه با زن ها اغلب خویشتن نگری کمتری دارند و احتمالاً به قدر زن ها از احساسات خود، آگاه نیستند. مردی که به احساسات خانمش توجه می کند، نسبت به احساسات خودش هم حساس می شود.


قانون شماره4: ماهرانه سؤال کنید.


سؤال می تواند آغازگر صحبت و ادامه آن ، و در نهایت اسباب توقف و ناتمام ماندن آن گردد. بعضی ها طبیعتاً کم حرف هستند، در برخورد با این اشخاص می باید زمینه صحبت را فراهم نمود. گاه یک سؤال دقیق و حساب شده می تواند به گونه ای اعجاب انگیز همسر شما را به صحبت تشویق کند. اما یک پرسش نابهنگام، طعنه آمیز یا بی تناسب می تواند از ادامه صحبت جلوگیری کند. در برخی از مواقع، لحن عتاب انگیز و یا پرخاشگرانه سؤالات مسئله ساز می شود: «چرا دیشب دیر آمدی؟»، «چرا این همه به خودت رسیده ای؟ » در بسیاری از موارد سؤالاتی که با «چرا» شروع می شوند تولید اشکال می کنند، علتش این است که این قبیل سؤالات اغلب مخاطب را در موضع دفاعی قرار می دهد. با آنکه ممکن است سؤال کننده صرفاً برای کسب اطلاع سؤال کرده و منظور دیگری هم نداشته باشد، استفاده از کلمه «چرا» در شروع یک جمله سؤالی احتمالاً شما نت ها و خطاب های پدر و مادر در دوران کودکی را تداعی می کند: «چرا دیر کردی؟


از آن گذشته سؤالاتی که با «چرا» شروع می شوند، اغلب بی اعتمادی و یا حتی سوء ظن را تداعی می کند. می توان برای اجتناب از این مشکل ، سؤالات را به شکل دیگری مطرح کرد مثلاً به جای «چرا دیر کردی؟» می توان پرسید «مشکلی پیش آمده که دیر به منزل برگشتی؟» در این صورت همسرتان از این که شما نگران او هستید و یا دوست دارید در جریان مشکلات او قرار گیرید خوشحال خواهد شد.


قانون شماره 5: سیاست و نزاکت به خرج دهید.


شاید در ظاهر رعایت این قانون در روابط زناشویی عجیب به نظر برسد اما در عمل، هر کس حساسیت هایی دارد و حتی نزدیک ترین اشخاص ممکن است احساسات ما را جریحه دار کنند. برخی از اشخاص نسبت به وضع ظاهر خود حساس هستند و بعضی دیگر به طرز صحبت خود با سایر اعضای خانواده حساسیت دارند. اگر با همسر خود صحبت می کنید، از توهین، تهمت و سرزنش بپرهیزید. از زدن برچسب مانند «شلخته»، «خودخواه» یا «بی ملاحظه»، «لجباز» و غیره خودداری کنید. این برچسب ها با ایجاد تکدر خاطر، فضای حاکم بر گفت و گوی شما را تیره می کند. از مطلق گویی و استفاده از کلماتی مانند «هرگز» یا «همیشه» خودداری کنید. این واژه ها معمولاً اشتباه هستند. چون به ندرت همسری پیدا می شود که «هرگز» کارش را درست انجام ندهد و یا «همیشه» در انجام کاری کوتاهی کند.


- حرفتان را بزنید و از انتقاد خودداری کنید مثلاً به جای این که بگویید «تو هرگز به من کمک نمی کنی» بگویید «اگر در شستن ظرف ها به من کمک کنی بسیار ممنون می شوم».


ذهن خوانی نکنید، احتمال این که ذهن خوانی اشتباه باشد، زیاد است و در نتیجه زمینه عصبانیت همسرتان را فراهم می سازید. اگر فکر می کنید که همسرتان از شما دلگیر است بهتر است به او بگویید «احساس می کنم از من دلگیر هستی» تا او برای شما توضیح دهد.


صحبت با همسر خود، کلمات را با سیاست و با رعایت همه جوانب ادا کنید، سعی کنید لحن خوشایندی داشته باشید. می توانید اگر خواستید یاد صحبت های مؤدبانه روزگار قبل از ازدواج بیفتید. استفاده از این طرز صحبت در مناسبات زناشویی، به خصوص اگر در برخورد با همسر خود لحن انتقاد آمیز دارید.
اگر شنونده صحبت های همسرتان هستید این اصول را رعایت کنید


زمینه های توافق را پیدا کنید. ببینید با کدام یک از نکات مورد اشاره همسرتان موافق هستید تا در نقش مخالف او ظاهر نشوید« بله قبول دارم که اخیراً سرم خیلی شلوغ بوده است.»


مضامین منفی صحبت های همسرتان را ناشنیده بگیرید، بعید نیست که همسر شما در حالت دلخوری یا عصبانیت در بیان مسئله مبالغه کند. به «علت» عصبانیت توجه کنید و انتقادها و سرزنش ها را نادیده بگیرید.


- مطمئن شوید که منظور همسرتان را درک کرده اید، در غیر این صورت از او سؤال کنید . مثلاً: «فکر می کنم منظور تو این است که حاضر نیستی دخالت های مادرم را تحمل کنی. درست است؟»


از گفتن «متأسفم» ترسی به دل راه ندهید. روابط زناشویی ایجاب می کند که اگر خواسته و ناخواسته اسباب تکدر خاطر همسرتان را فراهم کرده اید در مقام پوزش برآیید و تأسف خود را به او اطلاع بدهید.

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ زوج درمانی

 

زوج درمانی

 

 

زوج درمانی راهی است برای حل کردن مشکلات و کشمکش های زوج هایی که خود به تنهایی قادر به حل مشکلاتشان نیستند. فرایند زوج درمانی شامل زن و شوهر، و یک فرد آموزش دیده و متخصص در این زمینه است که در خصوص احساسات و افکارشان بحث می کنند.

هدف در زوج درمانی کمک به زنان و مردان است تا همدیگر را بهتر درک کنند و اگر تصمیم دارند و یا می خواهند که تغییر کنند، به آنها کمک شود تا به خواسته و هدفشان برسند.در مقاله زیر ابعاد و شیوه های مختلف زوج درمانی به صورت پرسش و پاسخ مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا بچه ها در زوج درمانی شرکت دارند؟

خیر. زوج درمانی فقط زن و شوهر را در بر می گیرد. بچه ها به درجات مختلف در معرض مشکلات زناشویی قرار می گیرند. آنها ممکن است سراسیمه و نگران شوند و مشکلاتی از خود بروز دهند که خود این کمک می کند به بهتر شدن روابط زناشویی یا این که بتوانند بیشتر به بچه ها توجه کرده و به آنها کمک کنند.

البته درمانی که در آن والدین و بچه ها هر دو شرکت داشته باشند، خانواده درمانی نامیده می شود که بر روی روابط بین اعضای خانواده تأکید دارد تا این که فقط بر روی زوج ها کار کند. البته ممکن است در بعضی موارد بحث ها به سوی مسائل زناشویی کشیده شود که در اینجا والدین باید مراقب باشند تا بچه ها مورد بی توجهی قرار نگیرند.

معمولاً چه قبیل مشکلاتی را مردم نزد زوج درمان ها می برند؟

- مشکلات هر زوجی متفاوت است. ولی بیشترین مشکلات و شکایات رایج عبارت اند از:

الف) کاهش رابطه یا ارتباط کلامی

ب) بحث و جدل های همیشگی

ج) برآورده نشدن نیازهای عاطفی و احساسی

د) نگرانی های مالی

هـ) تضاد و اختلاف نظر بر سر بچه ها

این مشکلات در هر ارتباط زناشویی، مهم هستند. اغلب زوج ها به دنبال کمک می گردند برای این که آنها اگر بخواهند خود مشکلات خود را حل کنند نتیجه ای جز ناکامی و ناامیدی نخواهد داشت. بعضی از زوج ها خواهان کمک در زمینه بحران های زناشویی هستند مانند فقدان ظاهری محبت در خانواده یا رابطه نامشروع یکی از زوج ها با فرد دیگری، یا اتفاقات غم انگیزی مانند بیماری و یا مرگ یکی از اعضای خانواده.

درمانگرها چه کاری انجام می دهند؟

درمانگرها نفر سومی هستند که به مشکلات زوج ها گوش می دهند تا این که آنها افکار و احساسات خود را بیان کنند و همچنین به آنها کمک شود تا زمینه مشکلات و مسائل خود را روشن و معین کنند.

درمانگرهای شروع می کنند با:

1) مشکلات و این که زن و شوهر آنها را چگونه می بینند؟

2) تاریخچه ای از ارتباطات خود

3) و تاریخچه زندگی فردی هر کدام از طرفین (زوج ها)

این کار، درمانگر را قادر می کند تا تفاهم بیشتری را برقرار سازد و ارزیابی های خود از موقعیت را به بحث بگذارد و بالاخره، راهکارها و نوع درمان را مشخص کرده و پیشنهاد دهد.

درمانگر ممکن است مانند یک آرام بخش عمل کند به گونه ای که کوشش کند تا کج فهمی ها و سوءتفاهم ها در روابط بین زن و شوهر مشخص شود که نتیجه این امر، نگاه جدیدی است که آنها به رفتار و احساسات خود پیدا می کنند تا بتوانند مشکلات خود را راحت تر حل کنند.نگرانی های رایج در مورد زوج درمانی

من فکر می کنم مشکلات شخصی ام موجب تنش در زندگیمان می شود، آیا من به تنهایی باید از یک درمانگر کمک بگیرم یا هر دو با هم؟

مشکلات شخصی مانند اعتماد به نفس پایین، بیماری، استرس کاری و غیره... بر روی شریک زندگی و روابط بین آنها تأثیر می گذارد. پس معمولاً بهتر است هر دو زوج در جستجوی کمک برآیند تا این که هر زوج قادر شود، مشکلات زوج دیگر را درک کند و درمانگر نیز مشکلات را از هر دو دیدگاه بشنود و بررسی کند و سپس وی می تواند درمان فردی یا زوج درمانی را پیشنهاد دهد.

اگر من به کمک احتیاج داشته باشم، به این معنی است که من دیوانه یا روانی ام؟

جستجوی کمک برای مشکلات شخصی یا مشکلات زناشویی به معنی بیماری های روانی نیست. آن به معنی بالغ شدن و یا آماده شدن برای اداره کردن مسائل و مشکلات است، که اگر بدون حل باقی بماند ممکن است به استرس های قوی تر و یا از هم پاشیدن زندگی منجر شود.

اگر همسر من رفتن پیش درمانگر را رد کرد، من چه باید بکنم؟

زوج ها معمولاً باید همدیگر را به مشارکت تشویق کنند حتی اگر در گذشته مخالف بوده و رد کرده اند. موافقت و تفاهم بر سر رفتن نزد درمانگر می بایست به گونه ای از طرف همسر احساس شود که یعنی «تو درست می گویی و من تقصیر دارم» به ویژه اگر پیشنهاد طوری باشد که او را عصبانی می کند. استرس و نگرانی شما در مورد زندگی و روابطتتان، همسرتان را به فکر وا می دارد. اگر یکی از دو زوج احساس کند که مسئله جدی است درصدد گرفتن کمک برمی آید.

آیا این که ما نیاز به زوج درمانی داریم، به این معنی است که زندگی ما از هم پاشیده است و روابط ما قطع شده است؟

خیر، در جستجوی کمک برآمدن نشانه شکست نیست. بهتر است قبل از این که مشکلات بزرگتر شوند، تقاضای کمک کنیم. که نتیجه آن بستگی به یک سری عوامل دارد.

2 عامل مهم در این زمینه:

1 - چقدر و تا چه اندازه زوج ها حاضرند بر روی مشکلاتشان کار کنند؟

2 - روابط درست برای آنها تا چه اندازه ای مهم است؟

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ناگفته های عشق

 


ناگفته‌های عشق

شور عشق، استارت یا سوخت
شور عشق، یعنی همان احساساتی که اوایل آشنایی با یک نفر، ما را مشغول می‌کند و خواب و خوراکمان را می‌گیرد، مبنای درستی برای زندگی مشترک نیست؛ یعنی این قبیل عواطف مثل استارت ماشین عمل می‌کنند. خداوند آنها را در وجود انسان قرار داده که آدم را به حرکت درآورد. ولی ما نمی‌توانیم فقط با استارت‌زدن و باک ِ بدون بنزین حرکت کنیم. شواهد زیادی هم برای اثبات این نکته وجود دارد- مثلاً پژوهشگری به نام آرون تعداد زیادی از افرادی را که دچار عشق حاد و آتشین بودند زیر دستگاهی که از کارکرد مغز عکس می‌گیرد گذاشت و از آنها خواست به معشوق خود فکر کنند یا عکس آنها را نشانشان داد. کارکرد مغزی این افراد نشان داد که هنگام فکر کردن به معشوق، فقط آن قسمت‌هایی فعال می‌شود که مربوط به «پاداش فوری» است- همان قسمت‌هایی که اگر گرسنه باشیم و غذا بخوریم فعال می‌شود؛ یا در افراد معتاد به کوکائین، همان قسمتی که بعد از مصرف ماده‌ی مخدر به فعالیت می‌افتد. این قسمت‌های مغز، تشکر فوری را اعلام می‌کنند، و یک چیز فوری طبعاً دوام زیادی هم ندارد. در حالی که مغز، قسمت‌های دیگری هم دارد که مربوط به پاداش‌های طولانی‌مدت است.

دو پژوهشگر دیگر به اسم‌های بارتل و ذکی آمدند همین کار را روی کسانی کردند که عشقشان تداوم پیدا کرده بود و به اصطلاح عشق رفیقانه داشتند- همان نوع عشقی که شور و هیجانش از بین رفته اما صمیمیتش مانده و با مرور زمان، بیشتر هم شده است .عکس کارکرد مغز این افراد نشان داد که فکرکردن به عشقشان قسمت‌هایی از مغز آنها را فعال می‌کند که مربوط به «پاداش‌های بلندمدت» است- همان قسمت‌هایی که وقتی شما به شغل مورد علاقه‌تان فکر می‌کنید یا موسیقی مورد علاقه‌تان را گوش می‌کنید، یا در لحظات آرامش مذهبی، در ذهنتان فعال می شود.
نتیجه‌ی این پژوهش‌ها نشان می‌دهد چون پاداش فوری همیشه تاییدکننده‌ی چیزهایی است که قابل اتکا نیستند، عشق رمانتیک هم که دستمایه‌ی شعر و غزل و رمان و فیلم‌های زیادی شده است و چیز قشنگی هم هست قابل اتکا نیست. در عوض، عشق رفیقانه قابل اعتماد، اصیل و ماندگار است.
بعضی اقوام اصلاً نمی‌دانند عشق چیست؟
عشق رمانتیک نه تنها کوتاه‌مدت و غیرقابل اتکاست که حتی اصیل هم نیست. یعنی این طور نیست که جزو سرشت و ذات انسان باشد و ابتلا به آن، از ضروریات زندگی محسوب شود. به نظر شما آیا در بین همه‌ی اقوام و ملت‌ها شور عشق وجود دارد؟ یعنی مردم ِ همه‌ی جوامع و فرهنگ‌ها عشق رمانتیک را به این مفهومی که ما می‌شناسیم می‌شناسند؟
دو پژوهشگر به نام‌های یانکویچ و فیشر، 166 فرهنگ و قومیت مختلف را از نظر آداب و رسوم و شعر و ادبیات و هنرشان بررسی کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که در 147 فرهنگ، عشق رمانتیک وجود دارد؛ اما در 19 قومیت،هیچ شواهدی از این عشق در میان نیست؛ یعنی در فرهنگ، ادبیات ، شعر و هنرشان هیچ اشاره‌ای به این شور عاشقانه نشده است؛ اما تشکیل خانواده می‌دهند، به خانواده‌شان علاقه دارند و برای آنها فداکاری هم می‌کنند. یعنی آن رمانتیسیسم که در ادبیات غربی و در ادبیات ایرانی خودمان هم می بینیم در آن فرهنگ‌ها معنایی ندارد. پس عشق رمانتیک چیزی نیست که بگوییم لازمه‌ی هر زندگی است؛ بلکه همان موتور محرک اولیه است. 19 قومیت از این موتور استفاده نمی‌کنند و ماشینشان بدون این استارت هم روشن می‌شوند.
در پژوهش دیگری از حدود شش هزار دختر و پسر قبل از ازدواج پرسیده‌اند که «شما دوست دارید عشق رمانتیک مبنای ازدواجتان باشد یا نه؟»
90 درصد آنها جواب مثبت داده‌اند. یعنی گفته‌اند «دوست داریم این احساسات را تجربه کنیم.» اما بعد از چند سال، از همین افراد، بعد از ازدواجشان پرسیده‌اند «آیا آن رمانتیسیسم اولیه در ازدواجتان وجود داشته یا نه؟» 33 درصد مردان و 75 درصد زنان گفته‌اند در نهایت با فردی ازدواج کرده‌اند که عاشقش نیستند و رابطه‌ی رمانتیکی هم با او ندارند؛ یعنی حتی خود افراد هم قبول دارند که «عشق» نه شرط کافی برای ازدواج است و نه حتی شرط لازم.

عشق نوعی بیماری است؟
برخی از پژوهشگرها روی این موضوع متمرکز شده‌اند که «آیا عشق آتشین صرف نظر از عشق نافرجام، یک بیماری پاتولوژیک است یا نه؟» و جالب است بدانید روان‌شناسان بیشترین شباهت را بین عشق و یک بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده‌اند. در این بیماری، افکار خاصی به ذهن هجوم می‌آورد که فرد گریزی از آنها ندارد؛ این افکار او را مجبور به ایجاد رفتارهای خاصی می‌کند که اگر انجام ندهد دچار تنش و اضطراب زیادی می‌شود. مثلا کسی عادت دارد هر شب 10 بار دست‌هایش را بشوید و اگر 8 بار این کار را انجام بدهد درونش منقلب می‌شود و نمی‌تواند آسوده بخوابد.
عشق نه فقط در ظاهر و علایم بالینی شبیه این بیماری است، که از نظر آزمایشگاهی هم به آن شباهت دارد. در بیماری وسواس اجباری، یک ناقل خاص در سلول‌های پلاکت خون بیمار افزایش پیدا می‌کند. پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق را به این طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که آنها هم درست همین حالت را دارند. پس عشق یک حالت وسواس اجباری ایجاد می‌کند که در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت‌های خاصی می‌شود که نمی‌تواند از دست آنها خلاص شود- مثل تماس گرفتن پی در پی با معشوق و فکر کردن مداوم به او که عملکرد عادی ذهنش را مختل می‌کند.

هوش عاطفی‌ات را بالا ببر
با تمام این حرف‌ها، امروز دانشمندان به این نقطه رسیده‌اند که «اگر عشق و احساسات قابل اتکا نیستند پس چه چیز قابل اتکا است؟» یعنی چه چیزهایی باید وجود داشته باشد تا عشق افراد پایدار بماند. ابتدا نظریه‌ای شکل گرفت که اگر برخی شباهت‌های اولیه بین افراد وجود داشته باشد صممیت و رفاقت بیشتری بین آنان به وجود می‌آید که می‌تواند ازدواج موفق را تضمین کند. اما تجربه نشان داد که این اتفاق هم نمی‌افتد. آقای اشتنبرگ که مثلث عشق را ارائه کرده بود به این نتیجه رسید که خیلی از طلاق‌ها، بر خلاف انتظار، در مواردی اتفاق می‌افتد که انتخاب اولیه اشتباه نبوده است. یعنی افراد در ابتدای ازدواج، شباهت‌هایی به هم داشته‌اند اما پس از ازدواج تغییر کرده‌اند. پس خیلی وقت‌ها مشکل اینجاست که آدم‌ها تغییر می‌کنند؛ اما با هم تغییر نمی‌کنند: در دو مسیر یا با سرعت‌های متفاوتی تغییر می‌کنند. پس حالا این سوال به وجود می‌آید که «اگر شباهت اولیه هم ضامن صمیمیت نیست پس چه چیز می‌تواند صمیمیت و رفاقت درازمدت بین زوج‌ها را تضمین کند؟»
پژوهش‌های زیادی نشان داده‌اند که هوش عاطفی یکی از مهمترین عوامل موفقیت ازدواج است. هوش عاطفی نوعی از هوش است که به ما کمک می‌کند به احساساتمان آگاه باشیم. بتوانیم عواطفمان را خوب بیان کنیم. آنها را خوب کنترل و هدایت کنیم. ظرفیت های خودمان را بشناسیم و در مجموع یک حس مثبت کلی نسبت به خودمان داشته باشیم. از طرف دیگر بتوانیم عواطف فرد مقابلمان را درک کنیم و نسبت به آن واکنش اجتماعی یا بین فردی مناسب داشته باشیم.
هوش عاطفی به ما کمک می کند که وقتی دچار تعارض در احساساتمان می‌شویم فرو نریزیم و بتوانیم به عنوان مساله‌ای معمولی حلش کنیم .این نوع هوش، یک چیز ذاتی نیست و در شرایط محیطی شکل می‌گیرد و در میان تمام عوامل موثر در موفقیت در ازدواج، کلیدی‌ترین نقش را دارد؛ اگر دو طرف دارای هوش عاطفی بالایی باشند می‌توانند بفهمند که چطور همراه و همگام با تغییر احساسات و عواطف یکدیگر تغییر کنند تا زندگی‌شان به رشد و صمیمیت بیشتری منجر شود.
 
چه قدرعاشق هستید؟
عشق هم بالاخره اتفاقی است که به قول شاعر، خواه ناخواه رخ می‌دهد. برای خیلی از روان‌شناس‌ها مطالعه این پدیده جالب است. بعضی‌ها مانند استرنبرگ حتی نظریه‌ای علمی ‌درباره عشق دارند. استرنبرگ معتقد است که یک عشق کامل سه جنبه دارد. اولین جنبه، وفاداری به معشوق است، دومی، ‌احساس صمیمیت نسبت به او و سومی، ‌داشتن میل جنسی به معشوق است. به نظر استرنبرگ، هر کدام از اینها که وجود نداشته باشد، یک جای کار دارد می‌لنگد. پرسشنامه زیر خیلی به جزییات عشق کاری ندارد و می‌خواهد به طور کلی بگوید که آیا شما عاشق هستید یا نه؟ این تست در دانشگاه نورس ایسترن بوستون تهیه شده است و خوب، معلوم است که بیشتر برای دانشجوها کاربرد دارد.

چگونه از این تست استفاده کنیم؟
عبارات زیر را بخوانید. معشوق‌تان را تصور کنید و نام معشوق‌تان را به جای کلمه او بگذارید. حالا اگر با هر عبارت به طورکامل موافق بودید، عدد 7، اگر نسبتا موافق بودید، عدد 6 ، اگر کمی‌ موافق بودید عدد 5، اگر عبارت را هم درست می‌دانستید و هم غلط (یعنی در مورد نظرتان مطمئن نبودید)، عدد 4، اگر با آن کمی ‌مخالف بودید، عدد 3، اگر نسبتا مخالف بودید، عدد 2 و اگر به‌طور کامل مخالف بودید عدد 1 را جلو عبارت بنویسید.
1) برای رسیدن به او خیلی عجله دارم. ?
2) او را خیلی جذاب می‌دانم. ?
3) او نسبت به بیشتر مردم، عیب‌های کمتری دارد. ?
4) برای او هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهم. ?
5) به نظر من، او خیلی دلربا است. ?
6) دوست دارم احساساتم را با او در میان بگذارم. ?
7) وقتی با هم کاری را انجام می‌دهیم، کار برایم خیلی خوشایند است. ?
8) دوست دارم که او حتما مال من باشد. ?
9) اگر اتفاقی برای او بیفتد؛ خیلی ناراحت می‌شوم. ?
10) خیلی وقت‌ها به او فکر می‌کنم. ?
11) خیلی مهم است که او به من علاقه داشته باشد. ?
12) وقتی با او هستم، کاملا خوشحالم. ?
13) برایم دشوار است که برای مدتی طولانی از او دور باشم. ?
14) خیلی به او علاقه دارم. ?

راهنمای نمره‌گذاری:
حالا عددهایی را که جلوی هر عبارت گذاشته‌اید، با هم جمع بزنید.
• شمایی که بالای 89 نمره آورده‌اید، وضع‌تان خراب است. شما بدجوری عاشق شده‌اید و اگر صادقانه به پرسش‌ها پاسخ داده‌اید، در عشق‌تان هیچ شکی نمی‌توان کرد.
• اگر نمره‌تان حول و حوش 78 تا 88 می‌چرخد، شما هم به احتمال خیلی زیاد عاشق هستید و چیزی نمانده است که در بالای قله عشق بایستید.
• اما اگر نمره‌تان بین 68 تا 77 باشد، احتمال کمتری وجود دارد که عاشق باشید. اما شما هم به هر حال عاشق‌اید.
• کسانی که از 68 پایین‌تر آورده‌اند، بهتر است که خودشان را گول نزنند. به احتمال زیاد چندان عاشق نیستند.
• کسانی که از 58 پایین‌ترند، به‌ هیچ‌وجه عاشق نیستند. این گروه بهتر است پیشه دیگری برای خودشان دست و پا کنند و یا اسم احساسات رقیق‌شان را نگذارند عشق

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ راه های جالب برای حدس زدن جنسیت فرزندتان

 

راه های جالب برای حدس زدن جنسیت فرزندتان  

 


http://www.img98.com/images/99o5mriw8ykk7ncsewk2.jpg

 

چه چیز جالب تر و مفرح تر از حدس زدن جنسیت نوزادی است که هنوز به دنیا نیامده؟ همه دوست دارند دستی در این کار داشته باشند. پس تعجب نکنید اگر یک وقت کسی را که نمی شناخته اید در سوپر مارکت جلو بیاید و بخواهد جنسیت فرزندتان را حدس بزند. برای سالیان سال، افراد برحسب متدهایی که در طول زمان به طور تجربی کسب کرده بودند، جنسیت نوزادان را در شکم مادر پیش بینی می کردند. هرچند که این داستان ها تا حد زیادی از واقعیت دور بوده اند، اما برای سرگرمی جالب است. 
پسر است اگر: 

اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع نداشته اید.
ضربان قلب نوزاد کمتر از 140 در دقیقه است.
در قسمت شکم چاق می شوید.
شکمتان مثل یک توپ بسکتبال می شود.
نوک سینه هایتان به طور قابل ملاحظه ای تیره تر می شود.
به غذاهای ترش و شور علاقه مند می شوید.
به پروتئین—گوشت و پنیر—علاقه مند می شوید.
پاهایتان سردتر از دوران قبل از حاملگی خواهد شد.
موی روی پاهایتان سریعتر رشد می کند.
دستهایتان خیلی خشک می شود.
پدر بچه هم همراه با شما شروع به چاق شدن می کند.
حاملگی برایتان بسیار خوشایند است.
رنگ ادرارتان زرد روشن خواهد شد.
بینی تان بزرگ تر خواهد شد.
حلقه ازدواجتان را با نخ روی شکمتان آویزان نگاه دارید، دایره دایره می چرخد.
سردرد خواهید داشت.
سنتان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد زوج به دست می آید. دختر است اگر: 
اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع خواهید داشت.
ضربان قلب نوزاد حداقل 140 در دقیقه است.
در قسمت های ران و باسن چاق می شوید.
سینه ی سمت چپتان بزرگتر از سمت راستی می شود.
موهایتان هایلایت قرمز می گیرد.
شکمتان شکل هندوانه می شود.
به غذاهای شیرین علاقه مند می شوید.
به میوه جات علاقه مند می شوید.
به آب پرتقال علاقه مند می شوید.
در دوران حاملگی نسبت به واقع عادی حال خوبی ندارید.
در دوران حاملگی بداخلاق و ترشرو می شوید.
صورتتان بیش از همیشه جوش می زند.
ته مانده ی نان را نمی خورید.
سینه هایتان طراوت خاصی می گیرد.
رنگ ادرارتان زرد تیره می شود.
اگر حلقه ی ازدواجتان را با نخ روی شکمتان آویزان نگاه دارید، به اطراف خواهد چرخید.
سنتان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد فرد به دست می آید

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ دعا

 

دعا برای طلب عافیت

 

 

امام کاظم (ع) در دعای خویش جهت طلب عافیت از خداوند این دعا را می خواند:«اللهم عافنی من شر ما ینزل من السماء الی الارض و من شر ما یعرج فیها، و من شر ما ذرا فی الارض و ما یخرج منها»«خدایا من از تو عافیت مسئلت دارم. عافیت نیکو عطایم کن و شکر بر عافیت و شکر بر شکر عافیت ارزانیم فرما.»رسول اکرم (ص) در دعای خویش برای درخواست عافیت این دعا را می خواند:«اسالک تمام العافیه»«عافیت کامل عطایم فرما.»سپس می فرمود:عافیت کامل، همان رسیدن به بهشت است، و نجات از آتش.دعا برای تهی نبودن زندگی از نان و مواد غذاییرسول اکرم (ص) در مقام دعا، عرض می کرد:«اللهم بارک لنا فی الخبر، و لا تفرق بیننا و بینه فلولا الخبز ما صمنا، و لا صلینا و لا ادینا ربنا، عزو جل»« خدایا به نام ما برکت بده، و میان ما و آن جدایی میفکن زیرا اگر نان (ماده غذایی) نباشد، نه می توانیم روزه بگیریم، و نه نماز بخوانیم، و نه دیگر واجبات را انجام دهیم.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ زن بگیرید

افسردگی دارید؟ مضطربید؟ زن بگیرید، خوب می‌شوید

محققان و پژوهشگران نیوزیلندی اعلام کردند ازدواج و روابط زناشویی در کاهش خطرات افسردگی و اضطراب موثر است.
 

جوان‌آنلاین نوشت:

کیت اسکات، استاد روانشناسی دانشگاه نیوزیلند، اعلام کرد این تحقیق روی سی و چهار هزار و پانصد نفر در پانزده کشور مختلف انجام شده است. وی افزود نتایج تحقیقات و مطالعات نشان داد که ازدواج و روابط زناشویی فواید زیادی برای سلامت روحی در زنان و مردان دارد و ناراحتی و اشفتگی های ناشی از طلاق، زنان و مردان را در برابر اختلالات روحی و روانی اسیب پذیرتر خواهد کرد.

زنان و مردان طلاق گرفته یا بیوه بیشتر از دیگر افراد با خطر مشکلات و اشفتگیهای روحی و روانی روبرو هستند به طوری که مردان پس از جدایی از افسردگی و اضطراب رنج می برند و زنان نیز به مصرف داروهای ارام بخش یا مشروبات الکلی روی می اورند.

کیت اسکات خاطر نشان کرد ازدواج و تشکیل خانواده از نظر روحی و روانی هم برای مردان و هم برای زنان نتایج مثبت زیادی به همراه دارد این در حالی است که تا کنون تصور بر این بود که ازدواج بیشتر از انکه برای زنان سودمند باشد برای مردان مفید است.

کیت اسکات افزود نتایج تحقیقات جدید همچنین نشان داد که مردان در اولین ازدواج خود کمتر از زنان با خطر افسردگی روبرو می شوند. این روانشناس نیوزیلندی تصریح کرد محققان معتقدند شاید دلیل این مسئله این است که زنان در اولین ازدواج خود بیشتر مایل هستند نقش سنتی همسر را برای مردان در زندگی ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، کیت اسکات ادامه داد نتایج این تحقیق نشان می دهد که ازدواج و تشکیل خانواده خطر روی اوردن به مصرف مشروبات الکلی و داروهای ارام بخش را در زنان بیشتر از مردان کاهش می دهد. شاید این مسئله را بتوان این گونه توجیه کرد که زنان در دوران بارداری مصرف مشروبات الکلی را تا حد زیادی کاهش می دهند و همین رفتار را تا زمانی که فرزندانشان بزرگ می شوند حفظ می کنند.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ بخوانید

 

اختلاف برانگیزترین جملات میان زن و شوهرها

جملاتی هست که موجب شعله ور شدن اختلافات خانوادگی می شود. بسیاری ازمردها اصرار عجیبی در پرسیدن این پرسش دارند که "چه چیزی برای خوردن داریم"؟ غافل از اینکه با این سوال همسر خود را در آستانه خشم شدید قرار می دهند.

جملاتی هست که موجب شعله ور شدن اختلافات خانوادگی می شود. بسیاری ازمردها اصرار عجیبی در پرسیدن این پرسش دارند که "چه چیزی برای خوردن داریم"؟ غافل از اینکه با این سوال همسر خود را در آستانه خشم شدید قرار می دهند.

به نقل از یک هفته نامه آلمانی یک نظرسنجی نشان می دهد دو سوم زنان معتقدند چنین جمله ای عصبانی کننده ترین جمله شوهرها در برابر همسرانشان است.

اما نمونه چنین جمله ای در مورد مردان نیز وجود دارد. "سرعتت را کم کن" و یا "آهسته تر رانندگی کن" اختلاف برانگیزترین جمله ای است که زنان در برابر مردها به کار می برند.

نظرسنجی مجله زنان "بلا" نیز از میان هزار و 51 زن بین 35 تا 60 سال همچنین حاکی است 57 درصد پاسخ دهندگان معتقدند جمله "من که نمی توانم مراقب همه چیز باشم" دومین جمله ای است که بیشترین میزان خشم را در میان زنان برمی انگیزد.

بر این اساس جمله عصبانی کننده دیگر که 54 درصد آراء زنان را به خود اختصاص داده جمله"دختر تو است دیگر" است.یک سایت ویژه مسائل خانواده نیز نظرسنجی مشابهی را درمیان مردان انجام داده که بدترین جملات زنان را که موجب خشم همسرانشان می شود، مشخص کرده است.

این جملات اگر چه در ابتدا ساده به نظر می رسند اما تاثیر زیادی بر مردها دارند. مانند این جمله که "چطور بودم؟" که در نظر 80 درصد مردان پاسخ دادن به آن غیرممکن است.

پرسش دیگر زنان که موجب خشم 47 درصد مردان می شود سوالی است که به وزن و ظاهر آنان بازمی گردد: "یک کم چاق شده ای". اما در هر حال تعداد سوالاتی که می تواند یک زن را خشمگین کند بیشتر از جملاتی است که قادر به عصبانی کردن یک مرد است. بعنوان مثال گفتن جملاتی مانند: "اینقدرآهسته رانندگی نکن"، "آیا باید همه چیز را برای دوستانت تعریف کنی؟"، "بازهم یک کفش جدید خریدی؟" و نظیر آن از سوی مردها می تواند به آتش اختلافات آنها با همسرانشان دامن بزند. از همین رو این هفته نامه به مردها توصیه می کند از پرسیدن سوالات بیجا! خودداری کرده و به زندگی خود ادامه دهند.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ چهره خانمها پنجره ایست به شخصیت درونی آنها

چهره خانمها پنجره ایست به شخصیت درونی آنها

تحقیقاتی در این زمینه که آیا واقعا ظاهر و نشانه های ظاهری هر شخص می تواند بیانگر سر درون او باشد یا نه انجام گرفته که نتایجی بشرح ذیل داشته است.

بر این اساس، مشخص گردیده که هر آنچه خانمها در ظاهرشان و بخصوص در صورتشان عیان است، از درون آنها و روان آنها حکایت دارد. مثلا اگر خانمی در ظاهر متدین است، پس واقعا متدین است و یا اینکه اگر خانمی در ظاهر خوشبخت است و دم از خوش شانسی می زند، واقعا و بی تردید خوش بخت است. اما در مورد مردان؛ آقایان مانند کتابهایی ناگشوده می مانند که باید مدت زمانی طول بکشد تا تمام کتاب خوانده شده و پی به منظور نویسنده برد و نمی توان با یک نظر فهمید که مرد مورد نظر چگونه مردیست. این در حالیست که بعضی مردم بر این باورند که جامعه، افراد را به سمت گرایشها و رفتارهایشان سوق می دهد. مثلا مدل موی خانمها و یا مدل لباس پوشیدن بعضی افراد. مثلا خانمی با موهایی ژولیده و یا مردی با شلواری پاره راه می رود که اینها شاید مد جامعه باشند. در راستای این تحقیقات از ۱۰۰۰ خانم درخواست شد تا تصویری از خودشان بهمراه فرمی که باید مشخصاتی از قبیل رفتارهای شخصیتی، باورها و اعتقادات و …  را در آن می نوشتند برای محققان ارسال شود. سپس گروه تحقیق تصاویر افرادی را که مشخصاتشان تقریبا شبیه هم بود جدا کرده و در وب سایتی قرار دادند، آنگاه قریب به ۶۵۰۰ نفر برای اینکه حدس بزنند که هر چهره بیانگر چه مشخصات درونی است به سایت وارد شدند. جالب اینجا بود که ۷۰% از افراد، خانم های خوشبخت و خوش شانس را از روی تصویر درست حدس زده بودند. همچنین ۷۳% خانم های متدین و معتقد به دین و ۴۵% خانم های قابل اعتماد و امین را درست تشخیص داده بودند. این در حالی است که  آنها نتوانسته بودند خانمهای شوخ طبع و بامزه را از روی تصویر درست حدس بزنند. با این حال چهره آقایان نمی تواند بیانگر آنچه را که آنها در درون خود می گذرانند باشد. مثلا در تحقیقی دیگر مشخص شد که افراد، بجز چهره مردان خوش شانس و خوشبخت که فقط ۲۲% صحیح حدس زده بودند، نتوانسته بودند چیز دیگری را تشخیص دهند. ریچارد وایزمن استاد دانشگاه هرتفوردشر به اتفاق راب جنکینز از دانشگاه گلاسکو، افرادی که این تحقیقات را انجام داده اند، می گویند دلایل بسیاری برای مطالب فوق می تواند وجود داشته باشد از جمله : شاید چهره خانمها واقعا دربر دارنده اطلاعاتی از شخصیت آنان باشد. شاید هم افرادی که وارد سایت شده و گمانه زنی نموده اند نابجا حدس زده و یا اینکه از روی اذیت اشتباها انجام داده اند. همچنین شاید خانمهایی که تصویر و مشخصاتشان را ارسال نموده اند خیلی با تفکر و اندیشه در مورد تصویرشان، اینکار را انجام داده اند. اما از تحقیقات قبلی سایر محققان اینطور بر می آید که افرادی که دارای چهره هایی جذاب و پر انرژی هستند، غالبا افرادی موفق، خوشبخت، سالم، باهوش و کارآمد می باشند. همچنین افرادی با صورتهای بزرگ تر، معمولا دارای شخصیت مردانه و زمخت تری هستند تا سایر افراد. تحقیقی دیگر نیز در این زمینه نشان داده است که پسرانی که چهره های کودکانه ای دارند، معمولا پرخاشخو تر بوده و به مراتب بالای تحصیلی نیز نائل خواهند شد. منابع : مجله new scientist - تلگراف

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ حس لامسه زنانه

حس لامسه زنان قویتر از مردان است


 

دانشمندان به پاسخی جدید و جالب برای این پرسش دست یافته‌اند که چرا زنان حساس‌تر از مردان هستند؟ آنها دریافته‌اند که این تفاوت به نوک انگشتان دست‌های زنان مربوط می‌شود.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگران خاطرنشان کردند: زنان به دلیل این که انگشت‌های کوچکتری دارند، از حس لامسه حساس‌تر و قوی‌تری برخوردار هستند.

این محققان در آزمایشات جدید متوجه شده‌اند که انگشتان ریز و کوچک، حس وسیعتر و پیشرفته‌تری دارند و این امر باعث می‌شود که حس لامسه در این انگلشتان قوی‌تر شود.

دانیل گلدریچ، پژوهشگر دانشگاه مک مستر در اونتاریو و یکی از محققان این پژوهش خاطرنشان کرد: دانشمندان علوم اعصاب از مدتها پیش می‌دانستند که برخی افراد دارای حس لامسه قوی‌تر و حساس‌تری نسبت به دیگران هستند اما دلیل این تفاوت تاکنون نامعلوم و ناشناخته بوده است.

وی افزود: کشف ما نشان می‌دهد که یک فاکتور مهم در حس لامسه اندازه انگشت است. این محققان برای کشف علت تفاوت در حساسیت انگشتان زنان و مردان ابتدا شاخص اندازه انگشت را در 100 دانشجو بررسی کردند.

محققان دریافتند: این تفاوت بین دو جنسیت ظاهرا به طور کامل به دلیل اندازه انگشتان فرد است یعنی اگر مردی انگشتان کوچکتری از یک زن داشته باشد حس لامسه قوی‌تری خواهد داشت.

شرح این تحقیق در مجله نوروساینس منتشر شده است.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ نمایشگاه

عکسی زیبا از کهکشان راه شیری که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده
 یک گورکن مترصد عبور از جاده در نزدیکی پایگاه فضایی کندی آمریکا در فلوریدا
 


وزن کشی یک کرگدن 6 هفته ای در باغ وحشی در اسکاتلند بریتانیا
 


نمایش عروسک جدید " باربی " در نمایشگاهی در نورنبرگ آلمان
 


ساخت یک آدم برفی بزرگ در اسلواکی
 


بند بازی در فلوریدای آمریکا
 


سگ های سورتمه ران در کانادا
 


اعتراض 300 کارمند در معرض اخراج شرکت زیمنس آلمان در فرانسه
 


یک شهروند ونزوئلایی حامی هوگو چاوز رییس جمهور این کشور در تظاهراتی برای دفاع از چاوز شرکت کرده است
 


رییس جمهور آرژانتین سوار بر موتور سیکلت یاماهای متعلق به قهرمان آرژانتینی  مسابقات موتور سواری رالی داکار
 


یکی از مخالفان رهبران انقلاب نارنجی اوکراین عکس های تیموشنکو و یوشچنکو دو رهبر اصلی انقلاب نارنجی اوکراین را با پرچم آمریکا به چکمه خود چسبانده
 


سیل در مکزیک
 


جسدی در سطل زباله در مکزیک
 


بدون شرح !
نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ نمایشگاه

صید یک گربه ماهی 114 کیلویی در ایتالیا
 

اسب های ملبس به لباس های انسانی در کاستاریکا
 

باز شدن ناگهانی یک گودال با عمق 60 متر در گواتمالا
 

پرتاب ماهواره در کره جنوبی
 

یک کودک ناقص الخلقه در هندوستان
 

دونا سیمپسون بانوی 42 ساله آمریکایی که 272 کیلو وزن دارد . وی قصد دارد تا با افزایش وزن خود به 455 کیلوگرم  رکورد سنگین وزن ترین بانوی خانه دار در جهان را از آن خود کند . او بدین منظور روزانه دهها پیتزا و نوشابه های قنددار و دیگر مواد غذایی چاق کننده مصرف می کند
 

یک بانوی 104 ساله در پنسیلوانیای آمریکا هنوز رانندگی می کند
 

خوردن کباب عقرب در پکن
 

یک سرباز کماندوی ارتش عربستان در یک دوره فشرده زندگی در شرایط سخت مشغول خوردن یک مار است
 

نمایشگاه هوایی در آلمان
 

جشنواره مجسمه های شنی در آلمان
 

پلیکان های آلوده به نفت در خلیج مکزیک
 

جراحی دندان روی یک بابون در کلمبیا
 

ساخت مجسمه کوچک از ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه از سوی یک هنرمند روسی در سن پترز بورگ
 

بدون شرح!

 


 


نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ هر دم از این باغ بری می رسد

رسیدگی به این پرونده از نهم شهریور 87 پس از آن آغاز شد که گروهی از اهالی «محمد ده» بخش «کوهین» قزوین با جسد دختر 15 ساله‌ای به نام اکرم روبه‌رو شدند و جنایت را به پاسگاه «نیارک» خبر دادند سپس پلیس، بازپرس کشیک و کارشناسان پزشکی قانونی به محل مورد نظر رفتند و رازگشایی معما را دستور کار خود قرار دادند.

کارآگاهان با طرح فرضیه کینه‌جویی، برای شناسایی قاتل یا قاتلان تحقیقات خود را آغاز کردند. در آن میان، فریبا (خواهر 11ساله قربانی) کلید معما را به پلیس داد و گفت: «من و اکرم برای خرید از خانه بیرون رفته بودیم که امید، ما را با تهدید به بیابان کشاند. او خواستگار اکرم بود و چون از پدر و مادرم جواب رد شنید کینه به دل داشت.

شاهد جنایت که همچنان شوکه بود و به خود می‌لرزید ادامه داد: «من با گریه به امید التماس می‌کردم که دست از سرمان بردارد اما فایده‌ای نداشت. امید با چاقو به قلب خواهرم ضربه‌ای وارد کرد و من که ترسیده بودم، فرار کردم.

به دنبال افشای این مسئله، کارآگاهان متوجه شدند خواستگار چاقوکش فرار کرده است. کمتر از 24 ساعت از این ماجرای تکان‌دهنده گذشته بود که ماموران مطلع شدند متهم جوان، هنگام ورود شبانه به «محمد ده» از سوی خانواده قربانی دستگیر و به شدت زخمی شده است. این پسر، روی تخت بیمارستان لب به اعتراف گشود و گفت: «من عاشق اکرم بودم. او فامیل‌مان بود اما خانواده‌های‌مان به خاطر اختلاف‌های طایفه‌ای بر سر زمین و ارث و میراث با هم اختلاف داشتند و راضی به این وصلت نبودند.

بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه در حالی‌که یک ماه از این جنایت تکان‌دهنده گذشته بود امید بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت.

وی رازی را برملا کرد که ابتدا باورش خیلی سخت بود او گفت: «من و اکرم وقتی دیدیم نمی‌گذراند در این دنیا به هم برسیم تصمیم مشترکی گرفتیم و قرار گذاشتیم مثل فیلم‌های هندی خودکشی کنیم.
این پسر ادامه داد: اول قرار گذاشتیم خود را از طناب حلق آویز کنیم اما نشد به همین دلیل شیوه دیگری انتخاب کردیم بنابراین من با چاقو، پنج تا شش ضربه به اکرم وارد کردم قرار بود من پس از قتل اکرم خودکشی کنم اما جرات نکردم خودم را بکشم و از روستا فرار کردم

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ الفبای زندگی

 

 الفبای زندگی ...

الف: اشتیاق برای رسیدن به نهایت آرزوها

ب: بخشش برای تجلی روح و صیقل جسم

پ: پویایی برای پیوستن به خروش حیات

ت: تدبیر برای دیدن افق فرداها

ث: ثبات برای ایستادن در برابر بازدارنده ها

ج: جسارت برای ادامه زیستن

چ: چاره اندیشی برای یافتن راهی در گرداب اشتباه

ح: حق شناسی برای تزکیه نفس

خ: خودداری برای تمرین استقامت

د: دور اندیشی برای تحول تاریخ

ذ: ذکر گویی برای اخلاص عمل

ر: رضایت مندی برای احساس شعف

ز: زیرکی برای مغتنم شمردن دم ها

ژ: ژرف بینی برای شکافتن عمق درد ها

س: سخاوت برای گشایش کارها

ش: شایستگی برای لبریز شدن در اوج

ص: صداقت برای بقای دوستی

ض: ضمانت برای پایبندی به عهد

ط: طاقت برای تحمل شکست

ظ: ظرافت برای دیدن حقیقت پوشیده در صدف

ع: عطوفت برای غنچه نشکفته باورها

غ: غیرت برای بقای انسانیت

ف: فداکاری برای قلب های دردمند

ق: قدر شناسی برای گفتن ناگفته های دل

ک: کرامت برای نگاهی از سر عشق

گ: گذشت برای پالایش احساس

ل: لیاقت برای تحقق امیدها

م: محبت برای نگاه معصوم یک کودک

ن: نکته بینی برای دیدن نادیده ها

و: واقع گرایی برای دستیابی به کنه هستی

ه: هدفمندی برای تبلور خواسته ها

ی: یک رنگی برای گریز از تجربه دردهای مشترک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

یاد من باشد ...

یاد من باشد که فــردا دم صبح
به نسیم از سر مهــر سلامی بدهم
و به انگشــت نخی خواهم بست
که فراموش نگردد فــــــردا
با همه تلخی و نـــاکامی ها
زنـــدگی شیرین است!
و به شکرانه دیدار نسیم هر صبح
زنــدگی باید کرد ...


 

 
   

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ رازهایی برای رسیدن به حقیقت زندگی

 

راز اول:

‌تمامی آن‌چه به منظور خوشحالی و خوشبختی واقعی بدان نیاز داریم، در درون ماست.

راز دوم:

تصویر ذهنی درست از خود، ما را به حقیقت زندگی هدایت می‌کند. هر انسانی، یک تصویر ذهنی از خود دارد که من کیستم و چه می‌توانم انجام دهم. تصویر ذهنی هر انسانی، پایه‌ی اصلی شخصیت و رفتار‌های اوست. به‌عبارت دیگر، تصویر ذهنی ما از خود، نشانه‌ای از احساس فضیلت و بزرگی ماست و نشان‌می‌دهد که چه کارهایی از ما ساخته است‌ و چه کارهایی از ما ساخته نیست. انسان‌ها حقیقت زندگی را با تصویرهای ذهنی خود‌ می‌سازند. آری تصویر ذهنی زیبا از خود، موفقیت‌ها را می‌سازد و موفقیت‌ها، باعث بهتر شدن تصویر ذهنی انسان از خود می‌گردد. تصویر ذهنی ما از خودمان، نمادی از مجموعه‌ی باورهای ما در فضای زندگی است.

راز سوم:

هدف زندگانی، آن است که تمام توانایی‌های بالقوه‌ی خود را به‌عنوان یک انسان خود‌شکوفا‌ بشناسیم و آن‌ها را شکوفا کنیم و بهترین خویشتن خویش را از خود ظاهر کنیم و به بیش‌ترین رشد و شکوفایی برسیم.

راز چهارم:

تغییر در وجود، نه‌تنها ممکن و میسر است بلکه اجتناب‌ناپذیر است‌ زیرا تا ما تغییر نکنیم، زندگی‌مان تغییر نمی‌‌کند. انسان‌های سعادتمند، ‌مرتباً می‌شوند و می‌روند‌ زیرا تا نشوی، نمی‌شود و تا نروی، نمی‌رسی.

راز پنجم:

تمام مشکلات، موانع و مصائب زندگی، در‌واقع درس‌هایی هستند که به انسان می‌آموزند و انسان را می‌سازند. آن‌ها فرصت‌هایی در لباس مبدل‌اند. حتی گاهی مشکلات، الطاف خفیه‌ی خداوند هستند که باعث رشد و شکوفایی انسان می‌شوند. پس آن‌ها را گرامی بداریم و از آن‌ها بیاموزیم.

راز ششم:

تلقی ما از واقعیت، ساخته و پرداخته‌ی فکر و ذهن ماست. پس واقعیت‌های زندگی ما می‌توانند با اندیشه‌های ما تغییر کنند. بنابراین مراقب اندیشه‌های خود باشیم تا واقعیت زندگی‌مان را زیباتر کنیم.

راز هفتم:

ترس و تردید، سرزندگی و نشاط را از انسان می‌رباید. با باورهای عالی و توکل بر خداوند، هرگونه ترس و تردید را از فضای فکر خود دور کنیم و در وادی یقین و عشق، محکم و استوار به جلو برویم و زندگی پرحاصلی را در محضر خدا و کائنات خلق کنیم.

راز هشتم:

مادامی که خودمان را دوست نداشته باشیم و به خودمان عشق نورزیم، نمی‌توانیم به کسی عشق بورزیم و از عشق دیگران نسبت به خود بهره‌ای ببریم. پس گوهر عشق را ابتدا به خود تقدیم کنیم تا بتوانیم مظهر عشق‌ورزی برای دیگران باشیم.

راز نهم:

تمامی ارتباطات ما با کائنات و دیگران، آیینه‌هایی هستند که خود ما را نشان می‌دهند و تمامی مردم، آموزگاران ما به‌حساب می‌آیند. پس با خودباوری و اعتماد‌به‌نفس، زیبا‌ترین رابطه‌ها را برقرار‌کنیم و از کلید طلایی ارتباطات، برای باز کردن هر درِ بسته‌ای در زندگی استفاده کنیم و موفق شویم.

راز دهم:

سعادت واقعی در زندگی، در نحوه‌ی عکس‌العمل ما در مقابل رخدادها و حوادث زندگی است‌ نه در بخت و اقبال. بنابراین خود را مسؤول زندگی خود بدانیم و تقصیر را به عهده‌ی دیگران نیندازیم تا بتوانیم با عکس‌العمل‌های مناسب، حقیقت زیبای زندگی را به واقعیت قابل قبول تبدیل کنیم و به خوشبختی و سعادت برسیم.

راز یازدهم:

حقیقت زندگی، بر مبنای عشق الهی استوار است. انسان‌های موفق و کامیاب، وجود خود را با عشق الهی، جذاب و منور می‌کنند و با تقدیم عشق به انسان‌های دیگر و به کل کائنات، به زندگی سعادتمندانه‌ای می‌رسند.

راز دوازدهم:

از آن‌جایی که انسان‌ها در مسیر زندگی گاهی از اجرای درست قانونمندی‌های زندگی غافل می‌شوند و با اندیشه‌های غلط و القائات منفی دیگران، از مسیر درست زندگی به بی‌راهه می‌روند، بنابراین ارزیابی مستمر کیفیت زندگی و اصلاح لحظه‌به‌لحظه‌ی خود، می‌تواند انسان را در مسیر درست و رسیدن به حقیقت زندگی هدایت کند. زیباترین معیار ارزیابی کیفیت زندگی، این است که در پایان هر روز، از خود سؤال کنیم که آیا من روز پرحاصلی داشتم و از لحظه‌های زندگی خود ‌لذت بردم؟

 

با اجرای درست رازهای حقیقت زندگی، به این نتیجه می‌رسیم که:

تمامی آن‌چه که برای خوشحالی و خوشبختی واقعی در زندگی به آن احتیاج داریم، هم‌اکنون از‌آنِ ما و در اختیار ماست و ما باید به‌عنوان بندگان شایسته و شکرگزار در هر لحظه، هوشیارانه قانونمندی‌های رسیدن به حقیقت زندگی را اجرا کنیم تا بتوانیم از مواهب الهی استفاده کنیم و از لحظه‌های زندگی در مسیر کمال لذت ببریم

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ 61 سال حاملگی

زنی که 61 سال حامله بود

یک پیرزن چینی، اهل هوآنگ جیاتون که به خاطر درد شکم به پزشک مراجعه کرده بود، باردار از آب درآمد!

به گزارش ایسنا، به گفته پزشک، جنین مرده درون شکم این پیرزن مربوط به سال 1948 است.


این پیرزن اصراری برای درآوردن جنین ندارد، اما پزشک معتقد است که این جنین حتما باید از شکم او خارج شود.


باور این امر که سلامتی این پیرزن در این مدت دستخوش اختلال نشده، برای پزشک او علامت سوال ایجاد کرده است.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ 40 نکته برای داشتن یک زندگی متفاوت، شکوهمند و پرانرژی

40 نکته برای داشتن یک زندگی متفاوت، شکوهمند و پرانرژی

 

 1.    Take a 10-30 minute walk every day and while you walk, smile. It is the ultimate anti-depressant.

1- روزانه 10 تا 30 دقیقه به قدم زدن بپردازید، و در این حین لبخند بزنید. این برترین داروی ضد افسردگی ست.


2.    Sit in silence for at least 10 minutes each day. Buy a lock if you have to.

2- حداقل 10 دقیقه در روز با خود خلوت کنید، در صورت نیاز از قفل در غافل نشوید..


 3.. Buy a TiVo (DVR), tape your late night shows and get more sleep.

3- با استفاده از ویدئو برنامه های تلویزیونی آخر شب و مورد علاقه تان را ضبط کنید، و خواب بیشتری کنید.


 4. When you wake up in the morning complete the following statement,   "My purpose is to__________ _ today."

4- صبحها که از خواب بیدار می شوید این جمله را کامل و تکرار کنید: « امروز قصد دارم....»


 5. Live with the 3 E's -- Energy, Enthusiasm, Empathy, and the 3 F's--

 Faith, Family, Friends.

5- با سه E زندگی کنید؛ Energy (انرژی)، Enthusiasm (شوق)، Empathy (فهم و همدلی با دیگران)، و همینطور با سه F یعنی Faith (ایمان)، Family (خانواده) و Friends (دوستان).


 6. Watch more G movies play more games with friends and read more books than you did in 2006.

6- امسال بیشتز از سال پیش به تماشای فیلمهای عمومی (مناسب برای تمام سنین)، بازی با دوستان و خواندن کتاب بپردازید.


 7. Make time to practice meditation and prayer. They provide us with daily fuel for our busy lives.

7- زمانی را به مراقبه و نیایش اختصاص دهید. اینها سوخت روزانه برای انجام زندگی پر مشغله مان را فراهم می کنند.


 8. Spend more time with people over the age of 70 and under the age of six.

8- با افراد بالای 70 و زیر 6 سال اوقات بیشتری صرف کنید.


 9. Dream more while you are awake.

9- وقت بیداری بیشتر رویا ببینید. 


 10. Eat more foods that grow on trees and plants and eat less foods that are manufactured in plants.

10- از غذاهایی که از گیاهان و درختان بار می آیند بیشتر مصرف کنید، و ازآنها که در کارخانه ها تولید می شوند کمتر.


 11. Drink some green tea and plenty of water. Eat blueberries, seafood, broccoli, almonds & walnuts.

11- مقداری چای سبز و مقادیر بسیار فراوان تری آب بنوشید. ایدا اریزا (نوعی زغال اخته آبی رنگ)، غذاهای دریائی، گل کلم، بادام و گردو و خشکبار مصرف کنید.


 12. Try to make at least three people smile each day.

12- تلاش کنید هر روز حداقل سه نفر را به لبخند وادارید.


 13. Clear your clutter from your house, your car, your desk, and let new energy into your life.

13- از خانه گرفته تا داخل ماشین و روی میز کار همه را مرتب و تمیز کنید، بگذارید انرژی تازه ای وارد زندگیتان شود.


 14. Don't waste your precious energy on gossip, energy vampires, issues  of the past, negative thoughts or things you cannot control. Instead, invest your energy in the positive present moment.

14- انرژی پرارزشتان را بر سر شایعه سازی، هیولاهای انرژی خوار، مسائل مربوط به گذشته، افکار منفی و یا آنچه بدان کنترل ندارید هدر ندهید. در عوض انرژیتان را صرف همین لحظه مثبت اکنون کنید.


 15. Realize that life is a school and you are here to learn, pass all  your tests. Problems are simply part of the curriculum that appear and  fade away like algebra class but the lessons you learn will last a lifetime.

15- این را فهم کنید که زندگی یک مدرسه است و شما اینجائید تا بیاموزید، تا همه امتحانهایتان را بگذرانید. مشکلات تنها بخشی از این دوره آموزشی اند که درست مثل کلاس درس جبر می آیند و می روند، منتها درسهائی که از این کلاس فراگرفته می شود عمری با شما باقی خواهد ماند.


 16. Eat breakfast like a king, lunch like a prince and dinner like a  college kid with a maxed out charge card.

16- صبحانه تان را چون یک شاه، ناهارتان را چون یک شاهزاده و شام تان را چون بچه دانشگاهی ای بخورید که کارت اعتباریش ته کشیده باشد.


 17. Smile and laugh more. It will keep the energy vampires away.

17- بیشتر لبخند بزنید و بیشتر بخندید. این هیولاهای انرژی خوار را ازتان دور نگه خواهد داشت.


 18. Life isn't fair, but it's still good.

18- زندگی چندان عادلانه به نظر نمی رسد، با این حال زیباست.


 19. Life is too short to waste time hating anyone.

19- زندگی کوتاه تر از آنیست که وقتمان را صرف تنفر از دیگران کنیم.


 20. Don't take yourself so seriously. No one else does..

20- خودتان را خیلی جدی نگیرید، دیگران هم اینکار را در مورد شما نمی کنند.


 21. You don't have to win every argument. Agree to disagree.

21- مجبور نیستید همه بحث ها و منازعات را به نفع خود تمام کنید. با مخالفتها موافقت کنید.


 22. Make peace with your past, so it won't mess up the present.

22- با گذشته تان از در سازش در آئید، آنوقت دیگر اکنونتان را خراب نخواهید کرد.


 23. Don't compare your life to others'. You have no idea what their

 journey is all about.

23- زندگی تان را با زندگی دیگران مقایسه نکنید. شما از موضوع و هدف این سفر آنها هیچ نمی دانید.


 24. Burn the candles, use the nice sheets.  Don't save it for a special occasion. Today is special.

24- از شمع هایتان استفاده کنید، خوشگل ترین ملافه تان را کنار نگذارید، برای روز مبادا و یا روزی خاص نگه شان ندارید، امروز همان روز بخصوص است.


 25. No one is in charge of your happiness except you.

25- جز شما کس دیگری مسئول خوشبختی تان نیست.


 26. Frame every so-called disaster with these words: "In five years, will this matter?"

26- همه باصطلاح بدبختیها را با این جمله قالب دهید: «آیا تا پنج سال آینده، هیچ اهمیتی خواهند داشت؟»


 27. Forgive everyone for everything.

27- همه را به خاطر هر چیز و همه چیز ببخشید.


 28. What other people think of you is none of your business.

28- افکار مردم در مورد شما، هیچ ربطی به شما ندارند.


 29. Time heals almost everything. Give time, time.

29- زمان حلال همه مشکلات است. به همه چیز زمان دهید، زمان.


 30.. However good or bad a situation is, it will change.

30- یک موقعیت هر چقدر خوب یا بد، بالاخره تغییر می کند.


 31. Your job won't take care of you when you are sick. Your friends will.  Stay in touch.

31- زمان بیماری، این شغل نیست که به دردتان می رسد، دوستانتان هستند. با آنها در تماس باشید.


 32. Get rid of anything that isn't useful, beautiful or joyful.

32- از شر هر آنچه سودمند، زیبا و شادی بخش نیست، خلاص شوید.


 33. Envy is a waste of time. You already have all you need.

33- حسادت هدر دادن وقت است. شما الان به همه آنچه نیاز دارید رسیده اید.


 34. The best is yet to come.

  34- بهترینها هنوز در راه اند.


 35. No matter how you feel, get up, dress up and show up.

35- هر حسی که می خواهید داشته باشید، بلند شوید، شیک کنید و بزنید بیرون.


 36. Do the right thing!

36- کار درست را انجام دهید!


 37. Call your family often.

37- گاه با خانواده در تماس باشید.


 38. Each night before you go to bed complete the following statements:

 "I am thankful for __________." "Today I accomplished _________."

38- شبها قبل از خواب این جمله را کامل و تکرار کنید: «به خاطر... ممنونم.» «امروز به ... دست یافتم.»


 39. Remember that you are too blessed to be stressed.

39- یادتان باشد، برکتهای زندگی آنقدر هست که استرس و نگرانی را بدان راهی نباشد.


 40. Enjoy the ride. Remember that this is not Disney World and you  certainly don't want a fast pass. Make the most of it and enjoy the ride.

40- از سفر لذت ببر. یادت باشد که این دیزنی ورلد Disney World نیست و تو هم در پی یک گشت و گذار کوتاه نیستی. بهترین استفاده را از آن کنید و از سفرتان لذت ببرید.

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

 


۲۳ نکته برای اینکه صبح، زود بیدار شویم

من در تمام طول تحصیلم یک مصیبت بزرگ داشتم آن هم اینکه همیشه صبح زود از خواب بلند شدن برایم عذاب آورد بود فرقی هم نمی کرد که شبش کی خوابیده باشم کلا نمی توانستم صبح های زود بلند شوم. چند روزه گذشته مقاله ای را در اینترنت دیدم که در آن گفته شده بود صبح زود از خواب بلند شدن برای اکثریت انسان ها دشوار است و کلا کسانی که صبح زود از خواب بلند می شوند آن را به صورت یک عادت برای خود تبدیل کرده اند و برای همین است که می توانند هر صبح سحر خیز باشند و در اصل سحر خیزی یک مهارت نیست و کافی است آن را به صورت یک عادت روتین برای بدن خود تبدیل کنید.
در ادامه ی این مقاله ۲۳ نکته برای رسیدن به این عادت ذکر شده بود که در نوع خودشان جالب هستند و به نظرم اگر کسی اراده کافی داشته باشد می تواند به این نکات این عادت بسیار خوب و مفید را در خود ایجاد کند :

۱- محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید : جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.

۲- به اندازه کافی بخوابید : این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.

۳- کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید : نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.

۴- در رختخواب مطالعه نکنید : گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.

۵- بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید : اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.

۶- استرس را در خودتان از بین ببرید : استرس یکی از مواردی هست که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد.

۷- به خودتان جایزه بدهید : همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد.

۸- نرمش های صبحگاهی : قدری نرمش و یا ورزش خاص در شروع صبح میتواند بسیار مفید باشد، سبب گردش بهتر خون در بدن شود شما را در شروع صبح شاداب تر نماید و در نهایت روزتان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید.

۹- در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید : همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.

۱۰- با پنجره های باز بخوابید : هوای تازه برای همه ی ما خوب است و سبب می شود تا خواب عمیق تر و آرام تری داشته باشیم.

۱۱- سعی کنید با طلوع خورشید بیدار شوید : بیدار شدن با طلوع خورشید از نظر روانشناسی باعث می شود در شروع روز بسیار سر حال تر باشید و بدنتان نیز کم کم برای بیدار شدن در این زمان خاص تبدیل به ساعت می شود.

۱۲- بر تمرین دادن بدن اصرار داشته باشید : سعی کنید همیشه راس یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید بیدار شدن از خواب در یک ساعت خاص می تواند سبب ایجاد عادت برای بیداری در آن ساعت در بدن شود و فراموش نکنید سحرخیزی تنها یک عادت است.

۱۴- به بدن خود گوش دهید : بدن شما خیلی خوب می تواند احتیاجاتش را به شما اطلاع دهد، اگر هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی میکنید سعی کنید شبها زودتر به رختخواب بروید بدن شما کم کم یک الگوی معین برای خوابیدن و بیدار شدن پیدا میکند و کاملا بر آن منطبق خواهد بود.

۱۵- زنگ ساعت خود را تغییر دهید : اجازه ندهید هر روز با یک زنگ خاص و همیشگی بیدار شوید، علاوه بر اینکه این روند برای خودتان خوشایند نخواهد بود بعد از مدتی زنگ ساعتتان دیگر شما را نمی تواند بیدار کند.

۱۶- برای فردا صبح آماده باشید : سعی کنید چیزهایی که برای فردا صبح احتیاج دارید را شب قبل آماده کنید، مثلا کیف وسائل تان، لباس هایتان و یا وسیله ی خاصی که باید همراه داشته باشید و …. در این شرایط دیگر نیازی ندارید در رختخواب به این موارد و آماده سازیشان فکر کنید.

۱۷- با رادیو بیدار شوید : استفاده از رادیو به جای زنگ ساعت علاوه بر تنوع می تواند در بسیاری از افراد سبب ایجاد انگیزه در ترک رختخواب شود.

۱۸- از ساعات اضافی صبح بهره ببرید : هدف از صبح زود بیدار شدن چیست؟ وقتی هر صبح زود از خواب بلند شوید مسلما در شروع بسیاری از روزهایتان یکی دو ساعت وقت آزاد و اضافی خواهید داشت که مغزتان در آن هنگام از صبح شاداب ترین ساعات و آماده ترین ساعتش را میگذارند می توانید از این ساعات استفاده ی بسیار مفیدی بکنید و بهتر است برای این ساعات برنامه ی خاصی داشته باشید در غیر اینصورت کم کم در سحرخیزی بی انگیزه می شوید.

۱۹- قرارهای مهم خود را در صبح بگذارید : داشتن قرارهای ملاقات مهم در صبح می تواند انگیزه ی کافی به هر فردی برای بیدار شدن در صبح زود را بدهد.

۲۰- برای خودتان یک شریک مشابه پیدا کنید : راستش در برخی موارد بد نیست برای سحر خیز شدن با یکی مثل خودتان که دوست دارد سحرخیز باشد ولی فکر میکند نمی تواند همراه شوید در این شرایط اگر هر دو واقعا برای بیدار شدن در صبح زود تصمیم گرفته باشید می توانید دراستواری بر این تصمیم در یکدیگر موثر باشید.

۲۱- به دیگران راجع به سحر خیزی خود بگوئید : بگذارید همه ی اطرافیانتان بداند که شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، اینکه وانمود کنید هنوز مثل گذشته هستید باعث می شوید مثل گذشته شوید!!!

۲۲- خواب های روزانه را ترک کنید : این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب حتی کوتاهی هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.

۲۳- عملکرد خود را دنبال کنید : بد نیست عملکرد خود را در زمینه ی سحرخیزی با سایتی مثل joe’s goals دنبال کنید و تجزیه تحلیلش کنید تا ببینید آیا واقعا دارید به هدف خود یعنی سحرخیزی نزدیک می شوید یا دور.

با چندین روز تمرین و سعی به راحتی می توان عادت سحرخیزی را ایجاد کرد فقط کافی است این امر را به صورت یک عادت دائم در بدن ایجاد کرد یا این تمرینات و داشتن اراده در روزهای آتی زمان خواب و بیدار شدنتان دیگر دست شما نخواهد بود و بدنتان به خوبی در این موارد برای شما تصمیم میگیرد.

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ وصیت نامه شهید

محمد ابراهیم همت (۱۲ فروردین ۱۳۳۴ در شهرضا - ۲۴ اسفند ۱۳۶۲ در جزیره مجنون)، از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در جنگ ایران و عراق بود. او پیش از پیروزی انقلاب از فعالان ضد حکومت پهلوی بود. پس از انقلاب و در سال ۱۳۶۱ مدت کوتاهی را در جبهه جنگ لبنان و اسرائیل گذراند، و سپس به ایران بازگشت و در جبهه‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌های مهمی همچون فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان و خیبر مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار بود. او در اسفند ۱۳۶۲ در طول عملیات خیبر کشته شد.
بزرگراه شهید همت در شهر تهران به یادبود وی نامگذاری شده‌است.

زندگی و فعالیت آغازین

محمد ابراهیم همت و بعدها حاج ابراهیم همت در روز ۱۲ فروردین سال ۱۳۳۴ در شهرضای اصفهان بدنیا آمد. پس از دریافت مدرک دیپلم در دانشسرای اصفهان به ادامه تحصیل پرداخت. پس از دریافت مدرک تحصیلی به خدمت سربازی رفت.
پس از پایان دوران سربازی و بازگشت به زادگاهش شغل معلمی را برگزید و در روستاها مشغول تدریس شد. در آن دوران او کوشید دانش‌آموزان را با افکار سید روح‌الله خمینی آشنا کند و همین امور سبب شد که چندین نوبت از طرف سازمان امنیت و اطلاعات کشور (ساواک) به او اخطار شود.
سخنان و افکار او مأمورین شاه را به تعقیب وی واداشته بود، به گونه‌ای که او شهر به شهر می‌گشت تا از دستگیری در امان باشد. نخست به شهر فیروز آباد رفت و مدتی در آنجا تبلیغ کرد. پس از چندی به یاسوج رفت. موقعی که در صدد دستگیری وی برآمدند به دوگنبدان عزیمت کرد و سپس به اهواز رفت و در آنجا سکنی گزید.

پس از پیروزی انقلاب

وی پس از پیروزی انقلاب در ایجاد نظم و دفاع از شهر و راه‌اندازی کمیته انقلاب اسلامی شهرستان شهرضا نقش اساسی داشت. او از جمله کسانی بود که سپاه شهرضا را با کمک دو تن از برادران خود و سه تن از دوستانش تشکیل داد.
اواخر سال ۱۳۵۸ به خرمشهر و سپس به بندر چابهار و کنارک (در استان سیستان و بلوچستان) عزیمت کرد و به فعالیت‌های عقیدتی پرداخت. همت در خرداد سال ۱۳۵۹ به منطقه کردستان اعزام گردید

درگذشت

در جریان عملیات خیبر، همچنان که نیروهای ایرانی در برابر ارتش عراق مقاومت می‌کردند هنگامی که همت برای بررسی وضعیت جبهه جلو رفته بود بر اثر اصابت گلولهٔ توپ در نزدیکی‌اش همراه با معاونش اکبر زجاجی، در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۶۲ کشته شود
 
فرزند وی می گوید در این سال‌ها به جز آقایان کروبی، محسن رضایی، دهقان رئیس سابق بنیاد شهید و تا حدودی خاتمی، هیچ یک از مسوولان سراغی از ما نگرفتند. خانواده شهید همت برای نخستین بار در سال ۱۳۸۷ به مراسم سالگرد او دعوت شدند.
 

پیامدهای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران

بنابر گفته های مهدی همت پسر محمد ابراهیم همت در جریان پیامدهای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۸) مادرش(همسر ابراهیم همت)و برادر کوچکش در تظاهرات سکوت شرکت کرده بودند که برادر و مادرش مورد اصابت باتوم قرار می گیرند بطوریکه مجبور می شوند همسر ابراهیم همت را به بیمارستان منتقل کنند

همت مردی دیگر بود

او عارفی وارسته، ایثارگری سلحشور و اسوه ای برای دیگران بود که جز خدا به چیز دیگری نمی اندیشید و به عشق رسیدن به هدف متعالی و کسب رضای خدا و حضرت احدیت، شب و روز تلاش می‍کرد و سخت ترین و مشکل ‍ترین مسؤولیت های نظامی را با کمال خوشرویی و اشتیاق و آرامش خ‍اطر می‍پذیرفت.

سردار رحیم صفوی درباره وی چنین می‍گوید :

« او انسانی بود که برای خدا کار می‍کرد و اخلاص در عمل از ویژگی‍های بارز اوست. ایشان یکی از افراد درجه اولی بود که همیشه مأموریت های سنگین برعهده اش قرار داشت. حاج همت مثل مالک اشتر بود که با خضوع و خشوعی که درمقابل خدا و در برابر دلاورمردان بسیجی داشت، درمقابله با دشمن همچون شیری غرّان از مصادیق «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم» بود. همت کسی بود که برای این انقلاب همه چیز خودش را فدا کرد و از زندگیش گذشت. او واقعاً به امر ولایت اعتقاد کامل داشت و حاضر بود در این راه جان بدهد، که عاقبت هم چنین کرد. همیشه سفارش می‍کرد که دستورات را باید موبه مو اجرا کرد. وقتی دستوری هرچند خلاف نظرش به وی ابلاغ می‍شد، از آن دفاع می‍کرد. ابراهیم از زمان طفولیت، روحی لطیف،عبادی و نیایشگر داشت. »

شهید همت آنچنان با جبهه و جنگ عجین شده بود که در طول حیات نظامی خود فرزند بزرگش را فقط شش بار و فرزند کوچکتر خود را تنها یکبار در آغوش گرفته بود.

او فرماندهی مدیرو مدبّر بود. قدرت عجیبی درمدیریت داشت. آن هم یک مدیریت سالم در اداره کارها و نیروها. با وجود آنکه به مسائل عاطفی و نیز اصول مدیریت احترام می‍گذاشت و عمل می‍کرد، درعین حال هنگام فرماندهی قاطع بود. او نیروهای تحت امر خود را خوب توجیه می‍کرد و نظارت و پیگیری خوبی نیز داشت. کسی را که در انجام دستورات کوتاهی می‍نمود بازخواست می‍کرد و کسی را که خوب عمل می‍کرد تشویق می‍نمود.

شهید همت در جریان عملیات خیبر به برادران گفته بود: «باید مقاومت کرده و مانع از با زپس گیری مناطق تصرف شده، توسط دشمن شد. یا همه این‍جا شهید می‍شویم ویا جزیره مجنون را نگه می‍داریم.» رزمندگان لشکر نیز با تمام توان دربرابر دشمن مردانه ایستادگی کردند. حاجی جلو رفته بود تا وضع جبهه توحید را از نزدیک بررسی کند، که گلوله توپ در نزدیکی اش اصابت می‍کند و این سردار دلاور به همراه معاونش، شهید اکبر زجاجی، دعوت حق را لبیک گفتند و سرانجام در ۲۴ اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر به لقاء خداوند شتافتند.

امیدوارم که قدر این بزرگواران و عزیزان ماندگارمان را بدانیم

یادش گرامی باد

و درود به دلیر مردان عرصه دفاع 8 ساله


 

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عشق چیست

عشق چیست....طنز - 
 
 

عشق چیست؟ 

استاد هندسه: نقطه ای که حول نقطه ی قلب جوان میگردد. 

استاد تاریخ: سقوط سلسله قلب جوان. 

استاد زبان: همپای لاو است. 

استاد ادبیات: محبت الهیات است. 

استاد علوم: عشق تنها عنصری است که بدون اکسیژن می*سوزد. 

استاد ریاضی: عشق تنها عددی است که پایان ندارد. 

و عشق از دیدگاه خودم: عشق خریتی است که از روی کم عقلی آدم مرتکب میشه !! جرمش از گناه بیشتره، لذت به تمام دنیا می ارزه. ( البته اگه بهش برسی ) اگه که هم دور از جون نرسی !!! از دنیا خسته میشی و بعد اینکه یادت رفت به روزگار عاشقیت میخندی. البته بازم تبصره داره : بعضی ها هم از درد عشق میمیرن. 

راستی تا حالا عاشق شدی؟!!!!!!!!

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عشق رمانتیک

چگونه میتوانید عشقی رمانتیک تجربه کنید؟

  چگونه میتوانید عشقی رمانتیک تجربه کنید؟

مشاهده می شود که تعداد بسیار زیادی از افراد فاقد قابلیت های لازم به منظور رشد و ارتقای عزت نفس خود هستند،

 از اینرو بر آن شدیم تا لیستی تهیه نماییم که به واسطه آن راحتتر بتوانید عزت نفس و به مثابه آن علاقه به خود را افزایش دهید. برای داشتن یک زندگی پربار و مملو از روابط موفق، ابتدا باید از خودتان شروع کنید؛ اگر خودتان را دوست نداشته باشید چگونه می توانید دیگران را دوست بدارید؟

انسان ها با گذشت زمان سعی در هموار کردن مسیر تکامل خود دارند. در برهه های مختلف زندگی با افراد بیشماری رابطه برقرار کرده و شکست می خورند. اما علت چیست؟
 
تصور بر این است که اساس همه ی این جستجوها فقط و فقط بر پایه پر کردن خلاهای احساسی است. این افراد صرفاً به دنبال پر کردن فضاهای خالی وجود خودشان هستند. زمانی که قادر نیستید با شخصیت درونی خود ارتباط برقرار کنید، نباید انتظار داشته باشید که بتوانید با اطرافیانتان ارتباط موفقی پایه ریزی نمایید. دلیل عمده شکست های عاطفی عشق ناکافی افراد نسبت به خودشان است.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که دارای اعتماد به نفس پایینی می باشید، باید بدانید که به همان اندازه از عزت نفس پایینی هم برخوردار هستید و این مسئله ثابت می کند که دچار فقدان علاقه فردی به خودتان هستید. درون قلبتان حتی یک ذره مهر و محبت هم برای خودتان باقی نمانده!

زمانیکه شما خودتان را دوست ندارید به کائنات می گویید که من بی ارزش هستم و لیاقت عشق و محبت را ندارم و هیچ نتیجه مثبتی از آن من نخواهد بود. با زبان بی زبانی به عالم هستی می گویید که عشق و محبت را به سوی من روانه نساز! زمانیکه به طور ارادی تصمیم می گیرید خودتان را دوست داشته باشید، آنوقت تبدیل به یک فرد شاد و خوشحال می شوید و به سمت داشتن یک زندگی مفرح و کامل هدایت خواهید شد. "اگر می خواهید همه شرایط زندگیتان درست شود از عشق ورزیدن به خویشتن شروع کنید" در واقع هنگامیکه تصمیم می گیرید خودتان را دوست داشته باشید، با این تفکر به خود می گویید: "می خواهم زنده باشم و زندگی کنم".با بکارگیری این طرز تفکر خود را مسئول اتفاقاتی می کنید که در زندگی برایتان رخ می دهد و دوست دارید از زندگی خود نهایت استفاده را بکنید، از لحظه هایتان لذت برده و بدرخشید. حال اگر تصمیم گرفته اید که خودتان را دوست داشته باشید، اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، ما  چند شیوه متفاوت که به شما کمک می کند تا بتوانید بیش از پیش خودتان را دوست داشته باشید و عزت نفس از دست رفته خود را دو باره باز جویید، معرفی می کنیم.

1- عاشق خودتان بشوید.
 شما باید روح خود را تغذیه کنید. خودتان را به خاطر استعدادها و کارهایی که به درستی انجام می دهید تشویق کنید، اشتباهات و کاستی های خود را بپذیرید، و قبول کنید که انسان جایز الخطاست. "عاشق خود شدن شروع یک زندگی رمانتیک مادام العمر است."

2- انتقاد فردی را کنار بگذارید. 
آیا اغلب خودتان را به خاطر کوچک ترین مسائل سرزنش می کنید و قادر نیستید حتی از بی ارزش ترین اشتباهات خود بگذرید؟  باید جلوی این کار را بگیرید.

3- مهربان و مثبت باشید. 
زمانیکه سعی می کنید با مهربانی و دید مثبتی به خود نگاه بیندازید، عشق ذاتی شما نسبت به خودتان رشد پیدا می کند. هر روز از خودتان تشکر کنید تا این کار تبدیل به یک عادت شود. روبروی آینه بایستید و با دید مثبت به خود بنگرید، با گذشت زمان به صورت طبیعی افکار نیرو بخشی در وجود شما آشکار می شوند که به شما قدرت می بخشند.

4- برای زحماتی که می کشید ارزش قائل شوید.
قرار نیست در هر کاری که انجام می دهید به موفقیت دست پیدا کنید. خیلی مواقع تلاشی که می کنید اهمیت دارد. متوجه باشید که هر تلاشی که از دستتان بر می آمده را انجام داده اید، حتی اگر ببازید مهم نیست.

5- نگرانی را رها کنید. 
به جای اینکه دائما وقت خود را با نگرانی تلف کنید به کاری فکر کنید که با انجام آن منبع ایجاد نگرانی را از بین ببرید. اگر هم که شرایط خارج از حیطه کنترل شما بود، از خالق یکتا بخواهید تا شما را به سوی اهداف شخصی تان رهنمون سازند و دیگر همه چیز را به حال خود رها کنید.

6- به خودتان ایمان داشته باشید.
 به توانایی های خود اعتماد داشته باشید. بدانید که توانایی آن را دارید که بزرگترین تغییرات را در زندگی خود ایجاد کنید و اگر قلباً تصمیم بگیرید که کاری را انجام دهید می توانید.موفقیت ها را از تلاش خود و لطف خدا بدانید و آن را معلول شانس و اقبال تصور نکنید.  و شکست را نشان از آن که باید بیشتر سرمایه گذاری کنید و نیاز به تجربه بیشتری دارید . و اینکه با هر شکست تکه ای از پل رو به سوی خوشبختی ساخته خواهد شد.

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ جام جهانی

http://images.mirror.co.uk/upl/m4/feb2010/0/0/image-2-for-ea-sports-fifa-world-cup-2010-south-africa-gallery-362081690.jpg

بازی در جام جهانی افتخاری است که نصیب هر بازیکنی نمی‌شود و بازی در این تورنمنت آن قدر باشکوه است که نقش آفرینانش تا آخر عمر می‌توانند با افتخار از خاطرات آن بگویند.
  
از تجربه فضای هیجان انگیز ورزشگاه‌ها و رویارویی با بهترین بازیکنان جهان گرفته تا مشارکت در لحظاتی که در ذهن میلیون‌ها طرفدار فوتبال ثبت می‌شود. 48 ساعت دیگر جام جهانی 2010 افتتاح می‌شود و 736 بازیکن خوشبخت که از فیلتر انتخاب مربیان سخت‌گیر عبور کرده‌اند، مراحل دشوار مقدماتی را پشت سر گذاشته‌اند و از مصدومیت در امان مانده اند، فرصت خواهند داشت تا در این جشن باشکوه فوتبال به میدان بروند.
این فهرست اسامی 32 تیم صعود کرده به جام جهانی به همراه شماره پیراهن بازیکنان است که هنگام تماشای مسابقات می‌تواند مرجع اطلاعات مناسبی برای طرفداران و بینندگان بازی‌ها باشد. مربیان تا روز 11 خرداد فرصت داشتند فهرست نهایی‌شان را در اختیار فیفا قرار بدهند، هرچند مصدومیت چند بازیکن بداقبال در لحظات پایانی از جمله ریو فردیناند، کاپیتان انگلیس موجب شد تا فهرست‌های نهایی هم دچار تغییرات جزئی بشوند.
 
 

http://gigadl.net/uploads/posts/2010-04/1271167524_11u7w9j.jpg

اروگوئه

دروازه‌بانان:1- فرناندو موسلرا 12- خوان گی یرمو کاستیو 23- مارتین سیلوا

 مدافعان:2- دیه‌گو لوگانو 3- دیه‌گو گودین 19- آندرس اسکوتی 4- خورخه فوسیله 22- مارتین کاسرس 6- مائوریسیو ویکتورینو

هافبک‌ها: 5- والتر گارگانو 17- اگیدیو آروالو ریوس 8- سباستین اگورن 15- دیه‌گو پرس 11- آلوارو پریرا 20- آلوارو فرناندز 14- نیکلاس لودیرو

مهاجمان:21- سباستین فرناندز 9- لوئیس سوارز 10- دیه‌گو فورلان 7- ادینسون کاوانی

فرانسه

دروازه بانان: 23- سدریک کاراسو 1- هوگو لیوریس 16- استیو مانداندا

مدافعان:3- اریک آبیدال 22- گائل کلیشی 13- پاتریس اورا 5- ویلیام گالاس 6- مارک پلانوس 4- آنتونی رویر 2- باکاری سانیا 17- سباستین اسکیلاچی

هافبک ها: 19- ابودیابی 18- الو دیارا 8- یوآن گورکف 15- فلوران مالودا 14- ژرمی تولالان

مهاجمان: 21- نیکلاس آنلکا 9- جیبریل سیسه 11- آندره پی یر ژینیاک 10- سیدنی گوو 12- تیری آنری 7- فرانک ریبری 20- ماتیو والبوئنا

مکزیک

دروازه‌بانان: 1- اسکار پرس 13- گی‌یرمو اوچوا 23- لوئیس ارنستو میچل

مدافعان:4- رافائل مارکز 5- ریکاردو اوسوریو 2- فرانسیسکو رودریگس3- کارلوس سالسیدو 15- هکتور مورنو 12- پل آگیلار 16- افرائین خوارس

هافبک‌ها:18- آندره آس گواردادو 6- خررادو توررادو 8- ایسرائل کاسترو 19- جونی ماگالون 20- خورخه تورس نیلو

مهاجمان:7- پابلو بارتا 21- آدولفور بائوتیستا 22- آلبرتو مدینا 10- کوتموک بلانکو 11- کارلوس ولا 14- خاویر ارناندس 9- گی‌یرمو فرانکو 17- جووانی دوسانتوس

آفریقای جنوبی

دروازه‌بانان:16- اوتملنگ خونه 1- مونعب ژوزف 23- شعیب والترز

مدافعان:14- متئو بوث 2- سیبونیسو گاسا 20- بونگانی خومالو 3- سپو ماسیللا 4- آرون موکوئنا 5- آنله انگونگا 21- سیابونگا ساگوئنی 15- لوکاس توالا

هافبک‌ها:7- لانس دیویدز 13-کاگیشو دیکاکوی 23- تاندویزه خابونی 12- رنه لوه لتسولونیان 11- تکو مودیزه 19- سورپریز موریری 10- استیون پی ینار 6- مکبث سیبایا 8- سیفیوه شابالالا

مهاجمان:9- کاتلگو‌ ام‌فلا 18- سیابونگا نوموه ته 17- برنارد پارکر

 

آرژانتین

دروازه‌بان‌ها:22- سرخیو رومرو 21- ماریانو آندوخار 1- دیه‌گو پوسو

 مدافعان: 15- نیکولاس اوتامندی 6- گابریل هاینزه 2- مارتین دمیکلیس 13- والتر ساموئل 12- آریل گارسه 4- نیکولاس بوردیسو 3- کلمنته رودریگس

هافبک‌ها:8- خوان ورون 14- خاویر ماسکرانو 17- یوناس گوتی‌یرز 7- آنخل دی ماریا 20- ماکسی رودریگس 23- خاویر پاستوره 5- ماریو بولاتی

مهاجمان:10- لیونل مسی 9- گونسالو هیگواین 11- کارلوس توز 15- سرخیو آگرو 19- دیه‌گو میلیتو 18- مارتین پالرمو
 

کره‌جنوبی

دروازه‌بان‌ها:1- لی وون جائه 21- کیم یونگ کوانگ 18- جونگ سونگ ریونگ

مدافعان:15- کیم دونگ جین 2- اوه بئوم سئوک 3- کیم‌یونگ ایل 12- لی یونگ پیو 14- لی جونگ سو 4- چو یونگ هیونگ 22- چا دو ری 23- کانگ مین سو

هافبک‌ها:16- کی سونگ یونگ 5- کیم نام ایل 6- کیم بو کیونگ 13- کیم جائه سونگ 8- کیم جونگ وو 7- پارک جی سونگ 17- لی چونگ یونگ 19- یوم کی هون

مهاجمان:10- پارک چو یونگ 9- آن یونگ هووان 20- لی دونگ گوک 11- لی سونگ یول
 

نیجریه

دروازه‌بان‌ها:1- وینسنت انیاما 23- دله آینوگبا 16- اوستین اجیده

مدافعان:3- تای تایوو 21- الدرسون اچی جیله 17- چیدی اودیا 2- ژوزف یوبو 22- ایودل آدلی 5- رابیو آفولابی 6- دانیل شیتو

هافبک ها:12- کالو اوچه 20- دیکسون اتوهو 10- براون‌اید یه 14- سانی کایتا 15- هارونا لوکمان 13- یوسف آویلا

مهاجمان: 8- یاکوبو آیگبنی 4- نوانکو کانو 7- جان اوتاکا 9- اوبافمی مارتینز 18- ویکتور اوبینا 11- پیتر اودموینگی 19- چندو اوباسی
 

یونان

دروازه‌بان‌ها:1- کنستانتینوس چالکیاس 13- میشائل سیفاکیس 12- آلکساندروس تزورواس

مدافعان:11- لوکاس وینترا 2- جیورجوس سیتاریدیس 4- نیکوس اسپیروپولوس 5- ونجلیس موراس 8- آورام پاپادوپولوس 15- واسیلیوس توروسیدیس 16- سوتیریس کرژیاکو 22- استلیوس مالزاس 19- سوکراتیس پاپاستاتوپولوس

هافبک‌ها:کنستانتینوس کاتسورانیس 10- جورجیوس کاراگونیس 3- ‌ پاتساتزوغلو 6- الکساندروس 23- ساکیس پریتاس

مهاجمان:18- ‌نینیس 9- ‌ کاریستئاس 14- دیمیتریوس سالپینگیدیس 17- تئوفانیس گکاس 7- ‌ ساماراس 20- پانتلیس کاپتانوس

 

الجزایر

دروازه‌بان‌ها:16- فائوزی شوشی 1- لونس گواوی 23- رایس امبوهی

مدافعان:14- عبدالقادر لایفاوی 2- مجید بوقرا 18- کارل مجانی 5- رافیک هالیش 4- یحیی انتر 12- حبیب بلاید 3- نادر بلهاج 20- جامل مصباح

هافبک‌ها:19- حسن یبدا 8- مهدی لاسن 6- یزید منصوری 17- آدلان گدیورا 17- عدلان گدیورا 7- ریاض بوده بوز 22- جامل عبدون 21- فواد قادر 15- کریم زیانی 13- کریم متمور

مهاجمان:9- عبدالقادر غزال 11- رافیک جبور 10- رفیق سیفی
 

اسلوونی

دروازه‌بان‌ها: 1- سمیر هاندانوویچ 12- جاسمین هاندانوویچ 16- آلکساندر سلیگا

مدافعان:13- بویان جوکیچ 4- مارکو سولر 5- بوستیان سزار 6- برانکو ایلیچ 22- ماتج ماوریچ 3- الودین ژینیچ 2- میسو بره‌کو 19- سوئاد فیلکوویچ

هافبک‌ها:17- آندراژ کرم 20- آندرژ کوماچ 15- رنه کرین 21- دالیبور استوانوویچ 8- روبرت کورن 18- الکساندر رادوساولوویچ 10- والتر بیرسا

مهاجمان:11- میلیووژ نوواکوویچ 14- زلاتکو ددیچ 9- زلاتان لیوبیانکیچ 7- نک پکنیک 23- تیم ماتاوز
 

آمریکا

دروازه‌بان‌ها:18- براد گوزان 1- تیم هاوارد 23- مارکو هانه‌مان

مدافعان:3- کارلو بوکانگرا 12- جاناتان بورنستاین 6- استیو چروندولو 15- جی دمریت 21- کلارنس گودسون 5- اوگوچی اونیه‌وو 2- جاناتان اسپکتور

هافبک‌ها:7- دامارکوس بیسلی 4- مایکل برادلی 13- ریکاردو کلارک 8- کلینت دمپسی 10- لاندن داناوان 19- موریس ادو 22- بنی فایل‌هابر 11- استوارت هولدن 16- فرانسیسکو تورس

مهاجمان:17- جوزی آلتیدور 14- ادسون بادل 20- روبی فیندلی 9- هرکولس گومس
 
 
 
انگلیس
دروازه‌بان‌ها: 23- جو هارت 1- دیوید جیمز 12- رابرت گرین

مدافعان:18- جیمی کاراگر 3- اشلی کول 5- مایکل داوسون 2- گلن جانسون 20- لدلی کینگ 6- جان تری 15- متیو آپسون 13- استفن وارناک

هافبک‌ها: 14- گرت بری 22- مایکل کریک 11- جو کول 4- استیون جرارد 8- فرانک لمپارد 7- آرون لنون 16- جیمز میلنر 17- شون رایت فیلیپس

مهاجمان:9- پیتر کراوچ 19- ژرمن دفو 21- امیل هسکی 10- وین رونی

 

غنا

دروازه‌بان‌ها:22- کینگسون 1- دنیل آگی 16- استفن آهورلو

مدافعان:7- ساموئل اینکوم 8- جاناتان منسا 19- لی آدی 17- ابراهیم آیه و 2- هانس سارپی 5- جان منسا 15- ایساک وورساه 4- جان پانتسیل

هافبک‌ها:11- سولی مونتاری 9- درک بوتنگ 6- آنتونی آنان 21- کوادوو آسامووا 13- آندره آیه و 10- استفان آپیا 20-   اووسو- آبه یه 23- کوین پرینس بوتنگ

مهاجمان:14- متیو آموآه 3- آساموا جیان 12- پرینس تاگو 18- دومینیک آدیا
 

آلمان

دروازه‌‌بان‌ها:22- هانس یورگ بوت 1- مانوئل نویر 18- تیم ویزه

مدافعان:4-آئوگو 14-  بادشتوبر 20- بواتنگ 3-  فریدریش 2- یانسن 16-  لام 17- ‌ساکر 5- سردار تاسکی

هافبک‌ها: 6- دیرا 18- کروس 21- مارین 8- مسعود اوزیل 7- باستین شواین‌اشتایگر 15- پیوتر تروچووسکی

مهاجمان:13- توماس مولر 19- کاکائو 23- ماریو گومز 9- اشتفان کیسلینگ 11- میروسلاو کلوزه 10- لوکاس پودولسکی
 

صربستان

دروازه‌بان‌ها:1- ولادیمیر استویکوویچ 12- بویان ایسایلوویچ 23- آندیلکو ژوریچیچ

مدافعان:6- ایووانوویچ 2- روکاوینا 5- نمانیا ویدیچ20- نون سوبوتیچ 13- لوکاوویچ 16-اوبرادوویچ 3- کولاروف

هافبک‌ها:14- جوانوویچ 18- نینکوویچ 22-   کوزمانوویچ 7- توسیچ 4- کاکار 19- رادوسلاو پتروویچ 17-میلوس کراسیچ 11- نناد میلیاس 10- دژان استانکوویچ

مهاجمان:21- دراگان مردیا دژان لکیچ 8- دانکو لازوویچ 9- مارکو پانتلیچ 15- نیکولا زیگیچ


استرالیا

دروازه‌بان‌ها:12- آدام فدریچی 18- براد جونز 1- مارک شوارتزر

مدافعان:6- بوشان 21- کارنی 20-  میلیگان 3- کرگ مور 2- نیل 11-  فیلد 8- ویلک‌شایر

هافبک‌ها:23- برشیانو 4-  کاهیل 5- کولینا 7- امرتون 19- گارسیا 13- گرلا 14- هولمان 15- یدیناک 16- والری 22- ویدوسیچ

مهاجمان:9- جاش کندی 10- هری کیول 17- نیکیتا روکاویتسیا

http://files.datawire.nl/uploads/o8901cyyFFFsz0gM9JcMRQ/ENZgUsVpn1YqaFmSt8l5dA/727-Teamfoto_Nederland_A6_formaat.jpg

هلند

دروازه‌بان‌ها:16- میشل فورم 1- مارتن استکلنبرگ 22- ساندر بوشکر

مدافعان: 12- خالد بول‌هروز 3- یان هایتینگا 4- یوریس ماتایسن 13- آندره اویر 5- جیوانی فان برونکهورست 2- گرگوری فان در ویل 15- ادسون براف‌هاید ص

هافبک‌ها: 20- ابراهیم آفلای 8- نایجل ده یونگ 10- وسلی اسنایدر 18- اشتین شارز 14- دمی دی زیو 6- مارک فان بومل

مهاجمان:‌  19- رایان بابل 17- الیه‌رو الیا 21- کلاس یان هانته‌لار 7- دیرک کویت 9- رابین فان پرسی 23- رافائل فان در فارت 11- آرین روبن
 

کامرون

دروازه‌بان‌ها:16- حمیدو سلیمانو 1- کامنی 22- گی اسمبه

مدافعان:2- بنوا آسو اکوتو 5- سباستین باسونگ 12- گائتان بونگ 14- اورلین چدجو 8- جرمی 19- استفان امبیا 3- نیکولا انکولو 4- ریگوبر سانگ

هافبک ها:ایونگ انوچ 11- ژان ماکون 20- ژرژ مانجک 21- ژوئل ماتیپ 7- لاندری انگوئمو 6- آلکس سانگ

مهاجمان:23- ونسان ابوبکر13- اریک شوپو- موتینگ 10- آشیل امانا 9- ساموئل اتوئو 17- ممدو ادریسو 15- آشیل وبو
 

دانمارک

دروازه‌بان‌ها:1- سورنسن 16- آندرسن 22-  کریستیانسن

مدافعان:4- دانیل آگر 3- سیمون کیائر 13- پر کرولدروپ 6- لارس جاکوبسن 15- سیمون پولسن 5- ویلیام یورگنسن 23- پاتریک امتیلیگا

هافبک‌ها:7- دانیل ینسن 2- کریستین پولسن 21- کریستین اریکسن 14- یاکوب پولسن 10- مارتین یورگنسن 17- میکل بکمن 12- توماس کالنبرگ

مهاجمان:11- نیکلاس بنتنر 20- توماس انوولدسن 8- یسپر گرونکیائر 18- سورن لارسن 19- دنیس رومدال 9- یان دال توماسون
 

ژاپن

دروازه‌بان‌ها:1- نارازاکی 21- کاواشیما 23- کاواگوچی

مدافعان:22- یوجی ناکازاوا 4- مارکوس تولیو تاناکا 3- یوئیچی کومانو 13- دائیکی ایواماسا 15- یاسویوکی کونو 5- یوتو ناگاتومو 6- آتسوتو اوکیدا

هافبک‌ها:10- ناکامورا 7- یاشوئیتو اندو 14- ناکامورا 20- ایناموتو 2- یوکی آبه 17- ماکوتو هاسه‌به 18- هوندا 8- ماتسوئی

مهاجمان:9- شینجی اوکازاکی 11- کیجی تامادا 16- یاشوئیتو اکوبه 20- کیشو یانو 19- تاکایوکی موریموتو

 

 ایتالیا

دروازه‌بان‌ها:1- جان لوئیجی بوفون 14- مورگان ده سانتیس 12- فدریکو مارچتی سالواتوره سیریجو

مدافعان:13- سالواتوره بوکتی 23- لئوناردو بونوکی 5- فابیو کاناوارو ماتیا کاسانی 4- جورجو کیه لینی 3- دومنیکو کریسیتو 2- کریستیان ماجو 19- جان لوکا زامبروتا

هافبک‌ها:16- مائورو کامورانزی 6- دانیله ده روسی 8- جنارو گاتوزو 15- کلودیو مارکیزیو 22- ریکاردو مونتو لیوو 17- آنجلو پالومبو 7- سیمونه په په 21- آندره‌آ پیرلو

مهاجمان:10- آنتونیو دی ناتاله 11- آلبرتو جیلاردینو 9- وینچنزو یاکینتا 20- جیامپائولو پاتزینی 18- فابیو جوزپه روسی
 

پاراگوئه

دروازه‌بان‌ها:1- خوستو ویلار 22- آلدو بوبادیلا 12- دیه‌گو باره تو

مدافعان:3- کلودیو رودریگز 4- دنیس کانیسا 14- پائولو دا سیلوا 2- داریو ورون 5- خولیو سزار کاسرس 6- کارلوس بونت 17- اورلیانو تورس 21- آنتولین آلکاراز

هافبک‌ها:8- ادگار باره تو 16- کریستین ریوروس 15- ویکتور کاسرس 13- انریکه ورا 11- جوناتان سانتانا 10- نستور اورتیگوسا

مهاجمان:9- روکه سانتاکروز 18- نلسون والدز 7- اسکار کاردوسو 10- ادگار بنیتس 19- لوکاس باریوس 23- رودولفو گامارا
 

نیوزلند

دروازه‌بان‌ها:23- جیمز باناتین 12- گلن موس 1- مارک پاستون

مدافعان:18- اندی بوینز 3- تونی لوکهد 6- رایان نلسن 4- وینستون رید 2- بن زیگموند 19- تامی اسمیت 5- ایوان ویسلیچ

هافبک‌ها:13- اندی بارون 11- لئو برتوس 8- تیم براون 21- جرمی کریستی 16- آرون کلافام 7- سایمون الیوت 15- مایکل مک گلینچی 17- دیوید مولیگان

مهاجمان: 22- جرمی بروکی 14- روری فالون 10- کریس کیلن 9- شین اسملتز 20- کریس وود
 

اسلواکی

دروازه‌بان‌ها:1- ژان موچا 23- دوسان کوچیاک 12- دوسان پرنیس

مدافعان:2- پتر پکاریک 22- مارتین پتراس 3- مارتین اسکرتل 16- ژان دوریسا 5- رادوسلاو زاباونیک 4- مارک چک 6- زدنکو استربا 21- کورنل سالاتا

هافبک‌ها: 20- کامیل کوپونک 8- ژان کوژاک 19- ژوراژ کوچکا 10- مارک ساپارا 17- مارک هامسیک 7- ولادیمیر وایس 15- میروسلاو استوچ

مهاجمان:18- اریک ژندریسک 9- استانیسلاو سستاک 11- روبرت ویتک 14- مارتین جاکوبکو 13- فیلیپ هولوسکو

 

برزیل

دروازه‌بان‌ها:1- ژولیو سزار 22- دونی 12- هورلیو گومز

مدافعان: 2- مایکون 13- دنی آلوز 6- میشل باستوس 16ژیلبرتو 3- لوسیو 4- ژوآن(رم) 14- لوسیانو 15- تیاگو سیلوا

هافبک‌ها: 8- ژیلبرتو سیلوا 5- فیلیپه ملو 18- رامیرس 7- الانو 10- کاکا 20- کلبرسون 16ژوسوئه

مهاجمان:11- روبینیو 9- لوئیز فابیانو 21- نیمار 23- گرافیته 19- ژولیو باپتیستا
 

پرتغال

دروازه‌بان‌ها:12- بتو 1- ادواردو 22- دانیل فرناندز

مدافعان:2- برونو آلوز 23- فابیو کوئنترائو 21- ریکاردو کوشتا 5- دودا 13- میگوئل 3- پائولو فریه‌را 6- ریکاردو کاروالیو 4- رولاندو

هافبک‌ها:15- په‌په 20- دکو 16- رائول مرلس 8- پدرو مندس 19- تیاگو 14- میگل ولوسو

مهاجمان:18- هوگو آلمیدا 7- کرستیانو رونالدو 10- دنی 9- لی‌یدسون 17- نانی 11- سیمائو سابروسا
 

ساحل عاج

دروازه‌بان‌ها:ا- بوبکر باری 23- دانیل یبوا 16- آریستید زوگبو

مدافعان:2- بروا آنگوا 22- سلیمان بامبا 3- آرتور بوکا 20- گی دمل 21- امانوئل ابوئه 6- استیو گوهوری 17- سیاکا تی ینه 4- حبیب کولو‌توره

هافبک ها:ژان ژاک گوسو 14- امانوئل کنه 13- اندری روماریک 9- شیک تیوته 19- یحیی توره 5- دیدیه زوکورا

مهاجمان: آرونا دیندان 7- سیدو دومبیا 11- دیدیه دروگبا 10- ژروینیو 8- سالومون کالو 18- کادر کیتا
 

کره‌شمالی

دروازه‌بان‌ها:1- میونگ گوک 18- کیم میونگ گیل 20- کیم میون وون

مدافعان: 2- جونگ هیوک 13-  چول جین 14-   نام چول 5-   کوانگ چون 21- کوانگ هیوک 16- نام سونگ 3-  جون ایل

هافبک‌ها:17- آن یونگ هاک 8- جی یون نام 22- کیم کیونگ ایل 15- کیم یونگ جون 11- مون این گوک 4- پارک نام چول 23- پارک سون هیوک 19- ری چول میونگ

مهاجمان:7- آن چول هیوک 12- چوئه کوم چول 10- هونگ یونگ جو 9- جونگ تائه سه 22- کیم کول ایل

 

سوئیس

دروازه‌بان‌ها:1- دیه گو بناگلیو 12- مارکو وولفلی 21- جانی لئونی

‌مدافعان:2- استفان لیشتشتاینر 4- فیلیپ سندروس 13- استفان گریشتینگ 5- استیو فان برگن 22- ماریو اگیمان 17- رتو زیگلر

هافبک‌ها:11- والون بهرامی گوکهان اینلر 6- بنیامین هوگل 20- پیرمین شوگلر 16- ژلسون فرناندز 7- ترانکیلو بارنتا 14- مارکو پادالینو

مهاجمان:9- آلکساندر فری 10- بلایزی انکوفو 19- ارن دردیوک 15- هاکان یاکین
 

اسپانیا

دروازه‌بان‌ها:1- ایکر کاسیاس 23- پپ رینا 12- ویکتور والدس

مدافعان:2- رائول آلبیول 17- آلوارو آربلوا 11- خوان کاپدویلا 4- کارلوس مارچنا 3- جرارد پیکه 5- کارلس پویول 15- سرخیو راموس

هافبک‌ها:14- ژابی آلونسو 16- سرخیو بوسکتس 10- سسک فابرگاس 6- آندرس اینی یستا 20- خاویر مارتینز 21- داوید سیلوا 8- ژاوی هرناندز

مهاجمان:22- خسوس ناواس 13- خوان مانوئل ماتا 18- پدرو رودریگز 19- فرناندو یورنته 9- فرناندو تورس 7- داوید ویا
 

شیلی

دروازه‌بان‌ها:1- کلودیو براوو 12- میگل پینتو 23- لوئیس مارین

مدافعان:3- والدو پونس 17- گری مدل 8- آرتورو ویدال 2- ایسمائل فوئنتس 5- پابلو کنترراس 18- گونسالو خارا 4- مائوریسیو ایسلا

هافبک‌ها:6- کارلوس کارمونا 20- رودریگو میلار 13- مارکو استراداچارلس آرانگیس 21- رودریگس تلو 14- ماتیاس فرناندس 10- خورخه والدیویا 19- گونسالو فی‌یرو

مهاجمان:15- جین بئواسخور اکتور مانسیا 22- استبان پاردس 16- فابیان اوریانا 7- الکسیس سانچز 11- مارک گونزالز
 

هندوراس

دروازه‌‌بان‌ها:18- وایادارس 22- دونیس اسکوبر 1- ریکاردو کانالس

مدافعان:23- سرخیو مندوسا 3- مینور فیگوئه‌را 5- ویکتو برناردس 16- مائوریسیو سابیون 14- اسکار گارسیا 4- جانی پالاسیوس 21- امیلیو ایساگوئره ‌2- عثمان چاوز

هافبک‌ها:13- روخر اسپینوسا 17- ادگار آلوارس 8- ویلسون پالاسیوس 6- هندری توماس 10- جولیو سزار ده لئون 20- آمادو خوئه‌وارا 7- رامون نونس 19- دانیلو تورسیوس

مهاجمان:9- کارلوس پاوون 11- داوید سواسو 12- گئورگی ولکام 15- والتر مارتینس

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ جالبه شاید

ینارو ببین - عکس و نقاشی

ترکیب نقاشی با مناظر واقعی


 


عکس های جالب و دیدنی

نقاشی های زیبا


نویسنده : ; ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شباهت شباهت شباهت


نویسنده : ; ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شیوع عشق

عکس های عشق بازی حیوانات

 


عکس های عشق بازی حیوانات

نویسنده : ; ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ بهشت جهنم

روزی یک مرد روحانی با خداوند مکالمه ای داشت: ‘خداوندا! دوست دارم بدانم بهشت و جهنم چه شکلی هستند؟’، خداوند او را به سمت دو در هدایت کرد و یکی از آنها را باز کرد، مرد نگاهی به داخل انداخت، درست در وسط اتاق یک میز گرد بزرگ وجود داشت که روی آن یک ظرف خورش بود، که آنقدر بوی خوبی داشت که دهانش آب افتاد، افرادی که دور میز نشسته بودند بسیار لاغر مردنی و مریض حال بودند، به نظر قحطی زده می آمدند، آنها در دست خود قاشق هایی با دسته بسیار بلند داشتند که این دسته ها به بالای بازوهایشان وصل شده بود و هر کدام از آنها به راحتی می توانستند دست خود را داخل ظرف خورش ببرند تا قاشق خود را پر نمایند، اما از آن جایی که این دسته ها از بازوهایشان بلند تر بود، نمی توانستند دستشان را برگردانند و قاشق را در دهان خود فرو ببرند.
مرد روحانی با دیدن صحنه بدبختی و عذاب آنها غمگین شد، خداوند گفت: ‘تو جهنم را دیدی، حال نوبت بهشت است’، آنها به سمت اتاق بعدی رفتند و خدا در را باز کرد، آنجا هم دقیقا مثل اتاق قبلی بود، یک میز گرد با یک ظرف خورش روی آن و افراد دور میز، آنها مانند اتاق قبل همان قاشق های دسته بلند را داشتند، ولی به اندازه کافی قوی و چاق بوده، می گفتند و می خندیدند، مرد روحانی گفت: ‘خداوندا نمی فهمم؟!’، خداوند پاسخ داد: ‘ساده است، فقط احتیاج به یکمهارت دارد، می بینی؟ اینها یاد گرفته اند که به یکدیگر غذا بدهند، در حالی که آدم های طمع کار اتاق قبل تنها به خودشان فکر می کنند.!’
نگامی که موسی فوت می کرد، به شما می اندیشید، هنگامی که عیسی مصلوب می شد، به شما فکر می کرد، هنگامی که محمد وفات می یافت نیز به شما می اندیشید، گواه این امر کلماتی است که آنها در دم آخر بر زبان آورده اند، این کلمات از اعماق قرون و اعصار به ما یادآوری می کنند که یکدیگر را دوست داشته باشید، که به همنوع خود مهربانی نمایید، که همسایه خود را دوست بدارید، زیرا که هیچ کس به تنهایی وارد بهشت خدا (ملکوت الهی) نخواهد شد.

نویسنده : ; ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ یک قصه

من سرم توی کار خودم بود …

 

 

 


 

 

بعد یه روز یه نفر رو دیدم و عاشقش شدم.


اون این شکلی بود !

 


ما اوقات خوبی با هم داشتیم ،یه روز من یه کادو مثل این بهش دادم !


 

وقتی اون هدیه من رو پذیرفت ، من اینجوری شدم!

 


 

ما تقریبا همه شب ها ، با هم گفت و گو می کردیم.

 


 

و این وضع من توی اداره بود.

 


وقتی همکارام من و دوستم رو دیدند، اینجوری نگاه می کردند.

 


و من اینجوری بهشون جواب می دادم.

 


 

اما روز والنتاین ، اون یک گل رز مثل این داد به یه نفر دیگه!

 


 

و من اینجوری بودم.

بعدش اینجوری شدم.

 


 

احساس من اینجوری بود!

 


بعد اینجوری شدم!

 


بله .. آخرش به این حال و روز افتادم!

 


 

 

بسوزه پدر عاشقی که این شده وضعم!

نویسنده : ; ساعت ٩:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ پدر عشق بسوزد

ابراز عشق حیوانات, عکس عاشقانه حیوانات
عکس عاشقانه حیواناتابراز عشق حیواناتعکس عاشقانه حیواناتابراز عشق حیوانات

عکس عاشقانه حیوانات
ابراز عشق حیوانات, عکس عاشقانه حیوانات

نویسنده : ; ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ تولد
عکسهایی از تولد یک اسبعکسهایی از تولد یک اسبعکسهایی از تولد یک اسب


عکسهایی از تولد یک اسب , عکس حیوانات

  
نویسنده : ; ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ //////////////


 

نویسنده : ; ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عاشقاااا

عکس های عاشقانهعکس های عاشقانهعکس های عاشقانه

نویسنده : ; ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

عکس های عاشقانه طنز و دیدنیعکس های عاشقانه طنز و دیدنی


عکس های عاشقانه طنز و دیدنیعکس های عاشقانه طنز و دیدنی


نویسنده : ; ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  
گریه های ناز و بانمک کودکانفرشته های کوچولو

عکس کودککوچولو های ناز
عکس بچه,گریه های ناز و بانمک کودکان,فرشته های کوچولو

نویسنده : ; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  


کاغذ دیواری عاشقانه

کاغذ دیواری عاشقانهکاغذ دیواری عاشقانه

عکس عاشقانهlove 

نویسنده : ; ساعت ٢:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  
شکار لحظه ها

شکار لحظه هاشکار لحظه ها
   
نویسنده : ; ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  
عکس عاشقانهLove Picعکس عاشقانه

کاغذ دیواری عاشقانهنویسنده : ; ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

و بلندترین زنان دنیانویسنده : ; ساعت ٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ قضاوت با شما

عکسهایی کمتر دیده شده از سربازان آمریکایی در عراق

آدمهای خوب همه جا خوب و آدمهای بد همه جا بد  خواهند بود

این عکسها تائیدی بر صحیح بودن جنگ نیست

سربازان آمریکایی

سربازان آمریکایی

سربازان آمریکایی

نویسنده : ; ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ سربازان اسراییلی


عکس سربازان زن اسرائیلیعکس سربازان زن اسرائیلی

عکس سربازان زن اسرائیلی

نویسنده : ; ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عکس های بامزه

عکس های طنز و دیدنی
عکس های طنز و دیدنی

نویسنده : ; ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عکس های با مزه


عکس های طنز و دیدنی
عکس های طنز و دیدنی


عکس های باحال عکس های خنده دار

نویسنده : ; ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ تا باشه از این سربازی ها

عکسهای زنان ارتش روسیه
عکسهای زنان ارتش روسیهزنان ارتش روسیه


عکسهای زنان ارتش روسیهزنان ارتش روسیه

زنان ارتش روسیه, عکس زنان ارتش

نویسنده : ; ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ دوقلوها


عکس دوقولوها

فستیوال دوقلوهاعکس بامزه دوقلوهافستیوال دوقلوهاعکس دوقلوها
فستیوال دوقلوها,عکس بامزه دوقلوها

  
نویسنده : ; ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ عکس

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شاید دیدنی باشند 


Best download

 

 * سرود بسیار زیبا و حماسی سالار عقیلی به نام وطنم

 

این آهنگ نخستین سرود ملی ایران مربوط به دوره قاجار است که موسیقی آن توسط موسیو لومر، موسیقیدان نظامی فرانسوی اعزامی به ایران در دوره قاجار، تصنیف شده است. این سرود در اصل برای پیانو نوشته شده و یک بار به هنگام ورود مظفرالدین شاه قاجار و در حضور وی در پاریس اجرا گردید. اجرای آن توسط ارکستر ملل، نخستین اجرای رسمی و ارکسترال آن است که به پیشنهاد رهبر کنونی ارکستر ترانه‌ای برای آن توسط بیژن ترقی سروده شد و به همراه خواننده اجرا گردید.

                

 آخرین لحظه ها!

 

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ خواندنی و دیدنی

پسر ۱۰ ساله ای که جنینش دنیا را تکان داد

شاید شما با این عکس آشنا باشید . این عکس در ۱۹ آگوست سال ۱۹۹۹ توسط مایکل کلنسى عکاس مجله یو.اس تودی گرفته شده است .

جنینی که در این عکس دست جراح را در دست خود گرفته جنینی است که دچار بیماری مادرزادی اسپاینا بیفیدا ( spina bifida ) (بیرون زدگی نخاع به علت بسته‌نشدن کانال نخاعی ) بوده است . در صورتی که حاملگی و رشد جنین به همین شکل ادامه می یافت در ماه های آتی احتمال مرگ و یا فلج جنین بسیار بالا بود و برای اولین بار در تاریخ پزشکی قرار شد این جنین در هفته ۲۱ بارداری در داخل رحم مادر توسط جراح تحت عمل قرار گیرد .

نام این کودک ساموئل ( Samuel Armas ) و نام جراح دکتر جوزف برونر ( Dr. Joseph Bruner) است . این عمل در یک مرکز پزشکی دانشگاهی ( Nashville’s Vanderbuilt University Medical Center ) انجام شد.

این عکس بارها در اینترنت انتشار یافت بدون آنکه داستان واقعی آن در جایی ذکر گردد و هر چه انتشار یافت بیشتر به افسانه و تخیلات گویندگان آن ارتباط داشت .
بعد از عمل ، این جنین ( ساموئل فعلی ) دست خود را از داخل رحم خارج کرد و انگشت جراح را در دست گرفت و با قدرت فشرد به شکلی که دکتر برونر در تن خود ارتعاش و مورموری را احساس کرد . در این لحظه عکاس یو.اس.تودی که برای ثبت تاریخ اولین جراحی داخل رحم در محل حاضر بود تصویری را شکار کرد که افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد.

عکاس می گوید من در کناری ایستاده بودم و به رحم مادر نگاه می کردم ناگهان لرزش رحم را دیدم و خواستم از آن عکس بگیرم که ناگهان یک دست از داخل آن خارج شد و دست جراح را فشرد . من عکس خود را گرفته بودم و این داستان آنقدر سریع بود که پرستار پشت سر من فریاد کشید وآی چه اتفاقی افتاده است .

این عکس به سرعت در فاکس نیوز و سراسر جهان ارتباطات انتشار یافت .

هیچکس هرگز نخواهد فهمید که این یک اتفاق بود و یا یک تشکر واقعی .


این پسر ۱۰ ساله همان جنینی است که از جراحش تشکر کرد

نویسنده : ; ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ .............

 سایت های خبری نویسنده : ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ ...........

با نگاه کردن به عکس های خانوادگی خود ، عمر هر کس را تخمین بزنید

جامعه > سلامت  - تحقیقات جدید نشان میدهد با بررسی چهره انسان ها در عکس می توان طول عمر آن ها را پیش بینی کرد.
تحقیقات جدید نشان می دهد با نگاه کردن به چهره انسان ها می توان طول عمر آن ها را پیش بینی کرد.
محققان دانشگاه وین استیت در دیترویت تصویر 230 بازیکن بیسبال را که قبل از سال 1950 بازی کردن را آغاز کرده بودند بررسی کردند.آنچه که در این تصاویر بیش از همه برای محققان مهم بود لبخندی بود که هر بازیکن در هنگام عکس برداری روی صورت خود داشت.
ارنست آبل استاد روانشناسی دانشگاه وین استیت در این باره گفت :افرادی که عمیق ترین لبخندها را در تصاویر داشتند بیش از همه عمر می کردند.هر چه قدر لبخند یک شخص عمیق تر و واضح تر باشد نشان می دهد میزان شادی و رضایت او از زندگی بیشتر است و روحیه و رفتار مثبت تری دارد.
محققان برای بررسی این موضوع شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت تحصیلی ، وضعیت تاهل ، سال تولد ، میزان وزن و دیگر فاکتورها در مورد بازیکنان کردند.
سپس از گروهی از داوطلبان خواستند تا بر اساس نوع لبخندی که تصویر هر بازیکن دارد ، به آن ها عددی بین 1 تا 3 اختصاص دهند.عدد یک به شخصی تعلق میگرفت که در هنگام عکس برداری هیچ لبخندی به روی صورت نداشت ، عدد 2 به شخصی که لبخند مختصر و معمولی داشت و عدد 3 به فردی تعلق می گرفت که به صورت واضح و کامل لبخند می زد به طوری که توجه بیننده را کاملا به خودش جلب می کند.
دانشمندان به دنبال فهمیدن این موضوع بودند که آیا بین نوع لبخند هر نفر و طول عمر او رابطه ای بوجود دارد یا خیر.محققان با بررسی این موضوع متوجه شدند که ارتباط معنی داری بین این دو فاکتور وجود دارد.متوسط عمر افرادی که در تصاویر لبخند نمی زدند 72.9 سال ، افرادی که لبخند جزئی داشتند 75 سال و افرادی که لبخند کامل داشتند 79.9 سال بود.
لبخندهای عمیق و بزرگ که از آن به عنوان لبخند Duchenne یاد می شود توسط یک عصب شناس فرانسوی کشف شد.در این نوع لبخند زدن گونه ها و گوشه های دهان به طور واضح بالا میروند و در اطراف چشم چین وچروکهایی ظاهر می شود.
بعد از آنکه آبل و همکارانش فاکتورهای دیگر مانند وضعیت تاهل ، سال تولد ، وزن و مانند آن را نیز در تحقیقات خود لحاظ کردند باز هم متوجه شدند که رابطه بین نوع لبخند و طول عمر انسان ها به قوت خود باقی است.
برای مثال یکی از بازیکنان به نام تد ویلیامز که لبخندهای واضح به صورت خود داشت در سن 83 سالگی فوت کرد.اما بیل کنی که در تصاویرش لبخندی دیده نمی شد تا 62 سالگی بیشتر عمر نکرد.
سونجا لیوبومیرسکی استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا نتیجه این تحقیقات را منطقی و قابل پیش بینی می داند.او معتقد است لبخند می تواند نمایانگر شادی و اعتماد به نفس انسان ها باشد.
کارشناسان قبلا هم با انجام تحقیقات گسترده متوجه شده بودند که افراد شادتر ، عمر طولانی تری دارند.

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

مرد: زنم بابشقاب مرا کتک می‌زند

آتش نشانان تهران عقاب گرفتند

کلاهبرداری 8 میلیارد دلاری یک انگور فروش

مهریه‌ام‌‌ 32 دندان شوهرم است

تجاوز به دختر جوان از سوی سه مامورنما

جسدی که 10 سال در یک مبل مخفی بود.

200 هزار تومان ، انگیزه قتل

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

عکسهایی از بدنیا آمدن نوزاد عقرب

عجیب ترین ماهی دنیا که دست و پا دارد

بزرگترین آدم برفی جهان

عکسهایی حیرت انگیز از مرد بدون پا

لوکس ترین هتل های 2009

جنازه قربانیان حادثه قطار تهران-مشهد

طراحی فوق حیرت انگیز یک خانه در سوییس!

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+  

مجموعه بی نظیر سخنرانی های دکتر هلاکویی
مجموعه بی نظیر سمینارهای دکتر احمد حلت
آموزش موسیقی(دف، تنبور، ارگ، ویولن و...)
آب کردن چربی های بدن در منزل
آموزش خیاطی ، گلسازی ، آشپزی ، شمع سازی و...
آموزش زبانهای خارجی(انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و...)
طب قرآنی(مجموعه سخنرانی های استاد جمشید خدادادی)
بسته آموزشی آرایشگری
مجموعه سمینارهای آنتونی رابینز
آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا: مرد حافظه ایران)
طالع بینی ، روانشناسی چهره ، فال ، روانشناسی رنگها و...
روانشناسی رشد (دکتر مجد)
دوخت پلاست
استاد سید مجتبی حورایی ( ویژگی خوبان)
مجموعه ای کامل ازسخنرانی های استاد حورایی
فیلم راز THE SECRET
برق ناخن جادویی چهار طرفه
مجموعه ای بی نظیر از سخنرانی های دکترعلیرضا آزمندیان
کتابخانه الکترونیکی فارسی(Persian ebook)
مجموعه مهندسی مکانیک
آموزش سنتور
موبایل جامع اسلامی
آموزش جامع PHP 2008
نرم افزار طراحی لباس
آموزش دفاع شخصی حرفه ای بانوان
نرم افزار صد عارف عاشق
ترتیل کامل قرآن(استاد عبدالباسط)
نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ با این سایت می تونید بفهمید 20 سال آینده چه شکلی خواهید شد

www.in20years.com

این سایت تغییرات چهره ی شما را در بیست سال آینده نشان می دهد

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ شما چه رنگی هستید

چه رنگی هستید؟

تعیین شخصیت با استفاده از تاریخ تولد

روان شناسی رنگ ها

در صورتی که تاریخ تولد شما اول فروردین ماه باشد: رنگ شما سیاه است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین دوم فروردین تا 11 فروردین باشد: رنگ شما ارغوانی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 12 تا 21 فروردین باشد: رنگ شما سرمه ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 22 فروردین تا 31 فروردین باشد: رنگ شما نقره ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین یکم اردیبهشت تا 10 اردیبهشت باشد: رنگ شما سفید است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 11 اردیبهشت تا 24 اردیبهشت: باشد: رنگ شما آبی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 25 اردیبهشت تا سوم خرداد باشد: رنگ شما طلایی رنگ است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 4 خرداد تا 13 خرداد باشد: رنگ شما شیری رنگ است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 14 خرداد تا 23 خرداد ماه باشد: رنگ شما خاکستری است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 24 خرداد تا دوم تیر ماه باشد: رنگ شما خرمایی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما سوم تیر ماه باشد: رنگ شما خاکستری است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 4 تیر ماه تا 13 تیر ماه باشد: رنگ شما قرمز است.

روان شناسی رنگ ها

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 14 تیر ماه تا 23 تیر ماه باشد: رنگ شما نارنجی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 24 تیر ماه تا سوم مرداد ماه باشد: رنگ شما زرد است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 4 مرداد ماه تا 13 مرداد باشد: رنگ شما صورتی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 14 مرداد تا 22 مرداد باشد: رنگ شما آبی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 23 مرداد تا یکم شهریور باشد: رنگ شما سبز است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 2 شهریور تا 11 شهریور باشد: رنگ شما قهوه ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 12 شهریور تا 21 شهریور باشد: رنگ شما کبود رنگ است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 22 شهریور تا 31 شهریور باشد: رنگ شما لیمویی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما یکم مهر ماه باشد: رنگ شما زیتونی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 2 مهر تا 11 مهر ماه باشد: رنگ شما ارغوانی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 12 مهر تا 21 مهر ماه باشد: رنگ شما سرمه ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 22 مهر ماه تا یکم آبان ماه باشد: رنگ شما نقره ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 2 آبان تا 20 آبان ماه باشد: رنگ شما سفید است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 21 آبان ماه تا 30 آبان ماه باشد: رنگ شما طلایی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین یکم آذر ماه تا 10 آذر ماه باشد: رنگ شما شیری است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 11 آذر ماه تا 20 آذر ماه باشد: رنگ شما خاکستری است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 21 آذر تا 30 آذر باشد: رنگ شما خرمایی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما اول دی ماه باشد: رنگ شما نیلی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین دوم دی ماه تا 11 دی ماه باشد: رنگ شما قرمز است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 12 دی ماه تا21 دی ماه باشد: رنگ شما نارنجی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 22 دی ماه تا 4 بهمن ماه باشد: رنگ شما زرد است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 5 بهمن تا 14 بهمن ماه باشد: رنگ شما صورتی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 15 بهمن تا 19 بهمن ماه باشد: رنگ شما آبی است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 20 بهمن تا 29 بهمن ماه باشد: رنگ شما سبز است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 30 بهمن تا 9 اسفند ماه باشد: رنگ شما قهوه ای است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 10 اسفند تا 20 اسفند باشد: رنگ شما کبودی رنگ است.

در صورتی که تاریخ تولد شما بین 21 اسفند تا 29 اسفند باشد: رنگ شما لیمویی است.

روان شناسی رنگ ها

قرمز

با نمک و دوست داشتنی، مشکل پسند و این طور به نظر می رسد که مورد محبت نیز قرار می گیرید. با روحیه و بشاش اما در همان زمان می توانید بد اخلاق هم شوید، قادرید با مردم بسیار خوب و با ملاطفت برخورد کنید و این همان محبتی است که می تواند در راهی که در پیش دارید همراه تان باشد. آدم هایی را که راحت صحبت می کنند دوست دارید این آدم ها باعث می شوند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

شیری رنگ

اهل رقابت و بازی دوست. دوست ندارد ببازد ولی همیشه بشاش است. شما قابل اعتماد و امین هستید و خیلی علاقه دارید وقت خود را بیرون بگذرانید، با دقت همسرتان را انتخاب می کنید و به سادگی به کسی دل نمی بندید اما وقتی او را یافتید تا مدت های طولانی دوستش خواهید داشت.

روان شناسی رنگ ها

نیلی

شما بیشتر متوجه نگاه تان هستید و استانداردهای بالایی در انتخاب دارید. هر راه حلی را با دقت و تفکر انتخاب می کنید و بسیار به ندرت مرتکب اشتباه می شوید. دوست دارید رهبر باشید و به راحتی می توانید دوستان جدید پیدا کنید.

خاکستری

جذاب و فعال هستید، شما هرگز احساس تان را پنهان نمی کنید و هر آنچه را که درون تان است آشکار می سازید. اما ضمناً می توانید خودخواه هم باشید. می خواهید مورد توجه باشید و نمی خواهید به طور نابرابر با شما برخورد شود. می توانید روز مردم را روشن کنید. شما می دانید در زمان مناسب چه بگویید و خوش اخلاق هستید.

سبز

خیلی خوب با افراد تازه کنار می آیید. در واقع آدم خجالتی ای نیستی اما گاهی اوقات با کلمات تان به عواطف مردم آسیب می رسانید. دوست دارید تا مورد توجه و علاقه کسی باشید که دوستش دارید ولی اغلب تنها هستید و به انتظار فرد مورد نظرتان می مانید.

طلایی

شما می دانید چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است. آدم بشاشی هستید و زیاد بیرون می روید. بسیار سخت می توانید فرد مورد نظرتان را پیدا کنید اما وقتی او را یافتید تا سالیان متمادی مانند روز اول به او وفادار می مانید.

صورتی

شما همواره در تلاش هستید تا در هر چیزی بهترین باشید و دوست دارید به سایرین کمک کنید. اما به سادگی قانع نمی شوید. دارای افکاری منفی هستید و در جستجوی عشقی شورانگیز مانند آنچه در قصه هاست هستید.

زرد

شما شیرین زبان و بسیار جذاب هستید. مورد اعتماد بسیاری از مردم بوده و دارای رهبریتی قوی در ارتباط تان هستید. شما می توانید خوب تصمیم بگیرید و انتخاب درستی در زمان مناسب می گیرید.

خرمایی

باهوش هستید و می دانید چه چیزی درست است. می خواهید همه چیز را مطابق با میل خود کنید که گاهی می تواند به دلیل عدم توجه به نظر دیگران مشکل ساز باشد، اما در مورد عشق صبور هستید. وقتی همسر مورد نظرتان را یافتید برایتان دشوار است او را فراموش کنید.

نارنجی

در مقابل اعمال تان مسئولیت پذیر هستید، می دانید چگونه با مردم رفتار کنید. همواره اهدافی برای دستیابی به آنها

دارید و حقیقتاً برای رسیدن به آنها تلاش می کنید، فردی آماده رقابت هستید. دوستان تان برایت بسیار مهم هستند و

قدر آنچه را که دارید می دانید، گاهی اوقات واکنش تان زیادی شدید است و علت آن نیز احساساتی بودن تان است.

ارغوانی

اسرار آمیز هستید، به هیچ وجه خودخواه نیستید ، زود و آسان نظرتان جلب می شود. روزتان با توجه به خلق تان می تواند غمگین یا خوش باشد. بین دوستان محبوب هستید اما می توانید دست به عمل نادرستی نیز بزنید، به سادگی امور را فراموش می کنید. به دنبال شخصی هستید که قابل اعتماد باشد.

روان شناسی رنگ ها

لیمویی

آرام هستید، اما به سادگی عصبانی می شوید. به آسانی حسادت می ورزید و در مورد چیزهای کوچک اعتراض می کنید، نمی توانید به یک کار بچسبید اما دارای شخصیتی هستید که اعتماد و علاقه همه را جلب می کند.

نقره ای

خیال پرداز و خوش زبان هستید، دوست دارید چیزهای جدید را بیازمایید و به خودسازی علاقه دارید. به سادگی می آموزید، به راحتی می توان با شما صحبت کرد و نصایح خوبی می دهید. وقتی موضوع دوستی است متوجه می شوید نمی توان به کسی اعتماد کرد، اما وقتی دوستان واقعی خود را یافتید تا پایان عمر به آنها اعتماد می کنید.

سیاه

شما یک مبارز و دارای انگیزه هستید. اما تغییر در زندگی را نمی پسندید. زمانی که تصمیمی گرفتید، روی تصمیم تان تا مدت ها پای می فشارید. زندگی زناشویی شما نیز توأم با مبارزه است و مثل همه نیست.

زیتونی

شما دارای قلبی پاک و خونگرم هستید. همراه خوبی برای فامیل و دوستان هستید. خشونت را نمی پسندید و می دانید چه چیزی درست است. شما مهربان و بشاش هستید اما به سادگی به مردم حسادت نورزید.

قهوه ای

فعال و ورزشکارید، برای دیگران مشکل است که به شما نزدیک شوند. زمانی که متوجه می شوید نمی توانید به چیزی که می خواهید دست یابید،‌ به سادگی تسلیم شده آن را رها می کنید.

روان شناسی رنگ ها

آبی

اعتماد به نفس کمی دارید و خیلی ایراد می گیرید. هنرمند و عاشق طبیعت هستید، اما کمتر به فکر سفر و گردش می افتید. شما فرد احساساتی هستید، زیرا در این مورد از مغزتان فرمان می گیرید نه از قلب تان.

سرمه ای

شما جذاب و عاشق زندگی خود هستید، نسبت به همه چیز دارای احساسی قوی و خیلی زود گیج می شوید. زمانی که از دست شخص یا اشخاصی عصبانی می شوید برایتان مشکل است آنها را ببخشید.

سفید

شما آرزو و اهدافی در زندگی دارید زود حسادت می ورزید نسبت به دیگران متفاوت و گاهی اوقات عجیب هستید اما همه این حالت شما را دوست دارند.

کبود

احساسات شما به سادگی و ناگهانی تغییر می کند اغلب تنها هستید، مسافرت را دوست دارید. انسان صادقی هستید ولی حرف مردم را زود باور می کنید. یافتن عشق برای شما سخت است و گمگشته عشق هستید.

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ لوازم آرایش حلال

لوازم آرایش حلال

لوازم آرایش

تولید لوازم آرایشی حلال برای زنان مسلمان توسط یک زن تازه مسلمان صورت گرفت.

یک کارشناس لوازم آرایشی و آرایشگر زنان در کانادا، اخیراً با تولید لوازم آرایشی خالی از الکل و روغن خوک، مشکل زنان مسلمان را در این خصوص حل کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ لیلی ماندی که چند سال پیش به دین مبین اسلام گرویده است درباره این لوازم آرایشی اظهار داشت: لوازم آرایشی حلالی که تولید کرده‌ایم ،  از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. حتی از بسیاری از مارک‌های معروف جهانی، با کیفیت‌تر است. به طوری که در این لوازم آرایشی از موادی که دین مبین اسلام آن را حرام کرده است به هیچ وجهه استفاده نشده است.

 

وی افزود: متأسفانه اکثر لوازم آرایشی و حتی برخی شامپوهای صورت که توسط شرکت های مختلف در کشورهای غربی تولید می‌شود، حاوی الکل و روغن خوک است بنابراین بدون شک استفاده از آن برای زنان مسلمان حرام است، از همین رو در تولید این لوازم آرایشی، دقت لازم در این باره شده است تا مشکل اصلی در این خصوص برطرف شود.

این آرایشگر مسلمان گفت: برای تولید این لوازم آرایشی از نظر پزشکان پوست و شیمی استفاده شده است و توانسته است مشتریان زیادی را در ک